MUHAMMED BİN SELMAN HABERLERİ

Muhammed Bin Selman Haberleri

Muhammed Bin Selman haber, Muhammed Bin Selman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhammed Bin Selman - 22.10.2019
TRT World Forum 2019
TRT World Forum'da düzenlenen "Cemal Kaşıkçı Cinayeti: Bölgesel Jeopolitiğin Bir Yansıması mı?" oturumda konuşan Karman, Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed Bin Selman'ın Kaşıkçı cinayetinden birinci dereceden sorumlu olduğunun bir an önce açıklaması gerektiğini söyledi.
Muhammed Bin Selman - 22.10.2019
TRT World Forum 2019
Cinayetten sonra Muhammed bin Selman'ın Londra ve Washington'daki imajının sarsıldığını ve oralara artık gitmediğini belirten Hearts, G20 gibi zirvelere katıldığını ancak eskisi gibi Londra ve DC sokaklarında insanların tepkilerinden dolayı yürüyemediğini aktardı.
Muhammed Bin Selman - 22.10.2019
TRT World Forum 2019
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda bir yıl önce öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Öyle görünüyor ki veliaht (Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman) ülkenin sorumluluğunun kendisinde olduğuna işaret ediyor ve sorumluluk alarak,...
Muhammed Bin Selman - 22.10.2019
TRT World Forum 2019
ALQST Kurucu ve Direktörü Yahya İbrahim Assiri, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, "Cinayetin sorumluluğunu alıyorum.
Muhammed Bin Selman - 15.10.2019
Pakistan Başbakanı Suudi Arabistan'a gidiyor
Pakistan Başbakanlığı, Pakistan Başbakanı İmran Khan'ın bugün Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile görüşmek için Suudi Arabistan'a gideceğini duyurdu.
Muhammed Bin Selman - 15.10.2019
İmran Han, İran'la ara buluculuk için Suudi Arabistan'a gidiyor
Han, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle yaptığı basın toplantısında ise Pakistan'ın bölgede bir savaş istemediğini vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulunmuştu: "İki ülke arasında savaş olmamalıdır çünkü bu iki ülke arasındaki ihtilaflar, bölgeye de etki etmekte ve yoksulluğun artmasına neden olmaktadır. Pakistan ve gelişmekte olan ülkeler, İran ve Suudi Arabistan arasında hiçbir savaşın meydana gelmemesi gerektiği görüşünde çünkü savaş, üçüncü ülkelerin menfaatine olacaktır." Han, Prens Selman'la da görüşmüştü Suudi Arabistan'ın, petrol rafinerisine eylülde düzenlenen saldırıdan İran'ı sorumlu tutması üzerine tırmanan gerilimin ardından Amerikan The New York Times gazetesinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın, Han'dan iki ülke arasında ara buluculuk istediğini yazmıştı.
Muhammed Bin Selman - 14.10.2019
Rusya ve Suudi Arabistan enerjide iş birliğini artırıyor
Putin, 2007'den bu yana ilk defa gerçekleştirdiği Suudi Arabistan ziyaretinde, Kral Selman bin Abdülaziz el-Suud'un yanı sıra Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile görüştü.
Muhammed Bin Selman - 13.10.2019
Suudi Arabistan'dan ABD'nin göndermeyi planladığı askeri güce onay
Suudi Arabistan haber ajansı SPA'nın Savunma Bakanlığından bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın direktifleri doğrultusunda ve iki ülke arasındaki tarihi ve ortaklığa dayalı ilişkilerden hareketle, ABD'nin göndereceğini açıkladığı hava ve askeri gücün kabul edilmesine karar verildi.
Muhammed Bin Selman - 11.10.2019
ABD'den Suudi Arabistan'a asker ve ekipman takviyesi
"Asker sayısı 3 bine tekabül ediyor" Esper'in Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı bu konuda bilgilendirdiğini ifade eden Hoffman, "Daha önceki sevkiyatlarla birlikte geçen ayki onay kapsamında gönderilen asker sayısı 3 bine tekabül ediyor.
Muhammed Bin Selman - 10.10.2019
Pompeo, Suudi Savunma Bakanı Yardımcısı bin Selman'la görüştü
Görüşme sırasında, İran'ın bölgedeki istikrarsızlaştırma faaliyetlerine karşı ikili iş birliğinin önemine vurgu yapıldığını belirten Ortagus, şunları kaydetti: "Suudi petrol tesisleri Aramco'ya yapılan saldırıların da konuşulduğu görüşmede, Bakan Pompeo, Suudi Arabistan'ın kendini ve sınırlarını korumak konusunda tüm haklara sahip olduğunu ifade etti. Bakan Pompeo, ayrıca bin Selman'a Yemen'deki çatışmalara siyasi bir çözüm bulunması noktasında gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür etti." Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın kardeşi Halid bin Selman, Washington Büyükelçisi olarak görev yaptı.
Muhammed Bin Selman - 10.10.2019
Suudi alim Avde'nin karar duruşması 30 Ekim'e ertelendi
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, cinayete kurban gitmeden iki gün önce katıldığı programda Avde'nin tutuklanmasıyla ilgili Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı suçlamıştı.
