MUHAMMET TANJU POSHOR HABERLERİ

Muhammet Tanju Poshor Haberleri

Muhammet Tanju Poshor haber, Muhammet Tanju Poshor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhammet Tanju Poshor - 16.5.2018
Darbe Başarısız Olunca Askerlere Küfretmiş
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Muhammet Tanju Poshor - 15.5.2018
Muhafız Alayı Davası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Muhammet Tanju Poshor - 15.5.2018
Muhafız Alayını "Alarm" Mesajıyla Toplamışlar
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Muhammet Tanju Poshor - 14.5.2018
14 Temmuz'da Ankara'ya Gelmesi Tesadüfmüş
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 534 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Muhammet Tanju Poshor - 14.5.2018
TRT'yi Basan Albaydan "Tuzağa Düşürüldüm" Savunması
Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada TRT'yi basan ekipte yer alan eski muhafız alay komutanı albay Muhammet Tanju Poshor hakim karşısına çıktı.
Muhammet Tanju Poshor - 23.2.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Güvenlik görevlisinin kelepçesini açtığını ifade eden Tuncay, daha sonra giriş kapısına yeniden geldiğinde sanık eski albay Muhammet Tanju Poshor'un burada toplanan halkı ateş etmekle tehdit ettiğine şahit olduğunu belirtti.
Muhammet Tanju Poshor - 22.2.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
TRT yerleşkesindeyken helikopterlerin ateş açtığını, bir askerin yaralandığını ve kendisinin de bu askere ilk yardımda bulunduğunu öne süren Kutacun, "Yaralı askeri kreş binasına götürdük ve bulabildiğimiz tıbbi malzemelerle ilk yardım yaptım. Ambulans çağırdık ancak gelmedi. Sonrasında yaralı askeri araca bindirirken bir ambulans geldi. Ambulansa Muhammet Tanju Poshor, Recep Karabayır ve Fatih Gazel de bindi.
Muhammet Tanju Poshor - 21.2.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Recep Karabayır, Ekrem Işık ve Anıl Aktaş dışındaki tüm personelin telefonunun toplandığını ileri süren Hüseyin Kaplan, savunmasına şöyle devam etti: "Ekrem Işık'ın habercisi, poşetlere koyduğu telefonları alıp götürdü. Recep Karabayır, isimleri okudu, takımla beraber araca binmesini ve araçların birbirini takip etmesi emrini verdi. Hareket ettikten bir süre sonra durduk, önümüzden 4-5 araç hızla geçti. Bu araçların Genelkurmay Başkanlığına gittiğini ve bu grubun alay personeli olduğunu daha sonra öğrendim. Bu işi planlayanlar, hiçbir birliğin birbirini görmemesi üzerine planlama yapmış. TRT'ye giden ekipte bulunan ve telefonları yanında olanlar, orada olanları görmelerine rağmen 93 kişiyi çağırıp ateşe atmışlardır. TRT yerleşkesine 23.35-23.40 gibi girdik. Araçlardan indiğimizde Anıl Aktaş, dolduruş emri verdi, grupları yönlendirdi. Aktaş, kendi takımını nizamiyenin soluna yönlendirdikten 20 dakika sonra nizamiyeden bağırış sesleri geldi." Sanık eski astsubay Hüseyin Kaplan, "Başta Pensilvanya'daki o şarlatandan, Kutsi Barış, Ekrem Işık, Ümit Gençer ve Muhammet Tanju Poshor bilerek darbe girişiminde bulunmuştur ve hepsinden şikayetçiyim.
Muhammet Tanju Poshor - 20.2.2018
Albay, Darbecilere Tepki Gösteren Vatandaşlara Küfrediyordu"
İlerleyen saatlerde dışarıdan seslerin gelmeye başladığını belirten Başbuğ, şöyle devam etti: "Anıl Aktaş ve Ekrem Işık, TRT binasının girişine ilerlediler. Bu sırada sesler gelmeye devam ediyordu. Bizi getiren araçlar Aktaş'ın emriyle giriş kapısına çekildi. Aktaş kendisine tepki gösteren halka 'Beni tahrik etmeyin' diye bağırarak ateş açtı. Bu sırada helikopterden bomba atıldı. Ekrem Işık araçla oradan uzaklaştı. Daha sonra albay Muhammet Tanju Poshor da ateş açarak bağırıyor, askerleri de halka karşı kışkırtıyordu.
Muhammet Tanju Poshor - 19.2.2018
Darbeci Albaydan "İcabında Polislere Ateş Edin" Emri
Toplu, polislerden birinin havaya ateş ettiğini belirterek, şöyle konuştu: "Bizden biri polislere neden ateş ettiklerini sordu, polisler de 'Darbe yapılıyor haberiniz yok mu?' deyince şok olduk. Muhafız Alayı eski komutanı albay Muhammet Tanju Poshor ile uzman çavuş Fatih Gazel yanımıza geldi.
