Muradiye'de Kitap Okuma Kampanyası

Muradiye'de Kitap Okuma Kampanyası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından Başlatılan 'Türkiye Okuyor' Kampanyasına Van'ın Muradiye İlçesinde En Çok Kitap Okuyan Öğrencilere Ödül Verildi.

Muradiye'de Kitap Okuma Kampanyası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından başlatılan 'Türkiye Okuyor' kampanyasına Van'ın Muradiye ilçesinde en çok kitap okuyan öğrencilere ödül verildi.

Kampanya kapsamında Muradiye Çok Programlı Lisesi'nde başlatılan kitap okumada dereceye giren öğrencilere karne töreninde ödülleri verildi. 'Okuyan anlar, anlayan çözer' sloganı ile Türkiye Okuyor kampanyasına destek veren Muradiye Çok Programlı Lisesi öğrencilerinin rekor düzeyde kitap okuyup test çözdükleri belirtildi. Karne dağıtım töreni esnasında kampanya ile ilgili bilgi veren Pansiyonlardan Sorumlu Müdür Yardımcısı İsmail Macit, öğrencilerin büyük bir özveriyle kampanyaya destek verdiğini söyledi. Macit, "Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu kampanya çerçevesinde pansiyon öğrencileriyle birlikte alınan karar gereği, 23 Mart 2008 tarihinde başlattığımız kitap okuma kampanyasına öğrencilerimiz büyük bir özveriyle katıldı. Sadece kitap okumayla yetinmeyip, "Okuyan anlar, anlayan çözer' sloganıyla testler çözdürdük. İstatistikler neticesinde toplam 239 bin 930 sayfa kitap okunup, 326 bin 500 adet test sorusu çözülmüştür. Neticede dereceye giren öğrencilerimize ödülleri törenle takdim edilmiştir. Bütün öğürencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Ödül töreninde üç ayda 5 bin 975 sayfa kitap okuyarak birinci olan 10. sınıf öğrencisi Semiha Gökalp'in ödülü İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ümit semerci tarafından, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ise ödülleri okul idarecileri tarafından verildi.

(SS-AKK-Y) 13.06.2008 20:36 TSİ