Muharrem Ertaş Haberleri

Muharrem Ertaş haber, Muharrem Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muharrem Ertaş - 25.09.2019
Dha yurt bülteni - 15
SAZIMIN EMANETİ ETKİNLİĞİ Buradaki programın ardından Neşet Ertaş'ın babası Muharrem Ertaş'ın Bağbaşı Mahallesi'ndeki evinin önünde, 'Sazımın Emaneti' programı düzenlendi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2019
"Bozkırın tezenesi"nin "emaneti" gençlerde
Neşet Ertaş'ın ustası ve babası Muharrem Ertaş'ın Bağbaşı Mahallesi'ndeki evinin önünde gerçekleştirilen programda, üzerinde etkinlik logosu bulunan, halk ozanının "temsili" bağlaması, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve "Bozkırın tezenesi"nin oğlu Hüseyin Ertaş tarafından, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim gören Haydar Yasin Ertaş'a emanet edildi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2019
'Bozkırın tezenesi' mezarı başında anıldı
SAZIMIN EMANETİ ETKİNLİĞİ Buradaki programın ardından Neşet Ertaş'ın babası Muharrem Ertaş'ın Bağbaşı Mahallesi'ndeki evinin önünde, 'Sazımın Emaneti' programı düzenlendi.
Muharrem Ertaş - 25.09.2019
Halk ozanı Neşet Ertaş anıldı
Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş da acısının hala taze olduğunu belirterek, duygularını şöyle dile getirdi: "Unutamıyoruz. Her gün onunla beraber yaşıyoruz. Bu sene acımız biraz daha katlandı çünkü dört gün önce halamızı da kaybettik. Onu da babamızın yakınına defnettik. Acımız biraz daha fazlalaştı. Büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmıyorlar. Neşet Ertaş, kıymet bilinirse değerlidir. Sağ olsunlar değerini biliyorlar. Tüm büyüklerimize Allah'tan rahmet diliyorum." Katılımcılar, aynı mezarlıkta bulunan Neşet Ertaş'ın babası, bozlak ustası Muharrem Ertaş ve kısa süre önce vefat eden kardeşi Ayşe Garip ile halk ozanı Çekiç Ali'nin kabirlerini de ziyaret ederek, dua okudu.
Muharrem Ertaş - 24.09.2019
GÜNDEM / 24 Eylül 2019
(İstanbul/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Gelir dağılımı en adil bölge Doğu Marmara 2018 yılında Doğu Marmara gelir dağılımında en adil bölge olurken, İstanbul ise gelir dağılımında en adaletsiz bölge olarak kayıtlara geçti Gelir dağılımında en hızlı iyileşme Ortadoğu Anadolu bölgesinde görüldü (Erhan Cihan Ünal/ Ankara) 2- KGF "bölge temsilcilikleri" kuruyor Türkiye'de bugüne kadar 750 bin işletmeye 350 milyar liralık kredi kullandıran Kredi Garanti Fonu, faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla "bölge temsilcilikleri" kurmak için düğmeye bastı Sahada reel sektör ve bankacılık sektörüyle iletişimi hızlandırmak amacıyla kurulacak temsilcilikler, objektif ve şeffaf değerlendirme süreçlerini sağlamlaştırmak, ihtiyaçları yerinde tespit etmek ve ülkenin bölgeler bazında değişen dinamiklerine uygun ürünler geliştirmek amacıyla çalışacak (Mehtap Yılmaz/Ankara) 3- GRAFİKLİ - "Bozkırın Tezenesi" mütevazılığıyla gönüllerde taht kurdu Müzik hayatına kendisi gibi saz üstadı babası Muharrem Ertaş sayesinde başlayan, "Bozkırın Tezenesi", "Türkülerin Babası", "Anadolu Efsanesi" ve "Abdal Müzisyen" gibi lakaplarıyla da bilinen halk ozanı Neşet Ertaş ölümünün 7.
Muharrem Ertaş - 21.09.2019
Dha yurt bülteni - 19
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Yavuzköy yayla evlerinden görüntü -Sis ve tipiden görüntü -Kar altında kalan çiçeklerden ve meyvelerden görüntü -Sürücü ile röp Haber-Kamera: Deniz BAŞLI ARDAHAN ==================== TBMM Başkanı Şentop: Daha çok kazanç isterken, daha mutsuz topluluklara dönüştük (2) NEŞET ERTAŞ'IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ TBMM Başkanı Mustafa Şentop, öğle namazını Ahi Evran Külliyesi'nde kıldı. Şentop, külliye hakkında Kırşehir Valisi İbrahim Akın'dan bilgi aldı. Şentop, daha sonra halk ozanı Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş'ın, Bağbaşı Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua etti, karanfil bıraktı.
Muharrem Ertaş - 21.09.2019
Tbmm başkanı şentop daha çok kazanç isterken, daha mutsuz topluluklara dönüştük (2)
NEŞET ERTAŞ'IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ TBMM Başkanı Mustafa Şentop, öğle namazını Ahi Evran Külliyesi'nde kıldı. Şentop, külliye hakkında Kırşehir Valisi İbrahim Akın'dan bilgi aldı. Şentop, daha sonra halk ozanı Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş'ın, Bağbaşı Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua etti, karanfil bıraktı.
