Muradiye Şelale Dershanesi İlk Meyvelerini Verdi

Muradiye Şelale Dershanesi İlk Meyvelerini Verdi

Van'ın Muradiye İlçesinde İlk Defa 53 Kişi Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nda (Oks) Başarı Elde Ederek Çeşitli Liselere Yerleştirildi.

Muradiye Şelale Dershanesi İlk Meyvelerini Verdi

Van'ın Muradiye ilçesinde ilk defa 53 kişi Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nda (OKS) başarı elde ederek çeşitli liselere yerleştirildi.

Geçtiğmiz yıl Yenişehir Mahallesi'nde hizmete açılan Muradiye Şelale Dershanesi'nde eğitimlerini sürdüren 53 öğrenci Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Anadolu Lisesi'ne yerleşti. Şimdiye kadar ilçelerinde dershane olmadığı için hazırlık yapamadıklarını belirten öğrencilerden Fen Lisesi'ni kazanan Taşkın Avcı, geçen yıl açılan dershane ile eğitim kalitesinin arttığını belirtti. Avcı, "Şimdiye kadar ilçemizde dershane yoktu. Bizden önceki öğrenciler dershane için ilçe dışına gitmek zorunda kalıyorlardı. Buda büyük bir maddi külfet getiriyordu. Bu durumda ancak maddi imkanı yeterli olanlar dershanelere gidebiliyordu. Şimdi ise ilçemizde dershane açıldı ve büyük bir rahatlığa kavuştuk" dedi.

Muradiye Şelale Dershanesi Müdürü Kazım Acar ise ilk yıllarında OKS'ye 53 öğrenci yerleştirmenin sevincini yaşadıklarını söyledi. Acar, "2006-2007 eğitim öğretim yılında açılan dershanemiz ilk yılında büyük başarılara ismini yazdırdı. Muradiye'de ilk dershane olmanın gururunu yaşıyoruz. İlk yılımızda OKS sınavında öğrencilerimizin gösterdiği başarılar eğitime yönelik umutlarımızı daha da arttırmıştır. Öğrencilerimizden aldığımız güçle daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz" dedi.

(SS-AKK-Y)

07.08.2007 20:04 TSİ

Kaynak: İHA