Muharrem Ertaş Haberleri

Muharrem Ertaş haber, Muharrem Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muharrem Ertaş - 25.09.2017
Neşet Ertaş'ın Ölümünün 5. Yılı
Kültür ve Turizm İl Müdürü Yıldız Eraslan ve topluluk üyesi sanatçılar, aynı mezarlıkta bulunan Kırşehir ve Abdal kültürünün önemli ozanları Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan'ın mezarlarını da ziyaret ederek dua okudu.
Muharrem Ertaş - 25.09.2017
Anadolu'nun "Gönül Dağı" Neşet Ertaş
Müzik hayatına kendisi gibi saz üstadı babası Muharrem Ertaş sayesinde başlayan sanatçının ilk çalgısı ise annesi Döne Hanımın çamaşır tokacına tel takmak suretiyle yaptığı oyuncak bağlama oldu.
Muharrem Ertaş - 23.09.2017
Dha Yurt Bülteni-8
Başbakan Yıldırım: Kuzey Irak'la ilgili tüm seçenekler devreye girecek (3) NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR MERKEZİ'Nİ AÇTI Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir ziyaretinin son bölümünde Terme Caddesi'nde Kırşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 'Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nin açılışını yaptı. Aynı zamanda 1'inci Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivalini de başlattı. Başbakan Yıldırım, Cacabey meydanındaki konuşmasının ardından Neşet Ertaş Kültür merkezine geçti. Merkezin açılış kurdelesini kestikten sonra yaptığı konuşmada Başbakan Yıldırım şunları söyledi: "Neşet babanın huzurundayız. Mekanı cennet olsun. Sesi gönüllerimizde, cismi olmasa da yankılanmaya devam ediyor. Büyük romancımız değerli yazar Yaşar Kemal'in ifadesiyle Bozkırın tezenesi olan Neşet Ertaş'ın sazı yüreğimize, vicdanımıza ruhumuza dokunmaya devam ediyor.  Bu vesileyle Neşet Ertaş kültür merkezinin Kırşehirlimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu yıl ilki düzenlenen kültür sanat festivalinin her geçen yıl daha da artarak, daha da zenginleşerek ve geniş katılımlarla devam edeceğine yürekten inanıyorum Türkiye'nin önemli değerlerinden biri olan Neşet Ertaş'a vefa göstermek hepimizin vazifesidir. Hem Neşet Ertaş adına düzenlenen bu festivale, hem de üstadın adını taşıyan kültür sanat merkezine emek veren, zaman ayıran, destek veren herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Neşet Ertaş gönül sultanları kültürevi 2014 yılında bugüne hizmette. Bugün de kültür sanat merkezi bu hizmet halkasında yeni bir eseridir. Kültür ve sanat merkezimizi Kırşehir Belediyesi inşaa etti. Belediye başkanımıza gösterdiği bu bu vefa için, bu hizmet için teşekkür ediyorum.  Her iki eserde gönül sultanlarımızın asil hatırasını ve bizlere miras bıraktıkları eserlerinin yaşatacak buna inanıyoruz. Dede Korkut'tan Mevlana'ya, Hacı Bektaş Veli'den Hacı Bayram'a Ahi Evran'dan Aşıkpaşa'ya hamurumuzu yoğuran bütün çınarlarımız bu mekanlara da yad edilecektir. Keza Muharrem Ertaş'ın, Hacı Taşan'ın, muhabbet dolu mirası da bu mekanlarda gelecek kuşaklara aktarılacak.
Muharrem Ertaş - 23.09.2017
Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali
Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi ile Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nin, gönül sultanlarının aziz hatırasını ve miras bıraktıkları eserlerini yaşatacağını kaydeden Başbakan Yıldırım, "Dede Korkut'tan Mevlana'ya, Hacı Bektaş-ı Veli'den Hacı Bayram'a, Ahi Evran'dan Aşık Paşa'ya hamurumuzu yoğuran bütün çınarlarımız bu mekanlarda yad edilecek. Keza Muharrem Ertaş'ın, Hacı Taşan'ın muhabbet dolu mirası da bu mekanlarda gelecek kuşaklara aktarılacak.
Muharrem Ertaş - 22.06.2017
Davul Ustalarının Cumhurbaşkanı Heyecanı
Kırşehir'dir ilimiz, Muharrem Ertaş'tır babamız, Neşet Ertaş'tır konuşan dilimiz, Çekiç Ali'dir emmimiz, Hacı Taşan bizim dayımız, Sayın Cumhurbaşkanım budur bizim aslımız.
Muharrem Ertaş - 09.06.2017
Karne Heyecanını Evinde Yaşadı
Ülkü Muharrem Ertaş Lisesi 10.
Muharrem Ertaş - 18.05.2017
Kırşehir Belediyesinden Türk Halk Müziği Konseri
Koro şefi Levent Derinyol yönetimindeki 60 kişilik koro, dinleyicilere Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Hacı Taşan ve bir çok bozlak ustasının eserlerinden oluşan 24 türkü seslendirdi.
Muharrem Ertaş - 29.03.2017
Kırşehir Türküleri Yarıştı
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleştirilen ve 3 gün süren yarışmada, Kırşehir başta olmak üzere Ankara, Kırıkkale ve Osmaniye'den 77 yarışmacı Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Çekiç Ali, Hacı Taşan ve Şemsi Yastıman'ın eserlerinin de bulunduğu Kırşehir türkülerini okudu.
Muharrem Ertaş - 17.03.2017
Hollanda'nın Skandal Tavrına Tepkiler
Köpek yetiştiricisi Muharrem Ertaş da Hollanda'nın köpekler ile Türklere yaptığı terbiyesizliği kınadıklarını vurgulayarak, "Yaptıklarını insanlıklarına nasıl sığdırıyorlar, bilmiyoruz.
Muharrem Ertaş - 03.03.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
"İRFANDAN YOKSUN BİR KÜLTÜR AÇIK KONUŞAYIM HAMALLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR" Erdoğan, "Müzik alanında yaşanan yozlaşmaya rağmen ve hatta ona inat, müziğimizin farklı alanlarında çok nitelikli çalışmalar yapılıyor. Aşık Veysel'in, Muharrem Ertaş'ın, Neşet Ertaş'ın eserleri yediden yetmişe bütün insanlarımız tarafından tekrar keşfediliyor, yeni yorumlarla her gün bir kez daha hayat buluyor.
Muharrem Ertaş - 03.03.2017
Geniş Haber) Erdoğan " Özellikle Sosyal Medyanın Kültürümüzü Adeta Yiyip Bitirmesine Göz Yumamayız"
"İRFANDAN YOKSUN BİR KÜLTÜR AÇIK KONUŞAYIM HAMALLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR" Erdoğan, "Müzik alanında yaşanan yozlaşmaya rağmen ve hatta ona inat, müziğimizin farklı alanlarında çok nitelikli çalışmalar yapılıyor. Aşık Veysel'in, Muharrem Ertaş'ın, Neşet Ertaş'ın eserleri yediden yetmişe bütün insanlarımız tarafından tekrar keşfediliyor, yeni yorumlarla her gün bir kez daha hayat buluyor.
Muharrem Ertaş - 28.10.2016
Keçiören Teröre "Edi Bese" Dedi
"Kültür mirasını tanıtmak millete hizmettir" 17. yüzyılda yaşamış değerli bir ismin eserlerini hep birlikte dinlemeye aracı olduklarından ötürü çok memnun olduğunu dile getiren Keçiören Belediye Başkanı Ak, "Ahmed-i Hani fikirleri, eserleri, alimliği ile çağına yön vermiş önemli bir isimdir. Biz bu önemli isimlerin birikimlerinin, düşünce dünyasının zenginliklerinin ve dünyaya bakışlarının günümüze de rehber olmasını arzu ediyoruz. Tıpkı Muharrem Ertaş, Aşık Veysel, Yunus Emre, Neşet Ertaş gibi Ahmed-i Hani de bu toprakların önemli bir değeridir.
Muharrem Ertaş - 27.09.2016
Neşet Ertaş'ın Ölümünün 4. Yılı
Ertaş'ın çabası ve emeğiyle 2001'de Kültür ve Turizm Bakanlığında göreve başladıklarını anlatan Çekiç, şöyle devam etti: "Kendisini saygıyla anıyorum. Bizim devlete adım atmamızı sağlayan kişidir. Rahmet diliyorum. Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaşarak, bu kültürü devam ettirmeye çalışan, devlet tarafından korunmaya alınan kişiler olarak Neşet Ertaş'ın, babam Çekiç Ali'nin, Muharrem Ertaş dayımın mirasını devam ettiriyoruz.
Muharrem Ertaş - 25.09.2016
Merhum Bozlak Ustası Ölümünün 4. Yıldönümünde Anılıyor
Belediye Başkanı Bahçeci, Ertaş'ın ölüm yıl dönümü nedeni ile yaptığı açıklamasında, "Ertaş çocukluğundan itibaren çok büyük acılar, ayrılıklar, yeri doldurulmaz kayıplar ve tarifi mümkün olmayan yoksulluk yaşadı. Kendi de bunu dizelerinde ifade ediyordu. Garipti, garip yaşadı, bir garip olarak 4 yıl önce aramızdan ayrıldı. Hakk'a yürüdü. 'Bir ayrılık, bir yoksulluk, bir de ölüm' diyordu. Hiç kuşkusuz, bizi sessiz bıraktı. Tesellimiz şu ki inşallah çocuk yaşta kaybettiği annesi Döne'ye, babası Muharrem Ertaş'a, nice sevdiğine, en önemlisi de aslına kavuştu.
Muharrem Ertaş - 25.09.2016
Çankaya Neşet Ertaş'ı "Neredesin Sen" Diye Yad Etti
Neşet Ertaş'ın gerçek bir abdal olduğunu vurgulayan Taşdelen sözlerine şöyle devam etti: "Neşet Ertaş Anadolu'dur. Sözü Hacı Bektaş'tan, Mevlana'dan, Yunus Emre'den; sazı Pir Sultan'dan, Aşık Veysel'den, Muharrem Ertaş'tan beslenen Neşet Ertaş Anadolu'nun özüdür, sözüdür.
Muharrem Ertaş - 22.09.2016
Neşet Ertaş'ın Ölümünün 4. Yılı
Ertaş'ın çok büyük acılar yaşadığını ve garip olarak bu dünyadan ayrıldığını vurgulayan Bahçeci, şunları kaydetti: "Neşet Ertaş'ı, vefatının dördüncü sene-i devriyesinde rahmetle, minnetle yad ediyoruz. Ertaş çocukluğundan itibaren çok büyük acılar, ayrılıklar, yeri doldurulmaz kayıplar ve tarifi mümkün olmayan yoksulluk yaşadı. Kendi de bunu dizelerinde ifade ediyordu. Garipti, garip yaşadı, bir garip olarak 4 yıl önce aramızdan ayrıldı. Hakk'a yürüdü. 'Bir ayrılık, bir yoksulluk, bir de ölüm' diyordu. Hiç kuşkusuz, bizi sessiz bıraktı. Tesellimiz şu ki inşallah çocuk yaşta kaybettiği annesi Döne'ye, babası Muharrem Ertaş'a, nice sevdiğine, en önemlisi de aslına kavuştu.
Muharrem Ertaş - 12.08.2016
Neşet Ertaş'ın Ağabeyi Kırşehir'de Toprağa Verildi
Necati Ertaş'ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Bağbaşı Mezarlığı'nda, Neşet Ertaş ve babaları Muharrem Ertaş'ın mezarlarının yakınına defnedildi.
Muharrem Ertaş - 11.08.2016
Neşet Ertaş'ın Ağabeyi Hayatını Kaybetti
Ağabeyi ve babasının yakınına defnedilecek Ertaş'ın cenazesi, Cuma günü Ali Çam Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınacak namazın ardından Bağbaşı Mezarlığı'ndaki Neşet Ertaş ve babaları Muharrem Ertaş'ın kabirlerinin hemen yanında toprağa verilecek.
Muharrem Ertaş - 11.08.2016
Neşet Ertaş'ın Ağabeyi Vefat Etti
Ertaş'ın cenazesi, cuma günü Ali Çam Camisi'nde öğle namazına müteakip kılınacak namazın ardından Bağbaşı Mezarlığı'ndaki Neşet Ertaş ve babaları Muharrem Ertaş'ın kabirlerinin yakınına defnedilecek.
Muharrem Ertaş - 04.06.2016
Arguvan Belediyesinden Türk Halk Müziği Korusu
Müzik öğretmeni Volkan Cezairli'nın şefliğinde sahne alan koro Aşık Veysel, Muharrem Ertaş, Neşat Ertaş ve Aşık Mahsuni Şerif'e ait türküler seslendirdi.
Muharrem Ertaş - 21.05.2016
Ah Yalan Dünyada Neşet Ertaş" Kayseri'de Gösterildi
"Mommo Kızkardeşim" ve "Meryem" filmlerinde atmosfer müziği olarak Neşet Ertaş'ı, Muharrem Ertaş'ı, Hacı Taşan'ı kullandığını dile getiren Taşdiken, sözünü ettiği sanatçılara duyduğu sevginin Orta Anadolulu olmasından kaynaklandığını kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muharrem Ertaş Haberleri | Muharrem Ertaş Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Muharrem Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muharrem Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihi Okul Tarihi Kültürü Yaşatmaya Devam Ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 06:59:50. #1.15#

title