Muradiye'de 'Türkiye Okuyor' Kampanyası

Muradiye'de 'Türkiye Okuyor' Kampanyası

Van'ın Muradiye İlçesi ve Bağlı Köylerde Eğitim Gören Öğrencilere 'Türkiye Okuyor' Kampanyası Çerçevesinde 2 Bin Adet Kitap Dağıtıldı.

Muradiye'de 'Türkiye Okuyor' Kampanyası

Van'ın Muradiye ilçesi ve bağlı köylerde eğitim gören öğrencilere 'Türkiye Okuyor' kampanyası çerçevesinde 2 bin adet kitap dağıtıldı.

İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam, Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nurettin Yavrutürk okulları tek tek gezerek öğrencilere değişik türlerde kitap dağıttı. Son bir hafta içerisinde ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören öğrencilere okumayı teşvik amacıyla 2 bin adet kitap dağıtarak eğitime katkı sağlandığını belirten Kaymakam Sağlam, birinci sınıf öğrencilerine dağıttığı kitapları okutarak okuma seviyelerini kontrol etti.

Amaçlarının öğrencilere okumayı sevdirmek ve okuma seviyesini üst düzeylere çıkarmak olduğunu belirten Kaymakam Ömer Sağlam "Bu nedenle öğrencilerimize her konuda kitap yardımlarında desteklerimiz devam edecektir. Sadece okuyan öğrenciler değil, kahvelerde oturan vatandaşlarımıza da okumayı sevdirmek amacıyla kahvelerde okuma köşeleri hazırlatarak buralara da vatandaşlarımıza hitap edecek kitaplar bırakacağız. Kütüphanelerimizi işler hale getirerek vatandaşlarımızı kütüphanelere çekmek için okuma ortamları hazırlayacağız. Yeter ki insanlarımız okusunlar, bizler elimizden gelen her fedakarlığı yapmaya hazırız" dedi.

(SS-MET-Y) 13.03.2008 17:39 TSİ

Kaynak: İHA