Muş'ta Kayak Sezonu Başladı

Muş'ta Kayak Sezonu Başladı

Muş Güzeldağ Kayak Merkezi'nde sezon açıldı.

Muş'ta Kayak Sezonu Başladı

Muş'un en önemli kayak ve kış turizmi merkezi olan Güzeldağ Kayak Evi'nde kayak sezonu, karın erken yağması nedeniyle başladı

Muş Güzeldağ Kayak Merkezi'nde sezon açıldı. Önceki yıl kar yağışının az olması nedeni ile sezonun tamamına yakın bir kısmını kapalı geçiren kayak tesisi, hafta sonu kayak severlerin akınına uğradı. Kar seviyesi yeterli olmamasına rağmen kayakçılara kapılarına açan tesis işletmecileri, birkaç gün içerisinde kar yağışının artmasını umduklarını ifade ederek, "Tesisimiz şu anda tam anlamı ile kayakseverlerimizin hizmetindedir." dedi.

Kayakevine gelerek, pistte incelemede bulunan Geçlik ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, tesislerin tüm imkanları ile hizmete başladığını belirtti. Vatandaşların kayak yapabilmeleri için hiçbir sıkıntının söz konusu olmadığını belirten Kartal, "bugün itibari ile hiçbir sıkıntımız yok. Muş'lu vatandaşlarımızın ve diğer komşu illerimizden gelecek olan vatandaşlarımız, istedikleri zaman istedikleri gibi gelip burada kayaklarını yapabilirler. Tabi en büyük sıkıntımız şu an kar yağışının az olmasıdır. Meteorolojinin verdiği bilgilere göre kar yağışı bekleniyor. Kar yağarsa bu kayak sezonu daha da canlı hale gelecektir. Bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz." diye konuştu.