MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Muş Alparslan Üniversitesi Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi haber, Muş Alparslan Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muş Alparslan Üniversitesi - 09.02.2019
Üniversiteler; Eğitim, Araştırma ve Kalkınma Alanında Katkı Sağlayacak
Programın öğleden sonraki bölümündeyse; ihtisas üniversitesi rektörleri, rektör yardımcıları ve akademisyenleri, Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (DÜBİT) gerçekleştirilen sabun ve koku atölye çalışmalarına katıldı. Konuk rektörler, bölge bitkilerinden sabun, krem ve koku yapımını deneyimledi. Programın ikinci oturumunda ise YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından yeni ihtisas üniversitesi seçilen Aksaray Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi'ne belgeleri takdim edildi.
Muş Alparslan Üniversitesi - 08.02.2019
11 Üniversiteye Rektör Atanacak
Buna göre Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Munzur Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne rektör ataması yapılacak.
Muş Alparslan Üniversitesi - 30.01.2019
Muş'ta 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Kentte 2019 yılı 1. Dönem Yatırım Programı'nda 8 sektörde 890 proje yer aldığını aktaran Gündüzöz, şunları kaydetti: "Bu projelerin 50'si belediyelere aittir. Yatırım programında yer alan projelerin toplam bedeli 3 milyar 60 milyon 620 bin 701 lira, yıllara sari olan projelerin önceki yıllar harcaması 844 milyon 757 bin 289 lira, yatırım projelerinin 2018 yılı ödeneği ise 775 milyon 522 bin 346 liradır. Genel toplamda yatırımların aralık ayının sonlarına kadar 609 milyon 860 bin 442 lira harcama yapılarak, yüzde 74 oranında nakdi gerçekleşme ve yüzde 68 oranında fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Aralık ayının sonlarına kadar tamamlanan yatırım proje sayısı 586, devam eden proje sayısı 106, ihale aşamasındaki proje sayısı 9 ve başlanmayan proje sayısı ise 140'tır." Yatırımcı kuruluşların toplantıda bilgi verdiği kaydedilen açıklamada, toplantıya, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof.
Muş Alparslan Üniversitesi - 06.01.2019
Sarıkamış Şehitleri Anılıyor
Şehitler için dua edilmesiyle sona eren programa, Garnizon Komutanı Albay Atilla Terzioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Baykal, Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başcavcısı Ömer Mete, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof.
Muş Alparslan Üniversitesi - 27.12.2018
Mşü Hayvancılıkta "Pilot Üniversite" Seçildi
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) "Üniversitelerde Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı" kapsamında hayvancılıkta "pilot üniversite" seçildi.
Muş Alparslan Üniversitesi - 19.12.2018
Muş'ta Köy Çocuklarını "Isıtan" Yardım
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu üyeleri, harçlıkları ve topladıkları yardımlarla aldıkları kışlık ayakkabı, mont ve kırtasiye malzemelerini köy okulu çocuklarına ulaştırdı.
Muş Alparslan Üniversitesi - 03.12.2018
Dünya Engelliler Günü
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda, Genç Birikim Derneği ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı tarafından "farklıyız, farkındayız" sloganıyla etkinlik yapıldı.
Muş Alparslan Üniversitesi - 01.12.2018
Muş'ta Kan Bağışı Kampanyası
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencilerinin organize ettiği bazı Sivil Toplum Kuruluşları ve Kızılay'ın da destek verdiği kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.
Muş Alparslan Üniversitesi - 28.11.2018
Muş Alparslan Üniversitesi - 24.11.2018
24 Kasım Öğretmenler Günü
Programa Garnizon Komutanı Albay Atilla Terzioğlu, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof.
Muş Alparslan Üniversitesi - 22.11.2018
3. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu Başladı
Türkiye'nin 1995 yılında Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te kurduğu Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesinin (KTMÜ) ev sahipliğinde "3. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu" başladı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu, Muş Alparslan Üniversitesi ve Dünya Etnospor Konfederasyonunun desteğiyle düzenlenen sempozyumun açılış törenine, Türkiye'nin yanı sıra bölge ülkelerden çok sayıda akademisyen ve devlet yetkilileri katıldı.
Muş Alparslan Üniversitesi - 20.11.2018
Mevlid-i Nebi Haftası
Programa, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Özarslan, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof.
