Muhtarlar Kayseri'ye Hayran Kaldı

Muhtarlar Kayseri'ye Hayran Kaldı

02.09.2013 15:36 | Son Güncelleme: 02.09.2013 15:38
Muhtarlar Kayseri'ye Hayran Kaldı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nun yönetim kurulu toplantısı için Türkiye'nin dört bir tarafından gelen muhtarlar Kayseri'ye hayran kaldı.

Kayseri'yi gezen ve Türkiye'nin örnek şehri olarak nitelendiren muhtarlar, Kayseri'nin farkını ortaya koyan bir büyük şehir olduğunu dile getirdi.

İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu ve Kayseri Muhtarlar Derneği Hizmet binasının açılışına katılan ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nun 8'inci Yönetim Kurulu Toplantısı'nı Kayseri'de yapan muhtarlar Kayseri'yi gezme şansı da buldu. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen muhtarlar başta Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi olmak üzere Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri'ye kazandırdığı Kadir Has Stadı, Kongre ve Spor Merkezi, Fuar Kültür Sanat Merkezi ve Harikalar Diyarı'nı gezen muhtarlar Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Kayseri'yi örnek alınacak bir şehir haline getirdiği değerlendirmesini yaptılar.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Kayseri'ye her geldiğinde şehirde farklı bir değişim gördüğünü belirterek, Başkan Özhaseki'ye yaptıkları için teşekkür etti. Akdeniz, "Çok güzel projeler gördük. Kayseri'ye yapılanlar bu şehrin farklı bir imaja büründüğünü ve farklı bir büyükşehir olma havası içinde olduğunu gösteriyor. Kutluyorum kendilerini" dedi.

Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen muhtarların Kayseri ile ilgili görüşleri şöyle oldu:

Ayşen Möröy (Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı): "Kayseri'ye ilk kez geldim. Mahallemdeki Kayserililer kendi illerini methederlerdi. Haklılarmış. Gördümki Kayseri Anadolu'nun lider şehri olmuş."

Veysel Yücel (İstanbul-Bahçelievler'de muhtar): "İstanbul Bahçelievler ilçesinin belediye başkanı Osman Develioğlu Kayserili. Başarısının nedenini Kayseri'yi görünce anladım. Kayseri, çok güzel ve gelişmiş bir şehir."

Bekir Aktürk (Trabzon Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı): "Kayseri'ye hayranlık duydum. Emeği geçen herkesin eline sağlık. Hizmet ancak bu kadar olur. Trabzonluların Kayseri'den alacağı çok şey var diye düşünüyorum."

Necmettin Kale (İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Teşkilat Başkanı): "Misafirlerimiz Kayseri'yi çok sevdiler. 'Büyükşehir Belediye Başkanınızı baş üstünden indirmeyin' diyorlar. Biz de başkanımızla gurur duyuyoruz."

Bülent Abdullah Eser (İstanbul Muhtarlar Federasyonu Genel Sekreteri): "Kayseri dört dörtlük tabirine uygun bir şehir. Kayseri'yi gezdikçe Türkiye ile gurur duydum. Özhaseki başkanı kutluyorum. Kayseri'yi canı gönülden sevdiği belli. Çok emek vermiş ve çok güzel tesisler kazandırmış"

Ahmet Oğuz (İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı): "46 ilden gelen muhtarlar Kayseri'yi çok sevdiler. 'Her vilayette bir Özhaseki olması lazım' diyorlar."

Süleyman Şahbaz (Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı): "Sayın Başkanımız Özhaseki'yi Malatya'dan da takip ediyoruz. Çok beğeniyor, takdir ediyoruz. Kayseri için büyük kazanç."

Ali Gülgen (Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı): "Başkan Özhaseki Türkiye'de hep ilkleri yapan bir belediye başkanı. İki günde gezdiğimiz yerler takdire şayan yerler."

Abdullah Butagu (Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı): "Kayseri mükemmel bir kentimiz. Belediye başkanımız mükemmel projelere imza atmış. Türkiye'nin bütün illerine gidiyoruz. Bu projeleri başka illerde göremiyoruz. Kayseri Türkiye'ye model olacak bir şehir."

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title