Muş'ta Yaz Spor Okulları Açılıyor
Haberler » Yerel » Muş'ta Yaz Spor Okulları Açılıyor - Haber

Muş'ta Yaz Spor Okulları Açılıyor

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, yıl sonu tatilinin başlaması ile birlikte tüm spor branşlarından oluşan yaz spor okulları açtıklarını belirterek ailelerin çocuklarını göndermelerini istedi.

Muş'ta Yaz Spor Okulları Açılıyor

Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürü , yıl sonu tatilinin başlaması ile birlikte tüm spor branşlarından oluşan yaz spor okulları açtıklarını belirterek ailelerin çocuklarını göndermelerini istedi.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, ailelerin çocuklarını sporla buluşturmalarını istedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı internet sitesinde başvuru formunun olduğunu hatırlatan Kartal, tüm spor branşlarının mevcut olduğunu söyledi. Kayıtların il müdürlüğüne yapılması gerektiğini açıklayan Kartal, yaz spor okulları ile ilgili şunları söyledi: “Yıl sonu tatilinin başlaması ile birlikte çocuklarımızı sportif alanlara çekmek ve spor branşları ile tanıştırarak spor yapmaları için gerekli duyuruları yaptık. Bu bağlamda kurumumuza ait internet sitemizde gerekli duyuru ve kayıt yapılması için başvuru formları hazırlandı.”


“YAZ SPOR OKULLARI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİR ŞANS”


Yaz spor okullarının önemine değinen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kartal, yüzme kursunun dışında kalan tüm branşlarda kursların açılacağını vurguladı. Yaz spor okullarının çocukların spor yapması için bir şans olduğunu vurgulayan Kartal, “Bu nedenle tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı spora davet ediyoruz. Yüzme hariç ilimizde tüm yaz spor branşlarını açmış bulunmaktayız. Kayıt alıp antrenör arkadaşlarımızı görevlendiriyoruz. Hem yaz Kur’an Kurslarına katılan çocuklarımıza ve yazın boşta kalanları seans şeklinde alacağız. Tüm masraflar bizimden yeter ki çocuklarımız ve gençlerimiz spora gelsin.” dedi.


“TÜM GENÇLERİMİZİ SPOR YAPMAYA ÇAĞIRIYORUZ”


Deneyimli antrenörlerin yaz spor okullarında görev yaptığını ve gerekli tüm imkanların seferber edildiğini kaydeden Kartal, “Her yıl olduğu gibi bu yılda yaz tatilinde tüm gençlerimizi spor yapmaya çağıyoruz. Yaz okulunda açılacak branşlar; atletizm, basketbol, badminton, boks, his(futbol), hentbol, güreş, kayak, karate, masa tenisi, taekwondo ve voleybol branşlarında kurslar açılacaktır. Kayıtlar İl Müdürlüğümüze yapabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: CİHAN