Muş Alparslan Üniversitesi - 19.11.2018
Bulanık'ta "Paygamber ve Gençlik" Konferansı
Bulanık Kapalı Spor Salonu'nda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan konferans, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Konferansa konuşmacı olarak katılan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof.
Muş Alparslan Üniversitesi - 10.11.2018
Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Eserleri Gençlere Anlatılacak
Üsküdar Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi, 2019 yılında Prof.
Muş Alparslan Üniversitesi - 09.11.2018
Bakan Yardımcısı Aksu: "Tüketicinin Mağdur Olmaması İçin Ciddi Baskılar ve Düzenlemeler Yaptık"
Bakan Yardımcısı Aksu, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 1071 Malazgirt Kültür Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye'de Tarım Ürünleri ve Yem Bitkileri Üretiminin Durumu, Sorunları ve Çözüm Yolları Çalıştayı"na katıldı.
Muş Alparslan Üniversitesi - 09.11.2018
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu Açıklaması
Bakan Yardımcısı Aksu, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 1071 Malazgirt Kültür Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye'de Tarım Ürünleri ve Yem Bitkileri Üretiminin Durumu, Sorunları ve Çözüm Yolları Çalıştayı"na katıldı.
Muş Alparslan Üniversitesi - 09.11.2018
Muş'ta Tütün Çalıştayı Düzenlendi
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 1071 Malazgirt Kültür Kongre Merkezi'nde düzenlenen çalıştayda sektörün sorunları ve yapılması gereken çalışmalar tartışıldı.
Muş Alparslan Üniversitesi - 30.10.2018
Muş'ta Çöp Toplama ve Geri Dönüşüm Etkinliği
Muş Alparslan Üniversitesi (MAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri, çevre sorunları ve yönetimi dersi kapsamında, çöp toplama ve geri dönüşüm etkinliği düzenledi.
Muş Alparslan Üniversitesi - 26.10.2018
Mşü'de "Kariyer Etkinliği" Düzenlendi
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi tarafından "Kariyer Etkinliği" düzenlendi.
Muş Alparslan Üniversitesi - 24.10.2018
Mşü'nün Projesi YÖK Toplantısında Tanıtılacak
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, "YÖK'teki toplantıda, üniversitemiz ile genel bilgiler vermenin yanı sıra araştırma, geliştirme alanındaki faaliyetlerimizi, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz işbirliklerini ve odak alan olarak neden hayvancılığı seçtiğimizi anlatacağız.
Muş Alparslan Üniversitesi - 22.10.2018
Dha Yurt Bülteni 7
Günde ortalama 70-75 kilometre yol katetmeyi planladığını söyleyen Gülşen, 20 gün içinde Muş'a varabiliceğini belirtti. Hiçbir sponsor desteği almadığını, sosyal medya üzerinden birçok kişinin kendisine manevi anlamda destek olduğunu söyleyen Gülşen, "Şimdiye kadar toplam pedal çevirdiğim mesafe 5 bin kilometreyi geçti. Kuşların kurtarılması için Muş Valiliği harekete geçti. Muş Alparslan Üniversitesi destek verecek.
Muş Alparslan Üniversitesi - 22.10.2018
Toy Kuşları İçin Bin 550 Kilometre Pedal Çevirecek
Fuat Gülşen, Yalova ile Muş arasının bin 550 kilometre olduğuna işaret ederek, "Bu hava şartlarında günde 70-75 kilometre yapacağım. Doğu Anadolu'da yağmur ve rüzgar başladı. 20 günde Muş'a varmış olacağım. Sponsorluk anlamında maddi destek almadım. Sosyal medyadan dostlarımdan manevi destek aldım. Muş Valiliği desteklemeye başladı. Muş Alparslan Üniversitesi destek verecek.
Muş Alparslan Üniversitesi - 20.10.2018
Muş'ta Jeotermal Kaynaklar Gün Yüzüne Çıkarılıyor
Valilik, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) kentte jeotermal kaynakların ortaya çıkarılması için çalışma yürütüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muş Alparslan Üniversitesi Haberleri | Muş Alparslan Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Muş Alparslan Üniversitesi haberleri, son dakika muş alparslan üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Muş'ta Şehir ve Beden Siyaseti Konferansı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 08:11:26. #1.15#

title