Advertisement

Muhasebeciler Günü

01.03.2016 13:32 | Son Güncelleme: 01.03.2016 13:32
Muhasebeciler Günü

Bilecik Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (SMMMO) Başkanı Süleyman Kıral ve muhasebeciler, Vali Ahmet Hamdi Nayir'i makamında ziyaret etti.

Bilecik Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (SMMMO) Başkanı Süleyman Kıral ve muhasebeciler, Vali Ahmet Hamdi Nayir'i makamında ziyaret etti.

Kıral ve beraberindekiler, "1 Mart Muhasebeciler Günü" dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Törene katılanlar daha sonra Vali Nayir'i makamında ziyaret etti. Vali Nayir, kabulünde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhasebeciler gününü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

SMMMO'nun devlet ile mükellefler arasında aracı pozisyonunda bulunduğunu anımsatan Vali Nayir, "Görevinizin bir tarafında mükellefler diğer yanında devlet var. Her şeyden önce gerçeğin, doğrunun yansıtılmasına çalışıyorsunuz. Bu hafta kutlamalarıyla mensuplarınız arasında meslek etiğinin yerleşmesine yardımcı oluyorsunuz. Aynı zamanda, toplumun yürüttüğünüz hizmetler hakkında bilgilenmesini sağlıyorsunuz. Mali müşavirlik ve muhasebecilik mesleğini yapabilmek için zorlu bir sınav ve staj sürecinin tamamlanması gerektiğini biliyoruz. Bu önemli görev aynı zamanda sizlere büyük sorumluluk yüklüyor" dedi.

Kıral da odanın kamu yararına, sürekli yüksek kalitede hizmet sağlayan standartlarla, muhasebe ve denetim mesleğinin dünyadaki gelişmelere paralel olarak ilerletilmesi ve geliştirilmesi için çalıştığını belirterek, gerek stajyerlerin ve meslek mensupların eğitimi noktasında, gerekse mesleğin uygulanmasına yönelik üzerlerine düşen sorunların çözümü konusunda özveride bulunduklarını söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title