Muharrem Ertaş Haberleri

Muharrem Ertaş haber, Muharrem Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muharrem Ertaş - 24.10.2012
Neşet Ertaş Unutulmadı
Kırşehir Bağbaşı Mezarlığında babası usta Muharrem Ertaş'ın ayakları ucunda yatan halk ozanı Neşet Ertaş, Kırşehir'de abdal geleneğini sürdürenlerce unutulmadı.
Muharrem Ertaş - 20.10.2012
Neşet Ertaş Muğla'da Türkülerle Anıldı
Ertaş'ın sesi ile ün salmış ulusal bir değer olduğunu ifade eden Demirci, "O, babası Muharrem Ertaş'tan devraldığı türkü geleneğini ve bozlak tarzını günümüze taşıyan bir isimdi.
Muharrem Ertaş - 08.10.2012
"Bozkırın Tezenesi'nin Ayrımcılığa Karşı Olmasının Temelinde Allah İnancı Vardı"
Ertaş'ın vefat etmeden önceki son 3 gününde yanında bulunduğunu aktaran Tokel, kendisinde iz bırakan yaşanan diyalogları unutamayacağını söylüyor: "Bizim üzüntümüzü hissediyordu. Ama kendisi çok mütevekkil bir tavır içerisindeydi. Zaten inancı çok kavi bir insandı. 'Bayram gardaş üzülmeyin' dedi. 'Ne zaman çağrılırsak o zaman gitmeye hazırız. İşim var, biraz daha bekliyeyim, bir kaç saat sonra geleyim demem. Ne zaman çağrılırsam giderim. Emir büyük yerden gelince, o zaman giderim' diyordu. Böylesi bir tevekkül içerisindeydi. Çağrıldığında da bize, tüm sevenlerine, bütün insanlığa bıraktığı güzel bir hatıra olarak, o yüreğinden gelen, ruhunu yansıtan tebessümüyle veda etti. Gerçekten yeri doldurulması mümkün olmayan bir isim." Neşet Ertaş'ın, babası Muharrem Ertaş'tan büyük bir miras devraldığını ve bunun da hakkını verdiğini kaydeden Tokel, "O, kültürü, mirası daha da zenginleştirerek, evrenselleştirerek; günümüz insanının zevk, algı, estetik, beğeni düzeyine de hitap edecek şekilde; özünü yoğurarak, gönlünü de katarak bütün içtenliğiyle farklı bir noktaya taşıdı.
Muharrem Ertaş - 07.10.2012
Neşet Ertaş'ın İsteği ile Kurulan "Kırşehir Abdal Topluluğu"
Kamuoyunda "Kırşehir Abdal Topluluğu" olarak da bilinen grubun üyeleri, yurt içinde ve yurt dışında konserlere ve festivallere giderek, abdal kültürünün en önemli isimleri Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan gibi ustaların türkülerini seslendiriyor.
Muharrem Ertaş - 27.09.2012
Neşet Ertaş'ın Büyük Aşkı Görüntülendi
Neşet Ertaş, babası Muharrem Ertaş ile bu evlilik konusunda atışmış ve babasını bile karşısına alarak evlendiği büyük aşkı için en içli türkülerini yapmıştı.
Muharrem Ertaş - 27.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Bu arada, Kırşehir Belediyesi Mezarlıklar Şefliği ekipleri, dünkü cenaze töreni sırasında kalabalık nedeniyle tahrip olan sanatçının babası Muharrem Ertaş'ın mezarını onarmak için çalışma başlattı.
Muharrem Ertaş - 27.09.2012
Eski Eşi, Neşet Ertaş'ın Mezarını Ziyaret Etti
İzmir'de vefat eden ve dün vasiyeti gereği babası Muharrem Ertaş'ın ayak ucuna defnedilen Neşet Ertaş'ın ailesi ve yakınları, sanatçının mezarını ziyaret etti.
