Muratbey Uşak, Fiba Şampiyonlar Ligi'nde İddialı

Muratbey Uşak, Fiba Şampiyonlar Ligi'nde İddialı

MURATBEY Uşak, FIBA Şampiyonlar Ligi 2'nci Eleme Turu'nun ilk maçında Romanya temsilcisi U-BT Cluj Napoca'yı 93-90 mağlup ederek rövanş öncesi avantaj yakaladı.

Muratbey Uşak, Fiba Şampiyonlar Ligi'nde İddialı

MURATBEY Uşak, FIBA Şampiyonlar Ligi 2'nci Eleme Turu'nun ilk maçında Romanya temsilcisi U-BT Cluj Napoca'yı 93-90 mağlup ederek rövanş öncesi avantaj yakaladı. Uşak temsilcisi rakibini perşembe günü deplasmanda oynanacak ikinci maçta da yendiği takdirde ligde adını gruplara yazdıracak. Temsilcimiz, Cluj'a rövanşta 2 sayı farkla yenilse bile tur atlayacak.

Muratbey Uşak'ın deplasmanda da kazanacak güçte olduğunu belirten Baş Antrenör Ozan Bulkaz, "Zor bir maç oldu, ancak biz deplasmanda da kazanacak güçteyiz. Kolay bir rakip değildi. Bugün yüzde 48'le 3'lük attılar. Bunun karşısında durmak zor ama maçı bir şekilde kazandık. Defansları her iki takım da yapamadı. Evimizde ilk defa 90 sayı yedik. Buna baktığımızda biraz spor bölümünde sıkıntı var. Perşembe günkü rövanş maçını da kazanarak turu atlayıp evimize geleceğiz. Bundan hiç şüphemiz yok. İyi bir seyahat ve iyi bir istirahatle bu maça da en iyi şekilde hazırlanacağız" dedi.

Hazell'in 10 gündür sakatlığının devam ettiğini ve antrenmanlara çıkmamasına rağmen U-BT Cluj Napoca maçında büyük özveride bulunarak oynadığını ifade eden Bulkaz, "Hazell, oynamaya çalıştı ancak henüz hazır değil. Hazell'in yokluğu takımı etkiledi, ancak bunlar bahane değil. Romanya'daki maçı da kazanarak turu atlayacağız. Her gün diri olmalıyız ve her maça hazırlanmalıyız. Bugünkü maçın ardından Perşembe günü Romanya'da rövanş maçımız var. Hemen ardından ülkeye dönerek Pazar günü Uşak'ta Fenerbahçe'yi konuk edeceğiz. Uşak'ta ilk maçımızda taraftarımızı tribünlerde eksik gördük. Performansta taraftarımızın da bir düşüklüğü var. Pazar günü Fenerbahçe maçında dolu tribünlerle iyi top oynayıp, lige de galibiyetle başlamak istiyoruz" diye konuştu. 

U-BT Cluj Napoca Baş Antrenörü Mihai Vlad Sivasan ise, "Uşak takımının geçiş hücumlarında hızlı olduğunu biliyorduk. Bu nedenle ilk yarıda karşılarında daha iyi duramadık. Maçın sonunda bir şekilde oyunda kaldık. Özellikle çok fazla sayı olduğu için hücum açısından maçın iki takım içinde iyi geçtiğini söyleyebilirim. Ama savunma için aynı şeyi söyleyemeyiz. Yarın her iki takım da Romanya'ya gidecek. Daha sert ve daha diri kalan takımın şansı daha fazla olacak" dedi.

- Uşak

Kaynak: DHA