Murat Sincar Tahliye Oldu
Haberler » Güncel » Haber

Murat Sincar Tahliye Oldu

Zincirlikuyu'da Bir Restoranın Ortağı Erdem Atik ve Babası Bünyamin Atik'i Ölümle Tehdit Ederek Hisselerini Ele Geçirmeye Çalıştığı İddiasıyla Tutuklanan ve Hakkında "Yağma" Suçundan 15 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Dava Açılan Murat Sincar, İlk Duruşmada Tahliye Oldu. "Yağma" Suçunun Unsurlarının Oluşmadığına Kanaat Getiren Mahkeme, "Tehdit" Suçunun da Şikayete Bağlı Olması Nedeniyle Davanın Düşü...

Murat Sincar Tahliye Oldu

Zincirlikuyu'da bir restoranın ortağı Erdem Atik ve babası Bünyamin Atik'i ölümle tehdit ederek hisselerini ele geçirmeye çalıştığı iddiasıyla tutuklanan ve hakkında "yağma" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Murat Sincar, ilk duruşmada tahliye oldu. "Yağma" suçunun unsurlarının oluşmadığına kanaat getiren mahkeme, "tehdit" suçunun da şikayete bağlı olması nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi.

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Murat Sincar ile tutuksuz sanık İbrahim Aygül Orman hazır bulundu. Zincirlikuyu'da işlettiği İtalyan restoranına müşteki Ertem Atik'i ortak yaptığını belirten İbrahim Aygül Orman, "Daha sonra müştekinin babası geldi ve huzursuzluk çıkardı. Sonra beni iş yerinden kovdu. Müşterilerimi kovdu. Murat Sincar'la ailece görüşürüz. Ben de Mardinli'yim. Sincar da Mardinli'dir. Kendisi bu olayları bildiği için telefonla aracılık yapmaya

çalışmıştır" dedi.

Suçlamayı kabul etmeyen Murat Sincar da hemşehrisi olması nedeniyle tanıdığı Orman'ın restoranında eşi ile birkaç kez yemek yediğini söyledi. Olay tarihinden önce Orman'ın kendisini telefonla arayarak ortağıyla aralarında bir problem olduğunu anlattığını belirten Sincar, "Ben de kendisine 'Telefonu varsa ver, kendisiyle görüşeyim' dedim. Vermiş olduğu telefondan da Bünyamin Atik'i aradım. Kendisiyle telefonda konuşurken 'Bünyamin' diye hitap ettim. 'Bir ara oturun, bir kahve için, aranızdaki meseleyi

halledin' dedim" diye konuştu.

Bünyamin Atik yarım saat sonra aynı telefondan kendisini aradığında kendisine 'Bünyamin Bey' diye hitap edince, 'İşte böyle bana bey diye hitap edeceksin ya da ağabey diyeceksin' dediğini belirten Sincar, şöyle konuştu:

"Ben de bunun bu lafı üzerine kendisine çıkıştım. Bünyamin Atik'le bir daha görüşmedim. Yalnız bu telefon şoförümde bulunuyordu. Ondayken birkaç mesaj gelmiş, şoför de cevap yazmış. Daha sonra bana söyledi. Ben de kendisine neden cevap yazıyorsun diye kızdım."

Müştekilerden Erdem Atik ise, ifadesinde sanıklardan şikayetçi olmadığını söyledi. Sanayici olduklarını ve bu restoran için büyük para yatırdıklarını söyleyen Atik, "'Bize şöyle kazanırız, böyle kazanırız' dedi. Ama hiçbir şekilde kazanamadık. Babam bunun üzerine rahatsız olmuştu. Benim sanıklardan herhangi bir münasebetim yoktur ve şikayetçi değilim" şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Savcısı İlker Yaşar, mütaalasında sanık Sincar'ın Büyamin Atik'i telefonla tehdit ettiğini ancak gasp suçunun unsurlarının oluşmadığını savundu ve tehdit suçunun şikayete bağlı olması ve müştekilerin de şikayetlerinden vazgeçmeleri nedeniyle kamu davasının düşürülmesine karar verilmesini istedi. Savcının talebine uyan mahkeme heyeti, davanın düşürülmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca, başka suçtan tutuklu olmaması halinde Sincar'ın tahliyesine karar verdi.

(FD-ED-OK-Y)