Muharrem Ertaş - 27.09.2012
Neşet Ertaş, Babasının 'Ayak Ucunda'
Türk Halk Müziği sanatçısı, Neşet Ertaş'ın cenazesi, Kırşehir'de Bağbaşı Mezarlığı'ndaki babası Muharrem Ertaş'ın mezarının ayak ucuna defnedildi.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Kırşehir Ertaş'ın Cenazesini Mezara Oğlu Hüseyin İndirdi Ek
Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin, babasının kefene sarılı cenazesini, dedesi Muharrem Ertaş'ın ayak ucunda açılan mezara indirdi.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Ertaş'ın Cenazesini Mezara Oğlu İndirdi
Halk ozanı Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin, babasının cenazesini, dedesi Muharrem Ertaş'ın ayak ucundaki mezara indirdi.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Bozkırın Tezenesi Sevgi Seliyle Son Yolculuğuna Uğurlandı
İzmir'de tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş'ın cenazesi, vasiyeti üzerine babası Muharrem Ertaş'ın ayak ucunda açılan mezara defnedildi.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Neşet Ertaş'ın Cenazesi Memleketi Kırşehir'de (3)
Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin, babasının kefene sarılı cenazesini, dedesi Muharrem Ertaş'ın ayak ucunda açılan mezara indirdi.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş'ın cenazesi, vasiyeti ürezine babası Muharrem Ertaş'ın ayak ucuna defnedildi.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Neşet Ertaş'ın Cenazesi Kırşehir'de
Bu sırada, Ahi Evran'ın da türbesinin bulunduğu camiden, "Muharrem Ertaş oğlu Neşet Ertaş vefat etmiştir.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Erdoğan, Bozkırın Tezenesine Omuz Verdi
Makam ve mevki boş. Trilyonlar boş. İşin aslı iki metreküp kabir. Topraktan geldik. Hepimiz toprağa döneceğiz. Anadolu'nun sesi oluşu, Çiçek Dağı'nı sesi oluşu bize farklılıklar sunuyordu. O birlik ve beraberlik anlayışına ihtiyacı var. Bu sanatın devamını, onun yetiştirdiklerinden bekliyorum. Yerine yetişen nesilleri de bekliyoruz. Umuyorum ki Rabbim, cennetiyle ve cemaliyle şereflendirir. Sevgi büyük. Sevenleri çok. Umuyorum ki yeri de faziletli olacaktır. Ailesine ve tüm halkımıza başsağlığı diliyorum. Yolun açık olsun üstad!"   BAĞLAMAYLA İLKOKULDA TANIŞTI Bağlama ve türkü deyince akla ilk gelen isimlerden Neşet Ertaş, 1938'de Kırşehir'de doğdu. Çocukluğu Kırtıllar köyünde geçen Ertaş, müzikle babası saz ustası Muharrem Ertaş sayesinde ilkokul yıllarında tanıştı.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Günay, kazılan mezar yerinin, Neşet Ertaş'ın babası Muharrem Ertaş'ın mezarına uzak olması nedeniyle, vasiyetine uygun olarak, ayak ucuna yeniden kazılmasını istedi.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Neşet Ertaş'ın Cenazesi, Memleketi Kırşehir'de
Türk halk müziğinin ünlü ismi, halk ozanı Neşet Ertaş'ın cenazesi, İzmir'den uçakla Ankara'ya, oradan da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın eşlik ettiği konvoyla memleketi Kırşehir'e getirildi. Neşet Ertaş'ın cenazesi, vasiyeti üzerine, Bağbaşı Mezarlığı'nda babası Muharrem Ertaş'ın ayağının ucuna açılan mezara defnedilecek.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
İlk Fotoğrafçısı Neşet Ertaş'ın Özel Fotoğraflarını Basıyor
Kırşehir'in en eski fotoğrafçılarından olan Arif Çoban, Neşet Ertaş'ın ölüm haberini aldıktan sonra büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Neşet Ertaş'ın babası Muharrem Ertaş ile birlikte olduğu fotoğrafları çektiğini söyleyen Çoban, "Babası ile birlikte fotoğraf çaktirmeye geldiğinde, babası ağaca eşeğini bağladı.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Belediye Hoparlörlerinden Ertaş'ın Türküleri Çalınıyor
Neşet Ertaş'ın cenazesi, Ahi Evran Camii'nde ikindi vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından Bağbaşı Mezarlığı'nda, babası Muharrem Ertaş'ın mezarının yanında toprağa verilecek.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Neşet Ertaş'a, Babası Muharrem Ertaş'ın Yanına Mezar Kazıldı
Vefat eden bozlak ustası Neşet Ertaş, bugün memleketi Kırşehir'de toprağa verilecek.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Neşet Ertaş Son Yolculuğuna Uğurlandı
BABASININ AYAK UCUNA DEFNEDİLDİ Dün belediye görevlileri tarafından dedesi Muharrem Ertaş'ın yanına mezar kazıldığını gören Hüseyin Ertaş, "Babam, dedemin ayak ucuna gömülmeyi vasiyet etmişti" dedi.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
Neşet Ertaş'ın Cenazesi Kırşehir'e Gönderildi
Basın mensuplarına bir açıklamada bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Günay, "Bizim gerçekten binbir renkli kültür köprülerimizin en yüce direklerinden birisi Muharrem Ertaş'dan gelen Anadolu bozkırının o güzel geleneğinin, o güzel sesinin en yüce temsilcilerinden birisi sevgili Neşet Ertaş, dün onu fani dünyadan, onun deyimi ile 'bu yalan dünyadan' edebiyata uğurlamanın hazırlığını yaptık.
