Muş'ta Asayiş

Muş'ta Asayiş

Muş'ta hırsızlık ve gasp iddiasıyla gözaltına alınan 10 şüpheliden 6'sı tutuklandı.

Muş'ta Asayiş

Muş'ta hırsızlık ve gasp iddiasıyla gözaltına alınan 10 şüpheliden 6'sı tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 3 Ekim 2017'de eski acil servis yolu üzerinde S.M'nin darp edilerek cep telefonu ile 75 TL parasının gasp edilmesi olayıyla ilgili soruşturma başlatıldığı anımsatıldı.

Şüpheli E.B'nin, yapılan çalışmalar sonucunda 10 Ekim 2017'de il merkezinde yakalandığı ve çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklandığı belirtildi.

Hürriyet Mahallesi'nde ise 6 Ekim 2017'de hayvan hırsızlığının meydana geldiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Meydana gelen hayvan hırsızlığı konusuyla ilgili olarak yapılan araştırmalar ve Kent Güvenlik Sistemi (KGYS) üzerinden incelenen kamera görüntüleri neticesinde koyunları kamyonete koyup götürdüğü tespit edilen E.S., B.E. ve H.Y. isimli şahıslar yakalanmış, şahıslar adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Meydana gelen olaylarda toplam 9 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 5'i tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğümüzce halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokarak asayişin bozulmasına yönelik eylem gerçekleştiren suçlulara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir"