Muradiye'de Kutlu Doğum Haftası Etkinliği - Haberler
Haberi Paylaş

Muradiye'de Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Muradiye'de Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Van’ın Muradiye İlçe Müftüsü Selim Duman, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle gül dağıtırken, imamlar ise kan bağışında bulundular.

Van'ın Muradiye İlçe Müftüsü Selim Duman, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle gül dağıtırken, imamlar ise kan bağışında bulundular.

Muradiye Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Merkez Camii önünde kurulan Kızılay stantlarında imamlar kan bağışında bulundular. İlçe Müftüsü Selim Duman da, tüm kurumları ve esnafları ziyaret ederek gül dağıttı. Daha sonra Kur-an kursu yararına düzenlenen kermes çadırını da ziyaret eden Müftü Duman, burada bayanlara da birer gül takdim ederek Kutlu Doğum Haftalarını kutladı.

Kan bağışı aracını da ziyaret eden Duman, ilk olarak Van'dan gelen görevlilere, daha sonra da kan veren imam ve vatandaşlara birer gül verdi.

Kan veren Merkez Camii İmamı Yahya Yılmaz, kan vermenin bir sünnet ve insanlık için büyük bir faydası olduğunu düşündüğünü belirterek, "Bilhassa bir insan hayatına vesile olmak bütün insanları kurtarmak kadar sevabı vardır. Biz de elimizden geldiği kadar öncelikle hem kendimiz kan veriyoruz hem cemaatimizi teşvik ediyoruz. Cemaatimiz ve ilçe halkımız bu konuda çok duyarlıdırlar. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle etkinliklere katılmak da ayrı bir güzellik sergiliyor" dedi. - VAN

Muradiye'de Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Muradiye'de Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Muradiye'de Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title