Mumbai Haberleri

Mumbai haber, Mumbai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mumbai - 12.05.2020
Hindistan'da tren seferleri yeniden başlıyor
Ülkede Kovid-19 vaka sayısı artmaya devam ederken, başlangıç olarak Delhi, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata ve diğer bazı büyükşehirlerdeki trenlerin çalışacağı kaydedildi.
Mumbai - 11.05.2020
Manchester City'nin sahibi şirket, 9'uncu kulübünü satın aldı
CFG, Manchester City'nin yanı sıra ABD'de New York City, Avustralya'da Melbourne City, Japonya'da Yokohama F. Marinos, Uruguay'da Atletico Torque, İspanya'da Girona, Çin'de Sichuan Jiuniu, Hindistan'da Mumbai City takımlarının hisselerini satın almıştı.
Mumbai - 11.05.2020
Hindistan'da Kovid-19 hastası yatak bulunmadığı gerekçesiyle hastaneye kabul edilmedi
Mumbai'deki bir hastanede 3 Mayıs'ta yatak yetersizliği sebebiyle plastik torbalara sarılan ölülerin, tedavi süreci devam eden hastaların yanlarına konulduğuna ilişkin görüntüler ülkede tepkilere yol açmıştı.
Mumbai - 06.05.2020
Hindistan'ın Chennai şehrindeki sebze meyve pazarı, salgının merkezi haline geldi
Mumbai'de içki dükkanları kapatıldı Ülkenin en büyük kenti Mumbai'de sokağa çıkma yasağının gevşetilmesinin ardından yeniden açılan içki dükkanlarında oluşan kalabalıklar nedeniyle dükkanların yeniden kapatılmasına karar verildi.
Mumbai - 03.05.2020
Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek...
Dünya genelinde tedbirler kaldırılıyor Hindistan'da silahlı kuvvetler, başkent Yeni Delhi, Mumbai, Laknov, Goa, Çennai gibi şehirlerde salgınla ön safta mücadele eden sağlık görevlileri için gösteri uçuşu düzenledi.
Mumbai - 03.05.2020
Hindistan'da 2 bin 644 yeni Kovid-19 vakası görüldü
Sağlık çalışanlarına gökyüzünden çiçek yağdı Hint basınındaki haberlere göre, silahlı kuvvetler, başkent Yeni Delhi, Mumbai, Laknov, Goa, Çennai gibi şehirlerde salgınla ön safta mücadele eden sağlık görevlileri için gösteri uçuşu düzenledi.
Mumbai - 29.04.2020
Bollywood yıldızı Irrfan Khan 53 yaşında hayatını kaybetti
BBC'nin haberine göre, Khan'ın ajansı, Slumdog Millionaire (Milyoner) ve Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmlerindeki rolleriyle uluslararası üne kavuşan 53 yaşındaki aktörün, Hindistan'ın Mumbai kentindeki bir hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.
Mumbai - 28.04.2020
"Uluslararası Sanatçı Filmleri" evinizde
Bu kapsamda sergide yer alan sanatçılar, Ergin Çavuşoğlu (İstanbul Modern, Türkiye), Yu Guo (KWM artcentre, Pekin, Çin), Ailbhe Ní Bhriain (Crawford Sanat Galerisi, Cork, İrlanda), Francesco Pedraglio (GAMeC / Bergamo Modern Çağdaş Sanat Merkezi, İtalya), Raqs Media Collective (Project 88, Mumbai, Hindistan), Lerato Shadi (Friends of Iziko South African National Gallery, Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti), Rhea Storr (Whitechapel Gallery, Londra, Birleşik Krallık) ve Lisa Tan (Bonniers Konsthall, Stockholm, İsveç).
Mumbai - 24.04.2020
Hindistan'da son 24 saatte 1680 Kovid-19 vakası görüldü
Eyaletin başkenti Mumbai'deki Asya'nın en büyük gecekondu bölgesi Dharavi'de vakaların artması ise endişe kaynağı olmayı sürdürüyor.
Mumbai - 22.04.2020
Facebook Hintli Jio'dan 5.7 milyar dolarlık hisse aldı
Popüler sosyal medya platformu Facebook, Hindistan Mumbai merkezli telekomünikasyon şirketi Reliance Jio hisselerinin yüzde 9.9'unu 5.7 milyar dolara satın aldı.
