Muharrem Ertaş Haberleri

Muharrem Ertaş haber, Muharrem Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muharrem Ertaş - 17.09.2012
Bakan Günay, Neşet Ertaş'ı Ziyaret Etti
Ertaş'ın, Türk halk müziğinin, Anadolu kültürünün yaşayan efsaneleri arasında bulunduğunu ifade eden Günay, "Neşet Ertaş bir ekoldür. Rahmetli babası Muharrem Ertaş'tan itibaren, orta Anadolu ezgilerini kitleselleştirme, evrenselleştirme serüvenini çok başarıyla sürdüren bir büyük ustadır.
Muharrem Ertaş - 17.09.2012
Bakan Günay, Neşet Ertaş'ı Ziyaret Etti
Ertaş'ın, Türk halk müziğinin, Anadolu kültürünün yaşayan efsaneleri arasında bulunduğunu ifade eden Günay, "Neşet Ertaş bir ekoldür. Rahmetli babası Muharrem Ertaş'tan itibaren, orta Anadolu ezgilerini kitleselleştirme, evrenselleştirme serüvenini çok başarıyla sürdüren bir büyük ustadır.
Muharrem Ertaş - 02.08.2012
Edremit'te İyi Yeni Lise Öğrencilerin Tercihlerine Sunuldu
Edremit'in Kadıköy beldesinde yapılan Saniye-Hüseyin Balya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Zeytinli beldesinde inşaatı süren Ülkü-Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi'nin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılış onayları verilerek, öğrencilerin...
Muharrem Ertaş - 03.07.2012
Bolu'da Trafik Kazası: 10 Yaralı
Kazada, sürücü Erol Binici ile minibüsteki Birsen Binici, Çiçek Binici, Seneha Binici, Muharrem Ertaş, Tekin Ertaş, Kıymet Dalgıç, Fatma Dalgıç, Salih Dalgıç ve Erdoğan Gündoğdu yaralandı.
Muharrem Ertaş - 28.06.2012
Tilmaç: 'Benim Her Konuda Bilgim Var' Açıklamaları Bilgi Kirliliği Oluşturuyor
Günümüzde, çoğu insanın Türk keman virtüözü Suna Kan, halk ozanı Aşık Veysel, Muharrem Ertaş, orta oyunun büyük duayeni İsmail Dümbüllü, İhsan Yüce ve Münir Ozkul'u tanımadığını belirten Tilmaç, kendi öz değerlerini bilmeyenlerin de yaptıkları konuşmaların dedikodudan öteye gitmediğini kaydetti.
Muharrem Ertaş - 19.05.2012
Akçakent Eğitim'de Kendini İspatlıyor
Yapılan faaliyetlere İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin'de katılırken, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bülent Gönen başkanlığında yönetici, öğretmen ve kursiyerler dahil olmak üzere toplam 21 kişilik kafile İspanyol ve İsveçli ortaklarla uyumlu çalışmalar gerçekleştirdi. Proje Yürütme Kurulu tarafından belirlenen 5 kültürel değer olan Hacı Bektaş-i Veli, Ahi Evran-ı Veli, Şeyh Edebali, Dadaloğlu ve Muharrem Ertaş ile ilgili çalışmalar yapılırken, kursiyerlere dolayısıyla yerel halka yaşadığı şehirde halka ve ülkeye mal olmuş kişilerin hem eserleri hem de kişilikleri tanıtılarak farkındalık oluşturmak amaçlandı.
Muharrem Ertaş - 11.05.2012
Turgay Başyayla, Manavgatlıları Türkülerle Coşturdu
Başyayla, "Türkülerimiz bizi biz yapan en yüce değerlerimizdir. Türkülerimizi gözümüz gibi korumalıyız. Türkülerimiz bizim gelecek kuşaklara bırakacağımız en değerli kültür mirası hazinemiz. Yemen türküsünü dinlediğimizde hangimizin yüreği hoplamaz, gözyaşı dökmeyiz. Bizim insanımız duygularını türkülere dökmüştür. Ülkemizin yetiştirdiği Aşık Veysel, Muharrem Ertaş ve Neşat Ertaş gibi değerlerin kıymetini çok iyi bilelim.
