Mumbai Haberleri

Mumbai haber, Mumbai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mumbai - 24.08.2020
Flaş... Flaş...
Hindistan'ın Mumbai kentine çöken binanın altında en az 90 kişinin mahsur kaldığı belirtildi.
Mumbai - 21.08.2020
Hindistan'da Yeni Delhi nüfusunun yaklaşık üçte birinde, Kovid-19 antikorları tespit edildi
Merkezi Mumbai'de bulunan Hindistan Ekonomisi İzleme Merkezinin (CMIE) hazırladığı rapora göre, 24 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından nisanda 90 milyondan fazla geçici istihdam kaybı yaşandı.
Mumbai - 18.08.2020
Son dakika haberleri | Oxford'un koronavirüs aşısının klinik denemeleri Hindistan'da yapılacak
Hindistan Serum Enstitüsü, İngiltere'de bulunan İngiliz-İsveç ilaç ve biyoloji şirketi AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının 2'nci ve 3'üncü faz kilinik denemelerinin Hindistan'ın Mumbai şehrinde gerçekleşeceğini duyurdu.
Mumbai - 16.08.2020
Son dakika haberleri: THY'nin eylül ayı uçuş planı belli oldu
THY'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri ile yaptığımız titiz çalışmaların sonucunda daha sağlıklı ve güvenli standartlara sahip uçuşlarla sevdiklerimize, keşiflerimize ve biriktirilecek anılarımıza tekrar kavuşuyoruz. Bu dönemde plan yapmanın ne kadar zor olduğunu bildiğimiz için sizlere esnek seyahat imkanları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 21 Mart 2020 - 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeleriniz için sınırsız değişiklik yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Esnek seyahat sayfamızı incelemeyi unutmayın. Uçuş takvimi Eylül ayı sonuna kadar uygulanacak uçuşlarımızı göstermektedir. Yeni seyahatleriniz için uçuş planımız güncellendikçe bu sayfadan sizlerle paylaşacağız." 11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY'nin, 1 Eylül itibarıyla İran'da Tahran, Tebriz, Şiraz ve Meşhed, Artvin Hopa, Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban, Abu Dabi'ye uçuşlarına başlamayı planladığı kaydedildi.
Mumbai - 16.08.2020
Türk Hava Yolları Eylül ayı uçuş planlaması belli oldu
THY'nin Eylül ayı uçuş başlaracağı noktalar Geçtiğimiz 11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarınının başlamasının akabinde kademeli olarak başlatan THY, Eylül ayında dünyanın birçok noktasına yeniden uçuş başlatacak. THY, Eylül ayında salgın nedeniyle 19 Temmuz'da tekrardan askıya alınan İran uçuşlarını da 1 Eylül itibariyle başlatacak. Bu kapsamda Tahran, Şiraz, Tebriz ve Meşhed'e seferler başlatılacak. Türk Hava Yolları Eylül ayındadış hatlarda Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dabi, seferlerini planlamaya dahil etti.
Mumbai - 16.08.2020
THY'nin "Eylül ayı uçuş planı" açıklandı
EYLÜL AYI UÇUŞ PLANI  11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY, Eylül ayında, İran'da Tahran, Tebriz, Şiraz ve Meşhed,  Artvin Hopa, Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban,  Abu Dabi, seferlerini planlamaya dahil etti.
Mumbai - 29.07.2020
Mumbai'de gecekondu sakinlerinin yarıdan fazlasının Kovid-19 antikor testi pozitif çıktı
Hindistan'ın Mumbai kentindeki üç gecekondu mahallesinde yaşayan halkın yarısından fazlasının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) antikor testinin pozitif çıktığı bildirildi.
Mumbai - 20.07.2020
Hindistan'da şiddetli yağışlar zarar vermeye devam ediyor
Öte yandan, Hindistan'da son dönemde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle özellikle Mumbai ve başkent Yeni Delhi'de su baskınları yaşanıyor.
Mumbai - 20.07.2020
Hindistanlı Müslüman doktorlardan telefon üzerinden Kovid-19 danışmanlığı
Salgın dolayısıyla 26 binin üzerinde kişinin hayatını kaybettiği ülkede sağlık sisteminin özellikle başkent Yeni Delhi'de ve ülkenin finans merkezi Mumbai'de kapasitesinin sınırına ulaştığı belirtiliyor.