Mumbai - 21.04.2020
Ünlü fenomenin dünya turuna korona molası
Çin'de başlayan ve kısa zamanda Avrupa'ya, ABD'ye kadar sıçrayan korona virüs salgını hayatı durma noktasına getirdi. Ünlü sosyal medya fenomeni Çağatay Özdemir de çıktığı dünya turuna korona nedeniyle ara verdi. Dünyayı gezerek hayatını sürdüren Özdemir, gittiği ülkelerde çalışarak hayatını sürdürüyor. Korona virüs salgınının ilk çıktığı dönemlerde ise Hindistan'ın Goa şehrine bağlı Arambo bölgesinde bulunan Özdemir, korona virüs salgını nedeniyle Hindistan'dan ayrılamadı. Türkiye'ye uçak biletini alan Özdemir, Mumbai'ye ardından da İstanbul'a uçuş gerçekleştirmek üzere yola çıktığı sırada tüm uçuşların iptal olduğunu öğrendi.
Mumbai - 19.04.2020
Tayvan donanmasında 24 mürettebatta Kovid-19'a rastlandı
Öte yandan dün Hindistan'ın Mumbai kentinde donanma mensubu 26 denizcide Kovid-19 görülmüştü.
Mumbai - 18.04.2020
Hindistan'da yeni doğan bebeğe "tecrit" anlamına gelen "lockdown" ismi verildi
İsimleri açıklanmayan yaşlı çiftin oğlu Amit, yaptığı açıklamada, "Babam, kanser sebebiyle öldü. Dışarı çıkma yasağı sebebiyle babamın cenazesini Mumbai'den köyümüze götürme, annemi köyden buraya getirme imkanımız yoktu.
Mumbai - 14.04.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Hindistan genelinde uygulanan tecrit, 3 Mayıs'a kadar uzatıldı. Mumbai'de (Bombay) binlerce kişi kararı protesto etti.
Mumbai - 14.04.2020
Hindistan'da binlerce kişi sokağa çıkma yasağını protesto etti
Hindistan'da Başbakan Narendra Modi'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla ülke çapında uygulanan sokağa çıkma yasağının 3 Mayıs'a uzatıldığını açıklamasının ardından Mumbai'de (Bombay) binlerce kişi kararı protesto etti.
Mumbai - 13.04.2020
Hindistan'da Kovid-19'la mücadelede "sağlık ekipmanı yetersizliği" endişesi
Başkent Yeni Delhi ve Mumbai (Bombay) gibi şehirlerde çok sayıda doktor ve hemşirede Kovid-19'a rastlanması, sağlık çalışanlarının güvenliği konusunda soru işaretleri oluşturdu.
Mumbai - 10.04.2020
Hindistan'da yevmiyeli işçiler "Kovid-19 kısıtlamalarının süresinin uzatılması" ihtimalinden...
Kovid-19 nedeniyle kısıtlamaların başlamasıyla çalıştığı Mumbai'den Madya Pradeş eyaletinin Morena bölgesi yakınlarındaki Porsa köyüne dönen Ashish Kol, şunları söyledi: "Köylerde de iş imkanı yok.
Mumbai - 09.04.2020
Hindistan'da Asya'nın en büyük gecekondu bölgesinde Kovid-19 paniği
Hindistan'ın Mumbai (Bombay) kentinde bulunan Asya'nın en büyük gecekondu bölgesi Dharavi'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının görülmesi paniğe yol açtı.
Mumbai - 09.04.2020
Kovid-19 salgını Güney Asya için ne ifade ediyor?
Uzman görüşlerine göre, virüsün aşısı bulunamadığı için, salgının yayılmasının önüne geçmenin en etkili yolu şu an için insanların etkileşimden kaçınması. Sağlık hizmetleri açısından kapasitelerinin farkında olan bölge ülkeleri, yerinde tedbirler alarak salgını en az zararla atlatmayı amaçlıyor. Bu bağlamda, özellikle kentsel nüfus yoğunluğunun çok yüksek olduğu bölgede, sosyal mesafe ve izolasyonun bölge halkı için önemi ortaya çıkıyor. Nitekim dünyadaki en yoğun nüfuslu ilk 10 şehrinden 5'i (Dakka, Çennai, Mumbai, Kalküta ve Katmandu) Güney Asya'da bulunuyor.
