Muradiye'de 2 Ev Kundaklanarak Yakıldı

Muradiye'de 2 Ev Kundaklanarak Yakıldı

Van'ın Muradiye İlçesi'ne Bağlı Kocasaban Köyü'nde Bir Ay Önce Meydana Gelen ve 2 Kişinin Öldüğü 1 Kişinin de Yaralandığı Olay Nedeniyle Terk Edilen 2 Ev, Kimliği Belirsiz Kişi ya da Kişiler Tarafından Kundaklanarak Yakıldı.

Muradiye'de 2 Ev Kundaklanarak Yakıldı

Van'ın Muradiye İlçesi'ne bağlı Kocasaban Köyü'nde bir ay önce meydana gelen ve 2 kişinin öldüğü 1 kişinin de yaralandığı olay nedeniyle terk edilen 2 ev, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklanarak yakıldı.

Edinilen bilgiye göre, bir ay önce anne Hazal ve oğlu İlhan Engül'ün öldüğü, baba Hüsnü'nün de ağır yaralandığı olay nedeniyle terkedilmiş olan ve içinde bazı malzemeler bulunan Yusuf ve Aydın Engül'e ait evler, dün gece saat 21.00 sıralarında benzin dökülerek yakıldı. Olayı haber verilmesi üzerine itfaiye aracıyla olay yerine giden jandarma ekipleri, yanan evlerin içinde kimsenin olup olmadı. İçinde kimsenin bulunmadığı belirlenen evlerden biri itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, diğerine ise eve yol olmadığından müdahale edilemedi. Yangın sonrasında iki evde kullanılamaz hale geldi.

Bu arada ölüm ve yaralanma olayı ile ilgili aranan ve önceki gün Siirt'te Antalya'ya giderken jandarma tarafından bir araçta yakalanan Şakir ve Bahri E. isimli kardeşler, bugün Muradiye Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirilip teslim edildi. Olay gününden beri tutuklu bulunan kaçak kardeşlerin babaları Yusuf E.'nin bir hafta önce serbest bırakıldığı, yakalanan 2 kardeşle ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

(SS-MET-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA