Muratlı'da Fabrika Yangını (2)

Muratlı'da Fabrika Yangını (2)

Tekirdağ'ın Muratlı İlçesi'ndeki Akpa Kimya Fabrikası'ndaki yangın, Muratlı ile çevre il ve ilçelerden gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 2 saat sonra kontrol altına alındı.

Muratlı'da Fabrika Yangını (2)

Muratlı'da FABRİKA YANGINI (2)

ALEVLER KONTROL ALTINA ALINDI

Tekirdağ'ın Muratlı İlçesi'ndeki Akpa Kimya Fabrikası'ndaki yangın, Muratlı ile çevre il ve ilçelerden gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 2 saat sonra kontrol altına alındı. Yangında fabrika işçilerinden Murat Tarcan, Mustafa Çiçek, Halil Zurnacı ile ismi öğrenilemeyen bir itfaiye eri yaralandı.

Muratlı Kaymakamı Mahmut Ersanlıoğlu, yanan fabrikaya gelerek ekiplerden bilgi aldı. Yangının kontrol altına alındığını belirten Ersanlıoğlu, "Yangın saat 21.30 sıralarında meydana gelmiştir. Şuanda yangının çıkış nedeni ile ilgili olarak bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak patlamalar meydana gelmiştir. Olayda 3 fabrika çalışanı ile bir itfaiye eri yaralanmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir" dedi.

Yaralılardan sağlık durumu ağır olan Mustafa Çiçek ilk müdahalenin ardından İstanbul'a sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

MY,RY (LK/RT) - Tekirdağ / Muratlı