Mumcu: "Kimse Kendisini Alternatifsiz Görmesin"

Mumcu: "Kimse Kendisini Alternatifsiz Görmesin"

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, İktidarın Kendisini Alternatifsiz Olarak Gösterdiğini Belirterek, Alternatifin Millet ve Anavatan Partisi Olduğunu Savundu.

Mumcu:

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, iktidarın kendisini alternatifsiz olarak gösterdiğini belirterek, alternatifin millet ve Anavatan Partisi olduğunu savundu.

Anavatan Partisi Çorum İl teşkilatının iftar yemeğine katılmak üzere Çorum'a gelen Erkan Mumcu, iktidarın kendilerini alternatifsiz gördüğünü ve seslendirdiğini belirterek, şunları söyledi:

''Memleketin hangi derdine derman oldunuz da alternatifsiz olacaksınız. Borçları mı aşağı çektiniz, işsiz insanı iş sahibi mi yaptınız, çiftçisini gelir sahibi mi yaptınız, kalkındırdınız mı, memlekete otoyollar mı döşediniz, havaalanları ile mi doldurdunuz, dört bir tarafa telefon santralleri mi kurdunuz, uzaya uydular mı gönderdiniz, F16'lar mı yaptınız, barajlar, limanlar mı yaptınız, ne yaptınız da alternatifiniz yok? Bu saydıklarımızın hepsini yapan Anavatan partisinin de bir alternatifi çıktı işte. Demek ki varmış. Anavatandır alternatif. Alternatif var. Öyle bir var ki sizinle mukayese edilmeye tenezzül etmeyecek kadar üstün bir alternatif var.''

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Meclis'te yaptığı konuşmayı da eleştiren Mumcu, ''Bugün din laiklik vs. gibi toplumun ortaklaşa kucakladığı değerler etrafında söz söyleyen herkesin çok dikkatli olması gerekir. İrtica derken insanların kutsal saydığı değerleri rencide etmemeye özen göstermek lazım. Laiklik de böyledir. Sayın Cumhurbaşkanı Meclis'te 'laiklik doğrultusunda gerekirse insanların bazı hak ve özgürlükleri kısıtlanabilir' diyor. Niyetiniz laikliği sevdirmek mi? Yoksa laiklikten soğutmak mı? Niyetiniz laikliğe saygı duydurmak ve sevdirmek ise bu söylediğiniz doğru değil. Laiklik hiç kimsenin temel hak ve özgürlüklerinden fedakarlık talep eden bir şey değil, tam tersine, özellikle inanç ve ibadet özgürlüklerini garanti altına alan bir şeydir. Kıymetini iyi bilmemiz lazım''diye konuştu.