İlişkiye Girdikleri Yerin, Yerleşim Yerinden Uzak Olması Murat ve Burcu'yu Kurtardı

İlişkiye Girdikleri Yerin, Yerleşim Yerinden Uzak Olması Murat ve Burcu'yu Kurtardı

'Hayasızca davranışta bulunmak' iddiasıyla bir yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı'nın beraat gerekçeleri ortaya çıktı.

Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı'nın beraat ettiği davanın gerekçeli kararı hazırlandı. Kararda eylem yerinin yerleşim yerine uzak olması ve karadan çıplak gözle görülemeyecek mesafede olması nedeniyle suç oluşmadığı belirtiliyor.

Kararı yazan hâkime göre teknedeki şahıslar Murat Başoğlu, Burcu Başoğlu ve ilişkiye girdikleri de bilirkişi raporuyla sabit. Ancak iddianamedeki 'hayasız hareket' suçunun oluşabilmesi için gerekli 'aleniyet' şartı oluşmadı. Çünkü yine bilirkişi ve keşif raporuna göre eylemin gerçekleştiği yer en yakın yerleşim yerinden çıplak gözle görülemeyecek kadar uzakta.

BİLİRKİŞİ RAPORUYLA SABİTLENDİ

Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı'nın geçtiğimiz yaz ayında basına yansıyan ve büyük infial uyandıran malum görüntülerinden sonra Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve 'Hayasızca Hareketler' suçundan dava açılmıştı. Bodrum 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama neticesinde sanıklar 9 Mart'ta beraat etti.

Mahkeme beraat kararıyla ilgili gerekçeli kararını da hazırladı. Gerekçeli kararda sanıkların neden beraat ettiği ayrıntılı olarak anlatıldı. Karara göre teknedeki kişilerin davanın sanıkları olduğu bilirkişi raporuyla tespit edilmiş durumda. Yine bilirkişi raporuna göre ilişkiye girdikleri de bilirkişi raporuyla sabit.

FOTOĞRAF 600 METRE UZAKTAN ÇEKİLMİŞ

Ancak mahkemeye göre iddianamedeki suçun oluşması için gerekli 'aleniyet' şartı oluşmadı. Çünkü bilirkişi raporuna göre eylemin gerçekleştiği yer karayoluyla ulaşımı olmayan koyun içerisinde olan bir nokta ve tekne en yakın yerleşim yerine 1380 metre uzakta. Yine bilirkişi raporuna göre fotoğrafın çekildiği yer de tekneye 600 metre uzaklıkta. Dolayısıyla olayın gerçekleştiği yer 'çıplak gözle' görülecek mesafede olmadığı için kanunda aranan 'aleniyet' şartı da oluşmadı ve sanıklar için iddianamade belirtilen suçun unsurları oluşmadığı için beraat kararı verildi. (Kaynak: Milliyet)

YORUMLAR (31)

 • DİLEK:
  Şimdi bu Hakim Allahü teala ya nasıl hesap verecek bakalım ; çünkü bu ahlaksızlığı kõkünden kesecek bir karar vermesi gerekirdi !. . . . . .
 • SAFFET KARA:
  bu gibi konuları gündemde tutmak doğru değil herkesin günahı kendi başına lütfen bu ayıp konuları basın yayın olarak gündeme taşımayalım biz musliman ülkeyiz hiç yakışmıyor
 • GERCEK ADAM:
  bir kişide cıkıp yahu 13 15 yasındakı kız cocuklarını kendılerıne kadın yapanlara bu kadar tepkı vermıyor arkadas. . 9 yasındakı kız cocukları evlenebılır dıyenlere kımse dava acamıyor. . bunlar yanlıs veya doğru ne halt ederlerse ederler yasları musait. . günahları boyunlarına. . köy yerlerınde ve kırsalda insanlar 13 15 yasında üç bes koyun karsılığında 70 yasındakı adamlara eş olarak verılıyor. kımsede tepkı yok
 • YUMOŞ MİNİK:
  İKİSİNİNDE CANI CEHENNEME, AİLELER ARTIK, AMCA, YEĞEN, DAYI, TEYZEYE GÜVENMEYECEK, HAYVANLAR ALEMİNDE GÖRÜLEN BU OLAY İNSANLAR ARASINDADA YAYGINLAŞIRSA, KIYAMET KAPIDA DEMEKKKİ, BUNU HOŞ GÖREN İNSANLARDA BENCE BİR DOKTORA GÖRÜNMELİ. . .
Tüm 31 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.