Muhammed Bin Selman - 8.10.2019
"Suudi Arabistan siyasi çözümü tercih ederse görüşme olabilir"
İran Meclisi Haber Ajansına (ICANA) konuşan Zarif, "Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın, İran'la görüşmek için Irak ve Pakistan'dan ara bulucu olmalarını istediği" yönündeki soruya, "İran'la görüşmeye ilgi gösteren Suudlular, bölge sorunlarını kan dökerek değil de masada çözmeye çaba gösterirlerse İran'ı yanlarında bulacaklardır.
Muhammed Bin Selman - 7.10.2019
Husilerin yeni adımı manevra mı, müzakerelere hazırlık mı?
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, geçen ay sonunda Amerikan CBS televizyonuna verdiği demeçte Husilerin adımını "olumlu" olarak nitelendirdi.
Muhammed Bin Selman - 5.10.2019
"Kaşıkçı cinayeti, Veliaht Prens'in emri olmadan işlenmiş olamaz"
Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, "(Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti) Bu cinayet, Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın izni olmadan işlenmiş olamaz." ifadesini kullandı.
Muhammed Bin Selman - 3.10.2019
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Londra'da protesto edildi
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Londra'daki Trafalgar Meydanı'nda protesto edildi.
Muhammed Bin Selman - 3.10.2019
Kaşıkçı cinayeti sonrası "adalet yerini bulmadı"
BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği tarafından haziran ayında açıklanan 101 sayfalık raporda Suudi Arabistan, Cemal Kaşıkçı'yı kasten ve taammüden öldürmekten sorumlu tutulmuştu. Raporda, aralarında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın da bulunduğu üst düzey yetkililerin soruşturulması için güvenilir kanıtlar olduğuna işaret edilmişti.
Muhammed Bin Selman - 3.10.2019
New York Times: "Cemal Kaşıkçı'ya hala adalet borcu var"
Türk istihbarat teşkilatlarının ortaya çıkardığı güçlü kanıtların, Kaşıkçı'nın en azından Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın bilgisi dahilinde öldürüldüğünü gösterdiği belirtilen yazıda, buna rağmen Veliaht Prensin hala cinayet hakkında bilgisi bulunmadığını savunduğuna işaret edildi.
Muhammed Bin Selman - 3.10.2019
"Türkiye, cinayeti ve faillerini ortaya çıkarmak için her şeyi yaptı"
Suudi yönetimi ve Veliaht Prens Muhammed Bin Selman (MBS) aleyhinde sloganlar atan grup, Kaşıkçı'nın öldürülmesine karışan suçluların bulunması ve Suudi Arabistan'a silah satışlarının durdurulması için ABD yönetimine de çağrıda bulundu.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
ABD'li Kongre üyelerinden Trump'a "Kaşıkçı"eleştirisi
Trump'ın Suudi Arabistan politikasının, ABD'nin güvenliğine zarar verdiğini savunan Murphy, şunları kaydetti: "Kaşıkçı cinayeti için anlamlı bir şekilde hesap sorulması adına baskı yapmayı sürdüreceğim. İlk iş olarak, Başkan Trump'ın Suudilerle yaptığı görüşmelerin dökümlerini almalıyız. Bu dökümlerin, yönetim yetkilileri tarafından, Trump'ın suçlayıcı ve utandırıcı eylemlerini saklamak için gizli bir sunucuda tutulduğu iddia ediliyor." "Adalet yerini bulacak Vermont Senatörü Demokrat Patrick Leahy de yaptığı yazılı açıklamada, Kaşıkçı'yı saygıyla andıklarını belirterek, "Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, kendisine karşı gelenlerin infazını sistematik bir şekilde emrederken, şu ana kadar Kaşıkçı cinayeti nedeniyle ceza almaktan kaçtı.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
- ABD'li gazetecilerden Kaşıkçı'yı anma töreni
- ABD'li gazetecilerden Kaşıkçı'yı anma töreni WASHINGTON - ABD Ulusal Basın Kulübü tarafından, öldürülen Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı için anma töreni düzenlendi. ABD Ulusal Basın Kulübü geçtiğimiz yıl Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için anma töreni düzenledi. Törende kulübün başkanı Alison Fitzgerald Kodjak bir konuşma gerçekleştirdi. Kodjak, Kaşıkçı'nın tam bir sene önce evlilik işlemleri dolayısı ile Suudi Konsolosluğuna gittiğini ve orada öldürüldüğünü vurgulayarak, ABD İstihbaratının kısa süre sonra cinayetin Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın emri ile gerçekleştirildiğini ortaya çıkardığını söyledi.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
BM'den "Kaşıkçı cinayeti soruşturması için yasal yetki gerek" açıklaması
BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği tarafından haziran ayında açıklanan 101 sayfalık raporda Suudi Arabistan, Cemal Kaşıkçı'yı kasten ve taammüden öldürmekten sorumlu tutulmuştu. Raporda, aralarında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın da bulunduğu üst düzey yetkililerin soruşturulması için güvenilir kanıtlar olduğuna işaret edilmişti.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
Cemal Kaşıkçı'nın katledilişinin 1. yılı
RSF'nin İspanya Başkanı Alfonso Armada, "Suudi Arabistan rejimini ılımlı şekilde eleştiren bir gazeteci olan Kaşıkçı, parçalara ayırıldı. Her şey Riyad'ın güçlü adamı Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı işaret etse de halen katilinin kim olduğu bilinmiyor.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
ABD'li gazetecilerden Kaşıkçı'yı anma töreni
ABD Ulusal Basın Kulübü geçtiğimiz yıl Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için anma töreni düzenledi. Törende kulübün başkanı Alison Fitzgerald Kodjak bir konuşma gerçekleştirdi. Kodjak, Kaşıkçı'nın tam bir sene önce evlilik işlemleri dolayısı ile Suudi Konsolosluğuna gittiğini ve orada öldürüldüğünü vurgulayarak, ABD İstihbaratının kısa süre sonra cinayetin Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın emri ile gerçekleştirildiğini ortaya çıkardığını söyledi.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
ABD'li avukatlardan UCM'ye "MBS insanlığa karşı suçlardan soruşturulsun" çağrısı
ABD'li iki avukat, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda'ya gönderdikleri dilekçede, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın (MBS), Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini verdiği suçlamaları da dahil olmak üzere "insanlığa karşı suç...
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
AK Parti MYK Toplantısı
Çelik, şunları kaydetti: "O günden bugüne bu konuda en ilkeli tavrı Türkiye Cumhuriyeti'nin gösterdiği açıktır. Herkes çeşitli gerekçelerle, çıkar hesaplarıyla burada yan çizmeye çalışırken Türkiye doğrudan vicdan, ahlak esasında katledilmiş birinin katillerinin ortaya çıkarılması, adaletin tahakkuku için son derece ilkeli bir süreç yürütmüştür. Cumhurbaşkanımız her türlü riski göze alarak, bazılarının çıkar hesaplarını kendi elinin tersiyle iterek bu konuyu gündemde tutmuş ve en son Birleşmiş Milletler konuşmasında da buna değinmiştir." Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın verdiği bir röportajda cinayetin sorumluluğunu üstlendiğini ancak emri kendisinin vermediğini söylediğini aktaran Çelik, şöyle konuştu: "Şimdiye kadar yürütülen soruşturmanın herhangi bir şekilde hukuk prensiplerine uygun bir soruşturma olduğunu söylemek mümkün değil.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
Cemal Kaşıkçı'nın katledilişinin birinci yılı
Kaşıkçı cinayeti? Suudi gazeteci Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmüştü.? BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) tarafından haziran ayında açıklanan 101 sayfalık raporda Suudi Arabistan, Cemal Kaşıkçı'yı kasten ve taammüden öldürmekten sorumlu tutulmuştu.? Raporda, aralarında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın da bulunduğu üst düzey yetkililerin soruşturulması için güvenilir kanıtlar olduğuna işaret edilmişti.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
Suudi alim Avde'nin karar duruşması 10 Ekim'de
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, cinayete kurban gitmeden iki gün önce katıldığı programda Avde'nin tutuklanmasıyla ilgili Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı suçlamıştı.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
Uluslararası Basın Enstitüsünden Suudi Arabistan'a "Kaşıkçı" çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard'ın davaya uluslararası bağımsız uzmanların katkı ve gözlem yapmalarına izin verilmesi çağrısını yineleyen Trionfi, mektupta şu ifadeleri kullandı: "AB Özel Raportörü tarafından önerildiği üzere, hükümet, AB öncülüğünde ek bir ceza soruşturmasını desteklemeli ve uluslararası katkı, destek ve gözetim konusunda şeffaf bir tutum sergileyerek yeniden yargılama yapmalı. Uluslararası toplum, Suudi Arabistan'ın adalet sistemine olan inancını yitirdi. Bunu tersine çevirmenin tek yolu, hükümetinizin cinayetten sorumlu olan herkesin soruşturulması için acil ve somut adımlar atmasıdır." ABD basınındaki haberlerde, Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin emri Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın verdiğine ilişkin bilgilerin yer aldığına dikkati çeken Trionfi, özellikle Kaşıkçı davasında yargılanan Prens'e yakın iki isme ilişkin gerekli açıklamaların kamuoyuyla paylaşılmadığını kaydetti.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
AB'den Kaşıkçı mesajı
Raporda, aralarında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın da bulunduğu üst düzey yetkililerin soruşturulması için güvenilir kanıtlar olduğuna işaret edilmişti.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2019
Suudi Arabistan, İran'la diyalog için şartlarını sundu
Öte yandan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, İran'la sorunların çözümünde siyasi ve barışçıl yolların, askeri yoldan daha iyi olduğunu belirtmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muhammed Bin Selman Haberleri | Muhammed Bin Selman Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Muhammed Bin Selman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muhammed Bin Selman kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD Büyükelçiliğinin işgalinin 40. yılı nedeniyle gösteriler düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 09:45:55. #1.15#
title