Mumbai - 17.07.2020
Güney Asya'da sel ve heyelanlarda ölü sayısı 221'e yükseldi
Yetkililer, muson yağışlarının neden olduğu sel ve toprak kaymalarında Hindistan'ın Mumbai kentinde 8 kişinin daha cesedine ulaşılmasıyla ülkedeki ölü sayısının 101'e çıktığını ve afetin etkili olduğu Nepal'de 117, Bangladeş'te ise 3 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.
Mumbai - 13.07.2020
THY'nin ağustos uçuş planı belli oldu
THY açıklamasında, 11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY'nin, 1 Ağustos itibarıyla İran'da Şiraz, Tebriz, Irak'ta Bağdat, Erbil ve Süleymaniye, Kuveyt, Abu Dabi, Dubai, Suudi Arabistan'da Riyad, Damman ve Cidde, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Kırgızistan Bişkek, Özbekistan Taşkent, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Mısır'da İskenderiye, Hurgada ve Sarm-El-Seyh, Tunus, Kemarun'da Douala ve Yaounde, Kenya'da Nairobi, Gana'da Akra, Güney Afrika'da Cape Town ve Johannesburg, Tanzanya'da Darrüsselam ve Zanzibar'a uçuşlarına başlamayı planlandığı kaydedildi.
Mumbai - 13.07.2020
THY'NİN AĞUSTOS AYI UÇUŞ PLANI BELLİ OLDU
Ağustos ayı uçuş planı ile ilgili olarak (THY) resmi internet sitesinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Gökyüzünden uzak geçen günlerin ardından şimdi yeniden buluşma vakti. Ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri ile yaptığımız titiz çalışmaların sonucunda daha sağlıklı ve güvenli standartlara sahip uçuşlarla sevdiklerimize, keşiflerimize ve biriktirilecek anılarımıza tekrar kavuşuyoruz. Bu dönemde plan yapmanın ne kadar zor olduğunu bildiğimiz için sizlere esnek seyahat imkanları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 21 Mart 2020 - 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeleriniz için sınırsız değişiklik yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Esnek Seyahat sayfamızı incelemeyi unutmayın" denildi.  AĞUSTOS AYINDA BAŞLAYACAK UÇUŞ NOKTALARI  11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY,  1 Ağustos itibariyle Rusya'da Moskova, Kazan, Soçi, Rostov, St. Petersburg, İran'da Şiraz, Tebriz, Irak'ta Bağdat, Erbil ve Süleymaniye, Kuveyt, Abu Dabi, Dubai, Suudi Arabistan'da Riyad, Damman ve Cidde, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Kırgızistan Bişkek,  Özbekistan Taşkent, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Mısır'da İskenderiye, Hurgada ve Sarm-El-Seyh, Tunus, Kemarun'da Douala ve Yaounde, Kenya'da Nairobi, Gana'da Akra, Güney Afrika'da Cape Town ve Johannesburg, Tanzanya'da Darrüsselam ve Zanzibar'a uçuşların başlaması planlanıyor.
Mumbai - 03.07.2020
Hint koreograf Saroj Han hayatını kaybetti
NDTV kanalındaki habere göre Han, 20 Haziran'da nefes darlığı şikayetiyle Mumbai'de hastaneye kaldırıldı.
Mumbai - 30.06.2020
Pakistan, Hindistan'ı Karaçi'deki terör saldırısından sorumlu tuttu
Hindistan'ın Mumbai kentinde 2008'de gerçekleşen terör saldırılarına işaret eden Han, "Mumbai'de ne olduysa, Karaçi'de de aynısını yapmak istediler.
Mumbai - 22.06.2020
Hindistan'da "Remdesivir" ilacının muadilleri üretilmeye başlandı
Üretilen antiviral ilaçlar ilk olarak Kovid-19 salgınından en çok etkilenen Delhi Ulusal Başkent Bölgesi ve Mumbai'deki hastanelere verilecek.
Mumbai - 15.06.2020
Hindistan'da sağlık sistemi Kovid-19 nedeniyle aşırı yoğun
Azımsanamayacak derecede vaka sayısının görüldüğü Mumbai, Yeni Delhi, Çennai ve Ahmedabad şehirlerinde Kovid-19 vakaları 130 bini geçerken, bu kentlerdeki toplam ölü sayısı 4 bin 600'ün üzerine çıktı.