Muharrem Ertaş - 21.09.2019
TBMM Başkanı Şentop, Kırşehir'de
Mezarlıktaki Neşet Ertaş'ın kabrini ziyaret eden Şentop, mezara çiçek bırakarak, dua okudu. Şentop, daha sonra aynı mezarlıktaki Neşet Ertaş'ın babası Muharrem Ertaş ve bugün toprağa verilen kız kardeşi Ayşe Garip'in kabirlerine ziyarette bulunarak, dua etti.
Muharrem Ertaş - 18.09.2019
"Bozkırın tezenesi" türküleriyle anılacak
Ertaş'ı temsil eden Abdal gencine saz emanet edilecek Muharrem Ertaş'ın Bağbaşı Mahallesi'ndeki evinin önünde "Sazımın emaneti" adıyla bir program gerçekleştirileceğine işaret eden Ekicioğlu, üzerinde etkinlik logosu bulunan temsili sazın Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim gören bir Abdal gencine emanet edileceğini bildirdi.
Muharrem Ertaş - 05.09.2019
Genç girişimciler ortak projeleri görüştü
Çalışma toplantısında kısa ve uzun vadede girişimcilerin birlikte yapacakları ortak projeler hakkında karşılıklı bilgi alış verişinde bulunuldu. Aksaray ve Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Neşet Ertaş'ın ve babası Muharrem Ertaş'ın kabirlerini de ziyaret etti.
Muharrem Ertaş - 19.07.2019
Neşet Ertaş'ın beslendiği müzik kaynağı UNESCO yolunda
Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan gibi halk ozanlarıyla dünyaya yayılan Kırşehir'in, Abdal müziğinin UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na müzik dalında alınması için başlatılan girişimin ilk aşaması başarıyla tamamlandı.
Muharrem Ertaş - 30.06.2019
Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir'de CHP'li belediyeleri ziyaret etti
KILIÇDAROĞLU'NDAN NEŞET ERTAŞ'IN MEZARINA ZİYARET CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarını ziyaretinin ardından, 'Bozkırın tezenesi' olarak bilinen Neşet Ertaş'ı, Bağbaşı Mahallesi'nde mezarı başında andı. Ertaş'ın mezarına karanfil bırakarak, su döken Kılıçdaroğlu, ardından dua etti. Kılıçdaroğlu, Neşet Ertaş'ın babası Muharrem Ertaş'ın mezarının başında da dua ettikten sonra mezarlıktan ayrıldı.
Muharrem Ertaş - 30.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 17
KILIÇDAROĞLU'NDAN NEŞET ERTAŞ'IN MEZARINA ZİYARET CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarını ziyaretinin ardından, 'Bozkırın tezenesi' olarak bilinen Neşet Ertaş'ı, Bağbaşı Mahallesi'nde mezarı başında andı. Ertaş'ın mezarına karanfil bırakarak, su döken Kılıçdaroğlu, ardından dua etti. Kılıçdaroğlu, Neşet Ertaş'ın babası Muharrem Ertaş'ın mezarının başında da dua ettikten sonra mezarlıktan ayrıldı.
Muharrem Ertaş - 30.06.2019
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Kırşehir'de
Kemal Kılıçdaroğlu, belediye ziyaretinin ardından Bağbaşı Mezarlığı'ndaki halk ozanı Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş'ın mezarlarını ziyaret ederek, dua etti.
Muharrem Ertaş - 12.01.2019
Ozanlar Diyarına Saz Ustası Belediye Başkanı Adayı
Sesi ve yorumu da bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'a benzetilen 38 yaşındaki Köksal, bestelediği "Garipsin Kırşehir" türküsüyle gönüllere hitap etmeye çalışıyor. Esnaf ziyaretlerinde yapılan teklifleri geri çevirmeyerek sazı eline alan Köksal, Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali, Şemsi Yastıman ve Hacı Taşan gibi saz ve söz ustalarının eserlerinden örnekler seslendiriyor.
Muharrem Ertaş - 20.12.2018
Kırşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Ses Yarışması
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bu yıl birincisini yaptıkları yarışmanın final performansına tüm Kırşehirlileri davet ederek, "Türk Halk Müziği Ses Yarışması finaline tüm Kırşehirli hemşehrilerimi davet ediyorum. Yarışmaya 12-30 Kasım tarihleri arasında başvurular yapıldı. Yarın büyük finalini Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Muharrem Ertaş salonunda gerçekleştireceğiz.
Muharrem Ertaş - 10.12.2018
Saz ve Söz Ustası Muharrem Ertaş'a Vefa
Türk saz ve söz ustası Muharrem Ertaş, vefatının 34. yılında Esenler'de anıldı.
Muharrem Ertaş - 19.11.2018
Türkçenin Öncülerinden Aşık Paşa Anıldı
Törende konuşan Dernek Başkanı Veysel Turgut, Kırşehir'in Aşık Paşa gibi Türkçenin öncülerinin yanı sıra Kalender Baba, Ahmed-i Gülşehri, Caca Bey, Şeyh Edebali, Yunus Emre, Süleyman Türkmani, Hacı Bektaş Veli, Ahi Evran, Kaya Şeyhi, Aşık Paşa, Aşık Said, Aşık Seyfullah, Aşık Hasan, Şemsi Yastıman, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Neşet Ertaş gibi gönül insanlarını da yetiştirdiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muharrem Ertaş Haberleri | Muharrem Ertaş Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Muharrem Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muharrem Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. UNESCO, Kırşehir'i müzik alanında tanıdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 02:02:23. #1.15#
title