Muş Hırsızlar Önce Kameraya Sonra Polise Yakaladı

Muş Hırsızlar Önce Kameraya Sonra Polise Yakaladı

Hırsızlar önce kameraya sonra polise yakaladıMUŞ'ta bir büfede meydana gelen hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilen 5 kişiden 4'ü tutuklandı.

Hırsızlar önce kameraya sonra polise yakaladı

MUŞ'ta bir büfede meydana gelen hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilen 5 kişiden 4'ü tutuklandı. Büfedeki hırsızlık anı ise, güvenlik kameralarına saniy saniye yansıdı.

Kentte çeşitli tarihlerde meydana gelen hırsızlık olaylarına karışan zanlılar, polisin sıkı takibi sonucu yakalandı. Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 29 Ağustos 2017 günü Zafer Mahallesi'nde yer alan bir büfenin korkuluk demirlerinin, demir kesme makası marifetiyle kesilip, 500 paket sigara ve 1 adet dizüstü bilgisayarın çalınması olayıyla ilgili çalışma yapıldığı ifade edildi. Yapılan çalışmalar sonucu olayın şüphelileri A.D., E.K., M.K., M.S. ve M.S.G. isimli şahısların gözaltına alındığının belirtildiği açıklamada, "A.D., M.K., M.S. ve M.S.G. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanmış, E.L. isimli şahıs ise savcılık tarafından serbest bırakılmıştır" denildi. Büfede meydana gelen hırsızlık olayı ise, saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Büfenin korkuluk demirlerini keserek içeri giren 2 zanlı, ilk olarak raflardaki sigaraları torbaya doldurdu. Daha sonra masa üstündeki bilgisayarı alan 2 kişi, çaldıkları sigara ve bilgisayarla birlikte büfeden ayrıldı Öte yandan, 3 Ekim 2017 günü, eski acil servis yolu üzerinde S.M. isimli şahsın darp edilerek bir adet cep telefonu ve 75 TL parasının gasp edilmesi olayıyla ilgili yapılan araştırmalar sonucu, olayın şüphelisinin E.B. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Açıklamada, zanlının yapılan çalışmalar sonucunda 10 Ekim 2017 günü il merkezinde yakalandığı ve çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklandığı belirtildi. 6 Ekim 2017 günü Hürriyet Mahallesi'nde hayvan hırsızlığının meydana geldiğinin belirtildiği açıklamada, "Hayvan hırsızlığı konusuyla ilgili olarak yapılan araştırmalar ve Kent Güvenlik Sistemi (KGYS) üzerinden incelenene kamera görüntüleri neticesinde koyunları kamyonete koyup götürdüğü tespit edilen E.S., B.E. ve H.Y. isimli şahıslar yakalanmış, şahıslar Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılmıştır. Meydana gelen olaylarda toplam 9 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 5'i tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğümüzce halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokarak asayişin bozulmasına yönelik eylem gerçekleştiren suçlulara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir" denildi.