Mumbai - 14.06.2020
Hint aktör evinde ölü bulundu
Hindistan'ın ünlü Bollywood sinemasının tanınan oyuncularından 34 yaşındaki Sushant Singh Rajput'un, Mumbai'deki evinde ölü bulunduğu bildirildi.
Mumbai - 10.06.2020
Hindistan'da sağlık sisteminin yetersizliği endişelere yol açıyor
Eyaletin başkenti Mumbai'de 9 bin 92 hastane yatağı Kovid-19 tedavisi görenler için ayrılırken, bunların 8 bin 570'i şu anda dolu bulunuyor.
Mumbai - 04.06.2020
Hindistan'da etkili Nisarga Kasırgası nedeniyle 4 kişi yaşamını yitirdi
Eyaletin birçok bölgesinde elektrik kesintisi yaşandığını belirten yetkililer, Mumbai-Goa otoyolunun trafiğe kapatıldığını kaydetti.
Mumbai - 03.06.2020
Nisarga Kasırgası Hindistan kıyılarında etkili olmaya başladı
Hızının saatte 120 kilometreye kadar ulaşması öngörülen Nisarga Kasırgası'nın, yaklaşık 2 saat sonra Maharaştra'nın başkenti ve ülkenin finansal başkenti Mumbai'de etkisini göstermesi bekleniyor.
Mumbai - 02.06.2020
Egeli gıda ihracatçıları gözünü Hindistan ve Singapur'a çevirdi
Mumbai Ticaret Ataşesi Hüseyin Aydın da Hindistan pazarının Türk firmaları açısından bakir kaldığını bildirdi.
Mumbai - 21.05.2020
Hindistan'da Kovid-19 hastası 115 hamile kadının 112'sinin bebeğinde virüse rastlanmadı
BBC'de yer alan habere göre, eyaletin başkenti Mumbai'de Lokmanya Tilak Hastanesinde, Kovid-19 bulaşan kadınlardan 56'sı erkek, 59'u kız olmak üzere 115 bebek dünyaya geldi.
Mumbai - 21.05.2020
Icertis aşı testi için bağış yaptı
Maharashtra Hükümeti, Tıp Eğitimi ve İlaç Departmanı Sekreteri Dr. Sanjay Mukherjee konu ile ilgili değerlendirmesinde şu ifadeleri dile getirdi: "Haffkine Enstitüsü, 1896 yılında faaliyete geçtiğinden beri bilimsel ve endüstriyel araştırma merkezi olmuştur. Enstitünün koronavirüs yayılımını önleme çabaları kapsamında Icertis'e cömert katkısı için minnet duyuyoruz. Koronavirüs için yeni tedavi geliştirmek üzere sürekli çalışıyoruz ve bu katkı, virüse karşı sürdürdüğümüz savaşı kazanma mücadelemizde ekiplerimize fazlasıyla yardımcı olacaktır." Icertis CTO'su ve Kurucu Ortağı Monish Darda şu ifadeleri dile getirdi: "Dünya koronavirüs pandemisiyle mücadele ederken bir tedavi bulmak için birleşmeliyiz. Toplumumuza özen gösterme çabasına yardımcı olmak, her Icertis'linin gurur duyduğu dört sorumluluk halkasının bir parçasıdır. Benim ve Pune'nin Haffkine Enstitüsü ile kişisel bir bağı var. Büyükbabamın Mumbai ve Pune'de yaşanan veba hastalığı dönemindeki yaşam ve veba aşısının gelişimi hakkında anlattığı hikayeleri hatırlıyorum.
Mumbai - 14.05.2020
Hindistan'da yol kazalarında 14 göçmen işçi öldü
Baghel, "Tüm işçiler, Mumbai'den gelerek, Uttar Pradeş'in Unnao ve Raebareli bölgelerindeki köylere gidiyordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mumbai Haberleri | Mumbai Haber - Haberler - Sayfa 2 - Mumbai haberleri, son dakika mumbai haber ve gelişmeleri burada. Dünyanın en kalabalık şehirleri belli oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 09:29:19. #1.16#
title