Mumcu "Türkiye Kamplara Sıkıştırılıyor"

Mumcu "Türkiye Kamplara Sıkıştırılıyor"

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanlığı Seçimleriyle İlgili Olarak, "Hem İktidar Partisinin Hem da Anamuhalefet Partisinin Tercih Ettiği Yöntem Gerginlik. Türkiye İki Ayrı Kampa Doğru Sıkıştırılıyor. Kamplaşmanın, Kutuplaşmanın Siyasi Olarak Kendi Yararlarına Olacağını Düşünüyorlar" Dedi.

Mumcu

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak, "Hem iktidar partisinin hem da anamuhalefet partisinin tercih ettiği yöntem gerginlik. Türkiye iki ayrı kampa doğru sıkıştırılıyor. Kamplaşmanın, kutuplaşmanın siyasi olarak kendi yararlarına olacağını düşünüyorlar" dedi.

Erkan Mumcu, partisinin Altındağ ve Keçiören ilçe kongrelerine katıldı. Keçiören kongresinin girişi öncesinde gazetecilerin cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili sorularını yanıtlayan Mumcu, cumhurbaşkanlığı seçimini halka yaptırmanın doğru olacağını söyledi. Mumcu, "Hem iktidar partisinin hem de anamuhalefet partisinin tercih ettikleri yöntem gerginlik. Türkiye iki ayrı kampa doğru sıkıştırılıyor. Kamplaşmanın, kutuplaşmanın siyasi olarak kendi yararlarına olacağını düşünüyorlar. Bu da Türkiye'yi çözümden uzaklaştırıyor. Türkiye'nin uzlaşıyla çözüme yönelmesi gerekirken Türkiye kamplaşarak çözümsüzlük batağına saplanıyor" diye konuştu. Türkiye'nin 50 yıldır cumhurbaşkanlığı krizleriyle geleceğini kaybettiğini ifade eden Mumcu, şu değerlendirmede bulundu:

"Türkiye 50 yıldır geleceğini ve büyüme umudunu kaybediyor. Bugün Türkiye'deki kavga Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olup olmaması değildir. Tartışmanın özü Türkiye demokratik bir ülke olacak mıdır, olmayacak mıdır? Hem AKP hem CHP'nin tercihi bürokratik devlet otoritesinden yanadır. Biz demokratik milli iradeden yanayız."

Keçiören ilçe kongresinde iktidarı eleştiren Mumcu, Türkiye'nin son beş yıl içinde sadece 167 milyar dolar olan devlet borçları için 185 milyar dolar faiz ödediğini ancak bu borçların 240 milyar dolara çıktığını kaydetti.

ANKETLER KAFANIZI BULANDIRMASIN

Seçimlerle ilgili yapılan anketlere de değinen Mumcu, "Uydurma anketlerle moraliniz bozulmasın hiç umurunuzda olmasın. Biz kökleri olan bir partiyiz ve bu ülkenin geleceğiyiz" şeklinde konuştu. AKP ve CHP'nin birbirlerine yönelik kullandıkları üslubunu da eleştiren Mumcu, her iki partinin de siyaseti kamplaşma üzerinden yürüttüklerini belirterek, "Türkçe konuşmaktan bile aciz insanlar bu ülkenin geleceğine talipler. Bu hayatlar bu adamlara emanet edilir mi? emaneti ehline verin" dedi.

Altındağ ilçe kongresinde yaptığı konuşmada ise Mumcu, Mumcu, partisinin kadın kollarına teşekkür ederek, "Anavatan'da siyasete girmek için bıyık bırakmak gerekmiyor" dedi.

Ekonomiyi, taşeronlaşan bir ekonomiden çıkarıp girişimci bir ekonomi haline getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Mumcu, "İtaat eden değil rekabet eden bir ülke, bağımsız devlet ve bağımsız ekonomi için siyaset yapıyoruz" dedi.

Bu arada Mumcu, geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle kongreye katılamayan Keçiören İlçe Başkanı'na da geçmiş olsun dileklerini iletti. (ANKA)

Kaynak: ANKA