Muharrem Ertaş - 13.03.2012
Konservatuvardan "Ozanların Dili" Konseri
Konserde halk ozanları Erzurumlu Emrah, Aşık Ali Metin, Aşık Sadık Doğanay, Aşık Ruhsati, Muharrem Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif, Aşık Daimi, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel ve Ruhi Su'nun eserleri seslendirildi.
Muharrem Ertaş - 13.03.2012
Konservatuvardan 'Ozanların Dili' Konseri
Şefler Hasan Bozkurt ve Nikolay Merdzhanov tarafından yönetilen konserlerde, Halk Ozanları Erzurumlu Emrah, Aşık Ali Metin, Aşık Sadık Doğanay, Aşık Ruhsati, Muharrem Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif, Aşık Daimi, Pir Sultan Abdal Aşık Veysel ve Ruhi Su'nun birbirinden güzel eserleri seslendirildi.
Muharrem Ertaş - 08.02.2012
Bahçeci, Bozlak Ustası Neşet Ertaş'ı Ziyaret Etti
Bahçeci, "Sağlığınızın daha da iyiye gitmesi beni de çok mutlu etti. Siz ve babanız Muharrem Ertaş bir geleneği, halk müziğinde bir ekolü temsil ediyorsunuz.
Muharrem Ertaş - 06.12.2011
Muharrem Ertaş Ölümünün 27. Yıl Dönümünde Anıldı
Kırşehir'de, bozlak ustası Muharrem Ertaş ölümünün 27'inci yıl dönümünde anıldı.
Muharrem Ertaş - 01.11.2011
Ozanlar Diyarı Kırşehir'de Çalgıcılık Kayboluyor
Ertek, "Ben doğduğumdan bu yana babamla birlikte bu mesleği yapıyorum. 5-6 yaşında sazı ve kemanı elime verdiler, o günden bu yana çalıp söylüyorum. Neşet Ertaş'la, Çekiç Ali'yle, Muharrem Ertaş'la çok düğünlerde birlikte çalıp, söyledik.
Muharrem Ertaş - 21.09.2011
Mamak'ta 2'nci Abdallar Festivali
Orta Anadolu müzik zenginliğine katkıları küçümsenmeyecek olan Abdallar; Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Hacı Taşan gibi birçok sanatçı yetiştirdi.
Muharrem Ertaş - 20.08.2011
Karabağlar Belediye Başkanı, Neşet Ertaş'ı Ziyaret Etti
Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Türkiye'nin "Yaşayan İnsan Hazineleri" listesinde yer alan ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ı, Karabağlar'daki evinde ziyaret etti. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Kürüm, kısa süre önce safra kesesi ameliyatı olan Neşet Ertaş'a geçmiş olsun dileğinde bulunurken, ismini bir parka vermek istediklerini belirtti, düzenledikleri etkinliklere katılmasını arzuladıklarını kaydetti. Kürüm, büyük ozan Neşet Ertaş'ın Karabağlar sınırlarında yaşamasından mutluluk duyduklarını ifade ederek, şöyle devam etti: "Sağlığınızın daha da iyiye gitmesi beni de çok mutlu etti. Siz ve babanız Muharrem Ertaş bir geleneği, halk müziğinde bir ekolü temsil ediyorsunuz.
Muharrem Ertaş - 20.08.2011
Neşet Ertaş'a Geçmiş Olsun Ziyareti
İzmir'de, Karabağlar Belediye Başkanı CHP'li Sıtkı Kürüm, Türkiye'nin 'Yaşayan İnsan Hazineleri' listesinde yer alan ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ı, Karabağlar'daki evinde ziyaret etti. Başkan Kürüm, kısa süre önce safra kesesi ameliyatı olan Ertaş'a geçmiş olsun dileğinde bulundu. Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, ziyarette yaptığı açıklamada, Neşet Ertaş'ın adını ilçedeki bir parka vermek istediklerini belirtti. Başkan Kürüm, büyük ozan Neşet Ertaş'ın Karabağlar sınırlarında yaşamasından mutluluk duyduklarını dile getirerek, "Siz ülkemizin en önemli değerlendirendiniz. Sağlığınızın daha da iyiye gitmesi beni de çok mutlu etti. Siz ve babanız Muharrem Ertaş bir geleneği, halk müziğinde bir ekolü temsil ediyorsunuz.