Muharrem Ertaş - 26.09.2012
İzmir, Neşet Ertaş'ı Uğurladı
Buradaki işlemlerin ardından Ertaş'ın yakınları VİP salonundan geçerek THY'nın 07.00 uçağı ile Ankara'ya hareket etti. Sanatçının cenazesinin buradan karayoluyla memleketi Kırşehir'e nakledileceği belirtildi. Sevenlerinin katılımıyla ikindi namazını müteakip Ahi Evran Camii'nden kaldırılacak olan cenazenin Bağbaşı'ndaki merkez mezarlığa babası Muharrem Ertaş'ın yanına defnedileceği bildildi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Kırşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri, babası Muharrem Ertaş'ın kabrinin de bulunduğu Bağbaşı Mezarlığı'nda Neşet Ertaş'ın defnedileceği mezarı hazırladı.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Neşet Ertaş'ın Ölümü, Doğup Büyüdüğü Anadolu Bozkırındakı Yakınları ve Tanıdıklarını Üzdü
Anadolu bozkırının sesi, abdal geleneğinin son temsilcisi olarak bilinen Türk Halk Müziği'nin abidesi Neşet Ertaş'ın ani ölümü, 1938 yılında dünyaya gözünü açıp, 8 yaşına kadar yaşamını sürdürdüğü Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesi Kırtıllar Köyü sakinlerini üzdü. Çocukluk arkadaşlarından Remzi Kocaoğlu, Neşet Ertaş ile birlikte büyüdüklerini belirtip, sanat yaşamına ilk adımını, babasının yaptığı çakma saz ile başladığını anlattı. Kocaoğlu, şöyle dedi: "Muharrem Ertaş sürekli saz isteyen oğlu Neşet Ertaş'ın talebini karşılayabilmek için rahmetli babam Hüseyin Kocağolu'na gelip, 'Hüseyin ağa şu oğlana bir saz yap da, sesi kesilsin' dedi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Bahçeci: Ertaş'ın Maneviyatını Rahatsız Eden Tartışmalardan Uzak Duralmalı
Neşet Ertaş'ın cenaze törenleri ile ilgili Kırşehir'deki program belli oldu. Konu ile ilgili açıklamalar yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ertaş'ın cenazesinin, yarın Kırşehir Ahi Evran Camii'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Bağbaşı Mezarlığı'na babası Muharrem Ertaş'ın mezarının yanına defnedileceğini açıkladı.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Kırşehirliler olarak yarın düzenlenecek olan cenaze törenini Neşet Ertaş'a yakışır bir biçimde düzenlemek için tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Bahçeci, şöyle konuştu: "Merhum Neşet Ertaş'ın cenaze törenine yaklaşık 30-40 bin kişinin katılımını bekliyoruz. Büyük ustanın cenazesi yarın ikindi namazına müteakip Ahi Evran-ı Veli Cami'nde kılınacak namaz ve tören ile birlikte Bağbaşı Mezarlığı'na defnedilecek. Biraz önce ilimiz yöneticileri ve Valimiz ile birlikte bu konu ile ilgili toplantı yaptık. Türkiye'nin her yanından Neşet Ertaş'ın sevenleri gelecek. Bu konuyla ilgili bütün tedbirleri aldık. Namazdan sonra Bağbaşı Mezarlığı'na yürüyerek cenazemizi götüreceğiz ve orada defnedeceğiz. Defin sonrasında Ahi Meydanı'nda kuracağımız taziye çadırlarında aile orada taziyeleri kabul edecek ve misafirlerimize yemek ikramımız olacak." Başkan Bahçeci, Neşet Ertaş'ı sağlığında ziyaret ettiğinde Kırşehir'i ne kadar sevdiğini ve ne kadar özlediğini kendisine anlattığını, belirterek, şunları söyledi: "Bizde büyük ustanın ölümünü 'Vuslat' olarak nitelendiriyoruz. Hem Kırşehir'e kavuşması hem de her ismini andığında gözleri dolan babası Muharrem Ertaş ile kavuşması olarak görüyoruz.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Yozgat Çiçekdağı Neşet Ertaş'ın Ölümü, Doğup Büyüdüğü Anadolu Bozkırındaki Sevenlerini Üzdü Köy...
