Müjdat Gezen Telefonda Ağladı

Müjdat Gezen Telefonda Ağladı

Dünya Tiyatrolar Günü'nde Geçtiğimiz Aralık Ayında Hayatını Kaybeden Usta Tiyatrocu Savaş Dinçel'in Anısına Büyükçekmece Belediyesi Barış Manço Kültür Eğitim Merkezi'nin Hazırladığı Tiyatro Gecesi Duygulu Anlara Sahne Oldu.

Müjdat Gezen Telefonda Ağladı

Dünya Tiyatrolar Günü’nde geçtiğimiz Aralık ayında hayatını kaybeden usta tiyatrocu Savaş Dinçel’in anısına Büyükçekmece Belediyesi Barış Manço Kültür Eğitim Merkezi’nin hazırladığı tiyatro gecesi duygulu anlara sahne oldu.

Geceye telefonla bağlanan sanatçı Müjdat Gezen’in telefonda kunuşurken ağlaması salonda bulunanları oldukça duygulandırdı.

Borusan Asım Kocabıyık Anadolu Meslek Lisesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen geceye tiyatro camiasının önemli isimleri de katıldı. Büyükçekmece Belediyesi Barış Manço Kültür Eğitim Merkezi Tiyatro Bölümü Öğrencileri 20 Aralık’ta hayatını kaybeden Savaş Dinçel’in anısına Müjdat Gezen’in yazdığı “Artiz Mektebi” adlı oyunu sergiledi.

Genç oyuncuların sergilediği performans, salonda bulunan tiyatro ustalarının büyük beğenisini kazandı. Oyun sonunda geceye rahatsızlığı nedeniyle katılamayan ve Savaş Dinçel’in son anına kadar yanında bulunan usta tiyatrocu Müjdat Gezen telefonla bağlandı. Gezen “ Can dostum Savaş için düzenlenen, bu önemli gecede bende bulunmak isterdim ancak sağlık durumum buna el vermedi. Savaş kardeşimin anısına düzenlenen bu anlamlı geceye katılan tüm katılımcılara saygı ve sevgilerimi sunar. Her dönem güncelliğini koruyan oyunumuzu sahneleyen genç tiyatrocu kardeşlerime de başarılar dilerim ”dedi.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Savaş Dinçel anısına düzenlenen gecede Savaş Dinçel’e verilen onur ödülünü, asistanı Aykut Taşkın alırken, Munis Düşenkalkar, Ateş böceği Ercan, Ararat Mora, Nurcan Sabur, Elçin Fakir, Ercümen Balakoğlu ve Barış Manço Kültür Eğitim Merkezi Tiyatro Yönetmeni Selim Canpolat’ a da geceye katkıda bulundukları için teşekkür plaketi verildi. Başkan Akgün, “Artiz Mektebi”ni oynayan öğrencilere de gecenin anısına birer maske armağan etti.