Muharrem Ertaş - 14.08.2011
Edremit Kaymakamı Tunç Açıklaması
Edremit'in Zeytinli beldesinde temeli atılan 'Zeytinli Ülkü-Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi' inşaatında incelemelerde bulunan Edremit Kaymakamı Osman Tunç okulun 2012 yılı eğitim ve öğretim dönemine yetiştirileceği söyledi
Muharrem Ertaş - 14.07.2011
İyi Ki Doğdun Müzeyyen Senar!
Hafız Ahmet Bey ile başlayan, Sadettin Kaynak, Hafız Kemal ve Afife Hanım gibi dönemin ünlü sesleriyle devam eden kayıtlar; Muharrem Ertaş, Ali Ekber Çiçek, Aşık Veysel, Münir Nurettin Selçuk, Hamiyet Yüceses, Zeki Müren, Mediha Demirkıran, Nesrin Sipahi, Alâeddin Yavaşca, Emel Sayın, Ajda Pekkan, Tanju Okan, Nilüfer.
Muharrem Ertaş - 25.05.2011
Erdoğan: Nabza Göre Şerbet Vermiyoruz
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz, birileri gibi, nabza göre şerbet vermiyor, iline göre konuşmuyor, doğuda farklı, batıda farklı söylemiyoruz" dedi. Erdoğan, partisince Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. 12 Eylül'de yapılan halk oylamasında Kırıkkale'den yüzde 69 "evet" oyu çıktığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, bu nedenle Kırıkkalelilere teşekkür etti. AK Parti'nin bir Türkiye partisi olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: "Biz milletin partisiyiz. Biz çetelerin değil, seçkinlerin değil, millete tepeden bakanların, milletten rahatsızlık duyanların değil, bizzat milletin kurduğu, milletin istikamet verdiği bir partiyiz. 81 vilayetin 80'inden milletvekili çıkaran yegane partiyiz. 81 vilayete, ayrım yapmadan hizmet üreten, eser üreten tek partiyiz. Edirne'ye ne yapıyorsak aynı oranda Van'a da onu yapıyoruz. Diyarbakır'a hangi hizmeti, hangi eseri kazandırıyorsak, geliyor, aynı oranda Kırıkkale'ye de onu yapıyor, onu kazandırıyoruz. Ne güzel söylemiş Neşet Ertaş, Keskinli Hacı Taşan için; 'Hizmet için nice dağlar aşanı, Keskinli bilirler Hacı Taşan'ı, bunca hizmetler, hani, boşa mı? Açılsın, meydanlar Taşan geliyor. İnsan hizmetine koşan geliyor'... Biz size hizmetkarız, sevdalıyız biz size... Biz kardeşliğin diliyle konuşuyoruz. Biz, Muharrem Ertaş ustanın, Hacı Taşan ustanın, Neşet Ertaş ustanın diliyle konuşuyoruz.
Muharrem Ertaş - 25.05.2011
Çsm'de Anadolu'dan Esintiler
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) "Türkülerde Anadolu" konserleri kapsamında gerçekleştirdiği programda Nazlı Öksüz konser verdi. Çankaya Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, halk ezgilerini sanatseverlerle buluşturmak için düzenlenen konserde sahne alan Nazlı Öksüz, İç Anadolu Bölgesine özgü eserler seslendirdi. Öksüz, Hacı Taşan'dan Muharrem Ertaş'a bozlak ustalarının eserlerinden örnekler sundu.
Muharrem Ertaş - 12.01.2011
Bağlama Üstadı Neşet Ertaş Cumartesi Akşamı İş Sanat'ta!
Babası Muharrem Ertaş'ın izinden giderek, Anadolu'daki en olgun seviyesine erişen Türkmen/Abdal müziğini en üstün biçimde yorumlayan Neşet Ertaş, bu müziği yöresinin dışına çıkararak ülke genelinde ve yurt dışında da tanınmasını sağladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muharrem Ertaş Haberleri | Muharrem Ertaş Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Muharrem Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muharrem Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 12:55:02. #1.14#

title