Anadolu bozkırının sesi, abdal geleneğinin son temsilcisi olarak bilinen Türk Halk Müziği'nin abidesi Neşet Ertaş'ın ani ölümüyle, 1938 yılında dünyaya gözünü açıp, 8 yaşına kadar yaşamını sürdürdüğü Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesi Kırtıllar köyü halkını üzdü. Çocukluk arkadaşlarından Remzi Kocaoğlu, Neşet Ertaş ile birlikte büyüdüklerini belirtip, sanat yaşamına ilk adımını, babasının yaptığı çakma saz ile başladığını söyledi. Kocaoğlu, Muharrem Ertaş sürekli saz isteyen oğlu Neşet Ertaş'ın talebini karşılayabilmek için rahmetli babam Hüseyin Kocağolu'na gelip, 'Hüseyin ağa şu oğlana bir saz yap da, sesi kesilsin' dedi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Neşet Ertaş Hayatını Kaybetti
Türkülerin USTA SESİ SUSTU; NEŞET ERTAŞ HAYATINI KAYBETTİ (4) AİLESİ RESMİ TÖREN İSTEMİYOR İzmir'de tedavi gördüğü hastanede vefat eden ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ın cenazesi, yarın sabaha karşı saat 04.00'de Karşıyaka'da bulunan hastaneden alınacak ve sabah saat 07.30'daki uçakla ve ailesinden oluşan 14 kişilik kafile ile önce Ankara'ya götürülecek. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay başta olmak üzere devlet erkanının ve sevenlerinin karşılama yapacağı ozan için çocukları Döne ve Hüseyin Ertaş resmi tören istemezken sanatçının cenazesi, Ankara'dan karayoluyla memleketi Kırşehir'e götürülecek. İkindi namazının ardından Ahi Evran Camii'nden klınacak cenaze namazının ardından da ünlü ozanın cenazesi Bağbaşı'ndaki merkez mezarlıkta babası Muharrem Ertaş'ın yanına defnedilecek.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Neşet Ertaş Vasiyeti Gereği Babasının 'Ayak Ucuna' Defnedilecek
Türk halk müziğinin usta sesi halk ozanı Neşet Ertaş'ın vefatının ardından arkadaşları ve akrabaları Kırşehir'de seferber oldu. Ertaş'ın babası Muharrem Ertaş'ın evi temizlenip düzenlenerek taziyeye hazır hale getirildi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Kırşehir Neşet Ertaş Kırşehir'de Toprağa Verilecek )
Neşet ERTAŞ 74 YAŞINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU SAZI ÖKSÜZ KALDI TÜRKÜLERİN ustası Neşet Ertaş, İzmir'de tedavi gördüğü özel hastanede sabah saatlerinde yaşama gözlerini yumdu. Doktorlarla birlikte basın karşısına çıkan oğlu Hüseyin Ertaş'ın sazının ne yapılacağı yönündeki soruya verdiği 'Ah ahö yanıtı yürekleri dağladı. Neşet Ertaş, vasiyeti üzerine Kırşehir'e, babası ve ustası Muharrem Ertaş'ın ayakucuna defnedilecek.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Büyük usta ile yaptıkları görüşmede, Kırşehir'de toprağa verilmesini vasiyet ettiğini vurgulayan Şahin, şöyle konuştu: "Görüşmelerimizde Kırşehir'de defnedilmesini istemişti. Bu doğrultuda biz de, Kırşehir Belediyesi olarak, gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. Kendisi ilimizin Bağbaşı nüfusuna kayıtlıydı. Büyük üstat olan babası Muharrem Ertaş'ın da metfun bulunduğu, yine büyük üstat Çekiç Ali'nin de metfun bulunduğu Bağbaşı Mezarlığı'nda, babasına yakın bir alanda mezar yeri açılması ile ilgili hazırlıklarımızı tamamladık.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Büyük usta ile yaptıkları görüşmede, Kırşehir'de toprağa verilmesini vasiyet ettiğini vurgulayan Şahin, şöyle konuştu: "Görüşmelerimizde Kırşehir'de defnedilmesini istemişti. Bu doğrultuda biz de, Kırşehir Belediyesi olarak, gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. Kendisi ilimizin Bağbaşı nüfusuna kayıtlıydı. Büyük üstat olan babası Muharrem Ertaş'ın da metfun bulunduğu, yine büyük üstat Çekiç Ali'nin de metfun bulunduğu Bağbaşı Mezarlığı'nda, babasına yakın bir alanda mezar yeri açılması ile ilgili hazırlıklarımızı tamamladık.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Ertaş, Kırşehir'de Bağbaşı Mezarlığı'nda Defnedilecek