Muhammet Tanju Poshor - 8.2.2018
Darbecilerden "Tatbikat" ve "Deaş Saldırısı" Yalanı
Bir süre sonra bölgeye Muhafız Alayı'nın eski komutanı Albay Muhammet Tanju Poshor ile Uzman Çavuş Fatih Gazel'in de geldiğini, Poshor'un polisleri dışarı çıkarmaya çalıştığını öne süren Poshor, "Darbe girişimi gecesi Uzman Çavuş Gazel, erlerin yanına giderek, 'Polise ateş et.
Muhammet Tanju Poshor - 7.2.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Tatbikat için gelen personele askeri usule uygun olarak silah ve mühimmat dağıtımı yapıldığını, ardından da garajlar bölgesine geçtiğini ifade eden Karabayır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir süre sonra alay komutan yardımcısı Ekrem Işık da bölgeye geldi. Bize, 'Tatbikatın senaryosu şu şekilde olacak; IŞİD devletin önemli kurumlarını ele geçirmiş. Biz, bize görev verilen yerlerin emniyetini alacağız' dedi. Telefonların toplanması emrini verdi. Ben telefonumu vermedim. Bulunduğumuz yere 9 tane uzman çavuş ve başlarında bir yarbay daha geldi. Kim olduğunu sordum, Ümit Gençer olduğunu söylediler. Daha önceden tanımadığım birisi. Ardından Işık 'araçlara bin' emri verdi, beni de kendi aracına çağırdı. Önümüze bir araç daha geldi, Işık öndeki aracı takip edecek şekilde devam edilmesini emretti. Daha sonradan öndeki araçta albay Muhammet Tanju Poshor'un olduğunu öğrendim.
Muhammet Tanju Poshor - 8.1.2018
TRT Baskınına İddianame
Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki faaliyetlere ilişkin davanın sanıklarından eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı kurmay albay Muhsin Kutsi Barış ve albay Muhammet Tanju Poshor'un azmettirici konumunda oldukları belirtilen iddianamede, darbe teşebbüsü sırasında TRT baskınının, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayında görevli askerler tarafından gerçekleştirildiği kaydedildi.
Muhammet Tanju Poshor - 23.10.2017
Darbe Olduğunu Anlamamak İçin 'İdiot' Olmak Gerekir"
Mühimmatı getirdiğinde Barış ile Muhammet Tanju Poshor'un görüşmekte olduğunu beyan eden Aydınoğlu, Barış'ın mühimmatları kendi kontrolünde bulunduracağını söylediğini belirterek, "Barış, 'Akşamki tatbikat küçük çaplı olacak, bir iki saat sürecek.
Muhammet Tanju Poshor - 10.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki Darbe Girişimi Davası
Muhsin Kutsi Barış'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı, önceki Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında yer alıyor.
Muhammet Tanju Poshor - 10.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Davası Başladı
İddianameden detaylar Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede yer alan sanıklar, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs, Cumhurbaskanına suikast, askeri komutanlıkların gasbı ve silahlı terör örgütü üyesi olmaktan yargılanacak. İddianamede, eski Alay Komutanı Albay Muhsin Kutsi Barış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı, eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay Temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında yer alıyor.
Muhammet Tanju Poshor - 10.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki Darbe Girişimi Davası Başladı
Barış'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı, önceki Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay Temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında yer alıyor.
Muhammet Tanju Poshor - 9.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki Darbe Girişimi Davası Başlıyor
Barış'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı, eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay Temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında yer alıyor.
Muhammet Tanju Poshor - 5.10.2017
Eski Yaver Yazıcı, İki Davadan Daha Yargılanıyor
Barış ve Yazıcı'nın yanı sıra eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay Temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında bulunuyor.
Muhammet Tanju Poshor - 10.5.2017
Uzman Çavuş Kurt TRT Baskınını Anlattı
Polisler bize 'Dışarı çıkın, burayı terk edin' dedi. Biz de durumu bilmediğimiz için 'Buraya tatbikat için geldik. Siz dışarı çıkın' dedik. Bu sırada bir yıl önce alay komutanımız olan ve Kosova'da görev yaptığını bildiğim Piyade Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Alay Komutan Yardımcısı Piyade Yarbay Ekrem Işık ve Uzman Çavuş Fatih Gazel askeri araçla yanımıza geldiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muhammet Tanju Poshor Haberleri | Muhammet Tanju Poshor Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Muhammet Tanju Poshor haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muhammet Tanju Poshor kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki Eylemlere İlişkin Dava.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 02:35:53. #1.14#
title