Muhammet Eren Bebek İçin Gülben Programında Umut Işığı

Muhammet Eren Bebek İçin Gülben Programında Umut Işığı

İlk olarak 12 Mart Çarşamba günü Gülben programına konuk olan Dönmez ailesi hikayeleriyle dün izleyenleri üzüntüye boğmuştu.

Muhammet Eren Bebek İçin Gülben Programında Umut Işığı

İlk olarak 12 Mart Çarşamba günü Gülben programına konuk olan Dönmez ailesi hikayeleriyle dün izleyenleri üzüntüye boğmuştu. Doğuştan kalp kası bozukluğu olan 17 aylık Muhammet Eren Dönmez bebek uzun süredir Mehmet Akif Ersoy Hastehanesinde yardım bekliyordu. Acılı aileye yardım için kolları sıvayan Gülben Ergen dün ki programında Muhammet'in durumunu izleyicisi ile paylaşınca kanala Türkiye'nin dört bir yanından telefonlar yağdı. 7'den 70'e bir çok kişinin telefonla bağlanıp elinden geldiğince herkesin bir yardımd bulunmak istemesi Eren ailesinin yüzünü güldürmüştü.

MUHAMMET EREN BEBEK ALMANYA YOLCUSU

Dün gerçekleşen programın ardından bugün araştırmacı yazar Cemalnur Sargut ile birlikte yeniden programa katılan aile için yepyeni kapılar açıldı. Valilikten izin alan Gülben programı bugün Muhammet bebeğe yardım için hesap numalarını ekranda izleyicisi ile paylaştı. 12 Mart'ta yayınlanan programın ardından telefonların hiç susmadığını söyleyen Yavuz Dönmez duyarlılık gösteren herkese binlerce kez teşekkür etti.

Programın diğer sürprizi ise Dönmez ailesine Doç.Dr. Can Yerebakan ile iletişime geçilmesi oldu. Almanya'da yaşayan Çocuk Kalp Cerrahisi Uzmanı Can Yerebakan ile kontak kuran Gülben programı Muhammet Eren bebeğin durumunu anlattı. 'Sosyal medya sayesinde bende bebeğimizin durumundan haberdarım. Buraya geldiğinde de elimizden geleni yapacağız. Bu gibi vakalarda iki seçenek oluyor; ya Mekanik destek sistemi ile nakil zamanı bekleniyor, ya da daha acil durumlarda direk organ nakli yapılması gerekiyor. Burada tetkikler yapıldıktan sonra durumu Muhammet Eren bebek için değerlendireceğiz.

SAĞLIK BAKANLIĞI, ORGAN BAĞIŞ KOORDİNATÖRÜ'NDEN PROGRAM İÇİN TEŞEKKÜR!

Programın bir diğer canlı bağlantı konuğu ise Sağlık Bakanlığı'ndan Organ Bağış Koordinatörü Arif Kapuağası oldu. 'Biz de Muhammet'in durumunu yakından takip ediyoruz. Ailenin sıkıntısına ortak oluyoruz. Bende 3 çocuk sahibiyim kendilerini çok iyi anlayabiliyorum. Elimizden gelen her türlü desteği yapmaya hazırız. Ayrıca sizlerede çok teşekkür etmek istiyoruz. Türkiye'de de dünyadada Organ Nakli konusunun bilinçlendirilmesi çok önemli. Ülkemizde ne yazikki bağış oranı çok yüksek değil. Fakat dünden bu yana ciddi bir artış olduğunu söyleyebilirim. İnsanları bu konuda bilinçlendirmek çok önemli.' diyerek hem Organ Nakli'nin önemine dikkat çekti hemde ardından Muhammet bebeğin Türkiye'deki kalp bekleyenler listesinde birinci sırada olduğunu açıkladı.

GÜLBEN ERGEN'DEN ANLAMLI NOT

Show Tv ekranında hafta içi hergün izleyicisi ile buluşmaya devam eden Gülben Ergen, bu hafta gerçekleştirdiği yayınında bir ailenin daha yüzünü güldürerek programında yardımlaşmanın önemini vurguladı. Sosyal medyada da Dönmez ailesi ile paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düştü; "Muhammet Eren'in annesi ve babası umutlular. Sağlık Bakanlığı yayınımıza bağlandı. Almanya ile irtibata geçtik. Valilik banka hesap numaranızı paylaşmak için resmi izin verdi. Güneş bizimle. Nakil için uygun kalp aranıyor. Organ bağışı hayat kurtaracak.'

Gülben hafta içi hergün 12:00'da Show Tv ekranında!