Ayrıca, Kırşehir Belediyesi ekiplerince kabri ile ilgili yer tespiti yapıldı. Kabri, Kırşehir'in Bağbaşı Mezarlığı'na babası Muharrem Ertaş'ın mezarı yanına defnedilecek.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Türkülerin Usta Sesi Sustu; Neşet Ertaş Hayatını Kaybetti (2)
Türk halk müziğinin usta ismi, halk ozanı ve besteci 74 yaşındaki Neşet Ertaş, İzmir'de yoğun bakımda tedavi gördüğü özel hastanede sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Doktorlarla birlikte basın karşısına çıkan oğlu Hüseyin Ertaş'ın, sanatçının sazının ne yapılacağı yönündeki soruya verdiği "Ah ah" yanıtı yürekleri dağladı. UNESCO tarafından 'Yaşayan insan hazinesi' kabul edilen Neşet Ertaş'ın cenazesi, vasiyeti üzerine memleketi Kırşehir'de, babası ve ustası Muharrem Ertaş'ın ayak ucuna defnedilecek.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Neşet Ertaş'ın Sevenleri, Öldüğü Hastaneye Akın Etti
Rahatsızlanarak 15 gün önce İzmir'de özel bir hastaneye kaldırılan Neşet Ertaş, bu sabah saatlerinde vefat etti. Sanatçının cenazesinin hastaneden alınarak havayoluyla Ankara'ya, oradan da memleketi Kırşehir'e gönderileceği belirtildi. Ertaş, memleketinde yapılacak cenaze töreninin ardından vasiyeti üzerine babası Muharrem Ertaş'ın yanına defnedilecek.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Neşet Ertaş'ı Kaybettik
Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş, babasının, vasiyeti üzerine dedesi Muharrem Ertaş'ın yanına defnedileceğini söyledi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sümer Tilmaç: Neşet Ertaş, Kıymeti Geç Bilinen Halk Ozanımız
Neşet Ertaş'ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduğunu belirten Tilmaç, Aşık Veysel, Aşık Mahsuni Şerif, Muharrem Ertaş, Aşık Sümmani ve Ertaş gibi halk ozanlarının kolay kolay yetişmediğini kaydetti.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Kırşehir Belediyesi, sanatçının babası Muharrem Ertaş'ın mezarının da bulunduğu Bağbaşı Mezarlığı'ndaki mezar açma çalışmalarını sürdürüyor.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Neşet Ertaş Babasının Ayak Ucuna Defnedilecek
İzmir'de tedavi gördüğü hastanede vefat eden Türk halk müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş vasiyeti gereği Kırşehir'de babasının ayak ucuna defnedilecek İzmir'de tedavi gördüğü hastanede vefat eden Türk halk müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş vasiyeti gereği Kırşehir'de babası Muharrem Ertaş'ın ayak ucuna defnedilecek.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Babasının Türkiye'ye malolmuş bir sanatçı olduğunu kaydeden Ertaş, "Bizim babamızda ama Türkiye'nin abisi, babası, kardeşiydi. Cenazesini Kırşehir'e götüreceğiz. Babası Muharrem Ertaş'ın yanına defnedilmeyi istemişti.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Babasının Türkiye'ye malolmuş bir sanatçı olduğunu kaydeden Ertaş, "Bizim babamızda ama Türkiye'nin abisi, babası, kardeşiydi. Cenazesini Kırşehir'e götüreceğiz. Babası Muharrem Ertaş'ın yanına defnedilmeyi istemişti.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Neşet Ertaş, Kırşehir'de Toprağa Verilecek
Sanat dünyasını ve tüm sevenlerini yasa boğan Neşet Ertaş'ın Kırşehir'de "ruhum aynı" dediği babası Muharrem Ertaş'ın mezarının yanında toprağa verileceği bildirildi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