Mumbai - 05.04.2020
YERLİ İLAÇ FİRMASI KORONAVİRÜS TEDAVİSİNDE KULLANILAN İLACIN ÜRETİMİNE BAŞLADI
  "ONLAR BİZİM İÇİN GİZLİ KAHRAMANLAR"  İlacın 1934 yılında bulunduğunu ifade eden Barut, "İlk bulunduğunda sıtmada kullanılıyordu, sonrasında romatizmada da kullanılmaya başlandı. Hindistan'da 15 Nisana kadar gümrükler kapalıydı ve biz bu hammaddeyi çok zorlukla getirdik.  Özellikle Dışişleri Bakanlığımız, Ticaret Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız, Mumbai Ticaret Ataşesi, Türk Hava Yolları ve DEİK Hindistan Başkanı bu hammaddenin Türkiye'ye gelmesi bakımından son derece yardımcı oldular.
Mumbai - 15.03.2020
Ruanda ve Esvatini'de ilk koronavirüs vakaları görüldü
Ruanda Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, 8 Mart'ta Mumbai'dan gelen Hindistan vatandaşına yapılan testin pozitif çıktığı belirtildi.
Mumbai - 03.03.2020
ITB India 2020'ye 'koronavirüs' ertelemesi
DÜNYANIN en büyük turizm fuarı ITB Berlin'in düzenleyicisi Messe Berlin firması tarafından 15- 17 Nisan'da Bombay Sergi Merkezi'nde yapılması planlanan ITB India 2020'nin koronavirüs nedeniyle ertelediği açıklandı.  ITB Hindistan organizatörleri, 15- 17 Nisan'da Bombay Sergi Merkezi'nde yapılması planlanan ITB India 2020'nin ertelendiğini ve ITB India 2021 olarak 7-9 Nisan'da Mumbai'da Bombay Fuar Merkezi'nde gerçekleştirileceğini duyurdu.
Mumbai - 02.03.2020
Horn etkisi nedir ?
Horn etkisi, bireyin sahip olduğu bir tane olumsuz özellikten yola çıkarak, diğer özellikleri hakkında da olumsuz çıkarımlar yapmaktır. Yani özet olarak bireyin bir kötü özelliğini merkeze alıp, ona gerçek olmayan olumsuz düşünceler üretmektir. Örneğin; tembel bir insanın aynı zamanda yalancı, saygısız gibi olumsuz özelliklerle de anılmasıdır. İş yerinde çalışanın belirli bir alandaki bir başarısızlığını, genele mal etmek ve başka olumsuz özellikler yüklemektir. Örneğin iş görüşmesine giden iki insan düşünecek olursak; birini iyi giyinmiş vaktinden önce gelmiş, diğerini ise görünümüne çok özen göstermeyen ütüsüz kırışmış kıyafetleri ve dağınık saçlı şekilde görüşmeye vaktinden çok sonra gelen birisi olarak ele alalım. Görüşmeyi yapacak insan iyi giyinmiş ve vaktinde gelmiş adaya, aynı zamanda çalışkan, verilen işleri zamanında ve özveriyle yapacağını düşünerekten olumlu atıflarda bulunabilir biz buna halo etkisi demekteyiz. Fakat görüşmeye geç kalan, kötü görünümlü aday için ise, işini iyi yapamayacağı bu iş için yeterli olmadığı zaten beceriksiz tembel olduğu gibi otomatik olumsuz atıflarda bulunur bu da horn etkisinin bir diğer örneğini gösterir. Okuldaki öğrencilerden örnek verecek olursak bir öğretmen teneffüste tanımadığı bir öğrenciyi yaramazlık yaparken ya da okuldan kaçarken gördüğünde onunla ilgili olarak derslerinin de kötü olduğu kanısına varabilir. Milyoner isimli 2008 Britanya yapımı akademi ödülü alan bir filmden örnek verecek olursam baş roldeki Jamal Malik Mumbai'nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir.
Mumbai - 25.02.2020
Hindistan'da Vatandaşlık Yasası'na karşı gösteriler sürüyor
Diğer yandan Mumbai kentindeki "Marine Drive" adı verilen bölgede toplanan çok sayıda kişi, Yeni Delhi'deki şiddet olaylarını protesto etti.
Mumbai - 17.02.2020
Hindistan'da resmi dairelerin olduğu binada korkutan yangın
Hindistan'ın Maharaştra eyaletinin başkenti Mumbai'de bulunan ve eyaletinin vergi işlemlerinin yapıldığı bölümlerin bulunduğu 'Mazgaon GST' isimli binanın üst katlarında yangın çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mumbai Haberleri | Mumbai Haber - Haberler - Sayfa 3 - Mumbai haberleri, son dakika mumbai haber ve gelişmeleri burada. Nisarga Kasırgası Hindistan kıyılarında etkili olmaya başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 11:14:44. #1.15#
title