"Bozkır'ın Tezenesi" Hayata Gözlerini Yumdu
-BABASIYLA BİRLİKTE DÜĞÜNLERDE ÇALDI- Türk halk müziğinin büyük ustası Ertaş'ın özgeçmişi ise kısaca şöyle: "Neşet Ertaş 1943 yılında Kırşehir'in Çiçekdağı'na bağlı eski adıyla Abdallar yeni adıyla Gırtıllar köyünde doğdu. Ertaş, babası, saz ustası Muharrem Ertaş'ın ocağında pişerek, önce keman, sonra da bağlama çalmayı öğrendi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşat Ertaş'ın Vefatı
Sarıkaya, Neşet Ertaş'ın halk ozanı olan babası Muharrem Ertaş'ın Kırşehir'deki mezarının yanına defnedilmek istediğini dile getirerek, "Ertaş, babasının yanına defnedilmek istediğini söylemişti.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Annesinin vefatından sonra Orta Anadolu Türkmen/Abdal Müziği geleneğinin bilinen en güçlü temsilcilerinden biri ve en büyük bozlak ustası babası Muharrem Ertaş ile yöredeki düğünlerde saz çalıp, türkü söylemeye başlayan Ertaş'ın etkilendiği tek kişi babası Muharrem Ertaş oldu.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Sanatçı Neşet Ertaş'ın Vefatı
Annesinin vefatından sonra Orta Anadolu Türkmen/Abdal Müziği geleneğinin bilinen en güçlü temsilcilerinden biri ve en büyük bozlak ustası babası Muharrem Ertaş ile yöredeki düğünlerde saz çalıp, türkü söylemeye başlayan Ertaş'ın etkilendiği tek kişi babası Muharrem Ertaş oldu.
Muharrem Ertaş - 25.09.2012
Neşet Ertaş'ı Kaybettik
NEŞET ERTAŞ KİMDİR? Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesine bağlı Kırtıllar köyünde doğan, ozan ve Halk Müziği sanatçımızdır Babası saz ustası Muharrem Ertaş, annesi Döne Hanım'dır.
Muharrem Ertaş - 17.09.2012
Günay'dan Ertaş'a Ziyaret
Bakan Günay, İzmir'de yaşayan ve geçen hafta rahatsızlanması üzerine özel bir hastanede tedavi altına alınan Ertaş'ı ziyaretinin ardından ünlü sanatçının sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Ertaş'ın yanında yaklaşık on dakika kalan Bakan Günay, 'Kendisine acil şifa diliyorum. Neşet Ertaş halk müziğimizin, Anadolu kültürümüzün en büyük isimlerinden, şu an yaşayan efsanelerinden biridir, bir ekoldür. Rahmetli babası Muharrem Ertaş'tan gelen Orta Anadolu ezgilerini kitleselleştirme, evrenselleştirme serüvenini başarıyla sürdüren büyük bir ustadır.
Muharrem Ertaş - 17.09.2012
Bakan Günay'dan Ertaş'a Ziyaret
Bakan Günay, İzmir'de yaşayan ve geçen hafta rahatsızlanması üzerine özel bir hastanede tedavi altına alınan Ertaş'ı ziyaretinin ardından sanatçının sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Ertaş'ın yanında yaklaşık on dakika kalan Bakan Günay, "Kendisine acil şifa diliyorum. Neşet Ertaş halk müziğimizin, Anadolu kültürümüzün en büyük isimlerinden, şu an yaşayan efsanelerinden biridir, bir ekoldür. Rahmetli babası Muharrem Ertaş'tan gelen Orta Anadolu ezgilerini kitleselleştirme, evrenselleştirme serüvenini başarıyla sürdüren büyük bir ustadır.
Muharrem Ertaş - 17.09.2012
"Neşet Ertaş Efsanedir"
Ertaş'ın, babası rahmetli Muharrem Ertaş'tan bu yana müziği kitleselleştirme ve evrenselleştirme adına önemli çalışmalara imza attığını aktaran Bakan Günay, "Kendisini moral itibariyle gayet iyi gördüm.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muharrem Ertaş Haberleri | Muharrem Ertaş Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Muharrem Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muharrem Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Muharrem Ertaş Türkülerle Anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 21:15:36. #1.15#

title