Muhalefet Haberleri

Muhalefet haber, Muhalefet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhalefet - 11.07.2021
Sarıgül muhalefet partilerini yetersiz buldu
Manisa'da partisinin olağan genel kuruluna katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "İktidarın enerjisi bitti ama bugüne kadar iktidarı gönderecek kimse yoktu.
Muhalefet - 11.07.2021
Son dakika haberi! Venezuela'da hükümet ile muhalefet yeni bir diyalog masasında buluşabilir
Son dakika politika haberi... Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve muhalefet temsilcilerinin, ülkede uzun zamandır devam eden siyasi ve ekonomik krize çözüm bulmak amacıyla yeniden bir araya gelebileceği öne sürüldü.
Muhalefet - 10.07.2021
Etiyopya'daki seçimi iktidardaki Refah Partisi kazandı
Nüfusun en kalabalık olduğu Oromiya eyaletinde önde gelen muhalefet partileri, siyasetçilere uygulanan baskı ve gözaltılar nedeniyle seçimi boykot etti.
Muhalefet - 10.07.2021
Valilik Genel Emri 2021/2
Anılan Kanunun 66'ncı maddesinde; "İl genel kurulu veya idare kurulları yahut en büyük mülkiye amirleri tarafından kanunların verdiği yetkiye istinaden ittihaz ve usulen tebliğ veya ilan olunan karar ve tedbirlerin tatbik ve icrasına muhalefet eden veya müşkülat gösterenler veya riayet etmeyenler, mahalli mülki amir tarafından Kabahatler Kanununun 32' nci maddesi hükmü uyarınca cezalandırılır…" hükmü bulunmaktadır.
Muhalefet - 10.07.2021
Son dakika haberleri | SMDK, Esed rejiminin Humus'taki askeri hastanede 5 bin 210 sivili öldürdüğünü ispatlayan belgeleri paylaştı
Suriye siyasi muhalefetinin çatı kuruluşu SMDK'nin başkanı Nasır Hariri, İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında, 2012-2014 yıllarında 5 bin 210 sivilin Esed rejimi güçleri tarafından öldürüldüğünü ispatlayan belgeleri paylaştı.
Muhalefet - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti İl Danışma Toplantısında 81 vilayetten gelen gençlerle buluştu
Diyarbakır annelerinin 688 gündür sabırla sürdürdükleri mücadeleleri ile ülkedeki sözde insan hakları kuruluşlarının ikiyüzlülüğünü göstermenin yanında muhalefetin nasıl bir hassasiyet altında olduğunu da ortaya serdiklerini belirten Erdoğan, "Sadece ülkemizdekiler değil, yurt dışındaki insan hakları dernekleri acaba kaç kez gelip de Diyarbakır annelerini ziyaret ettiler? Böyle bir dertleri var mı? Onların yok, gelip burayı görmediler ama bunun aksi olsaydı bir gider bir gelirlerdi.
Muhalefet - 09.07.2021
CHP'nin "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" çalışmasında sona gelindi
Taslağın, "muhalefet hakkı, somut güvencelere kavuşturulmalı" başlığında ise iktidar-muhalefet ilişkisinin demokratik işleyişi sağlayan bazı kurallara anayasal güvence kazandırılması tavsiye ediliyor.
Muhalefet - 09.07.2021
Keçiören Belediye Başkanı Altınok'tan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın iddiaları hakkında açıklama
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın iddiaları hakkında," Bir haber yapılırken olayın içinde yer alan tüm taraflara işin aslının sorulması gerekir. Ancak sadece muhalefet etmek için olaylara kendi ideoloji ve siyasi gözlüğü ile bakanlar ne basın-yayın temel ilkelerinden ne de kamu yararından haberdardır" dedi.
Muhalefet - 09.07.2021
Hayvanların korunmasına ilişkin teklif, TBMM Genel Kurulu'nda
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da iktidar tarafından Meclise sunulan tekliflerin, Genel Kurul'a çok kötü derecede geldiğini, bu tekliflerin muhalefetin de uyarılarıyla bir nebze düzeltilebildiğini ileri sürdü.
Muhalefet - 09.07.2021
Bakan Pakdemirli: "Pandemi sürecini Türkiye'nin iyi bir şekilde yönetildiği tekrar ortaya çıkmış oldu"
"Yapmaya çalıştıklarımızın hepsini de baltalıyorlar" Pakdemirli, konuşmasının devamında muhalefeti eleştirerek, "Karşımızdakilerin kapasitelerinin de belli bir seviyede olması bizim avantajımız ama bu bizi rehavete kaptırmamalı.
Muhalefet - 09.07.2021
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, AYD tarafından düzenlenen "Anadolu Sohbetleri"ne katıldı
Siyasetin toplum için yarar ve fayda üretme temelli hareket etmesi gereken bir kurum olduğuna dikkati çeken Kabaktepe, "Siyaset kurumunun tüm paydaşları tüm siyaset yapıcılar gerek kendi yönettikleri ve erki kullandıkları dönemde gerekse muhalefet ettikleri dönemde bu toplum için yararın ve faydanın ne olacağını nasıl olacağını hem üretmek hem üretilenlerden istifade edebilmek hem de onları uygulamalı ve bu çabayı sarf etmeli.
Muhalefet - 09.07.2021
Şahan Gökbakar'ın ıssız koydaki mülküne inceleme iddiası
Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, iddiaya göre, Marmaris'e 67 kilometre uzaklıkta turistik Selimiye ile Turgut Mahallesi arasında kalan sadece deniz yoluyla ulaşımın yapıldığı Delikyol Mevkii'nde ıssız koyda mülk satın aldı. Gökbakar'ın satın aldığı mülke iskele yaptırıp "Özel mülktür" tabelası astırması üzerine Çevre Şehircilik Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı. Yeşil ve mavinin her tonunun buluştuğu eşsiz koyda teknelerden ünlü komedyeni görüp fotoğraflarını çeken kişiler sosyal medya hesaplarında paylaştı. Çıkan paylaşımlar ve haberler ardından Muğla İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü alan ile ilgili inceleme başlattı. İddialara göre iskelenin kaçak olduğu, tonozların kaldırılması ve kıyı kanununa direkt muhalefet yapıldığı öğrenildi.
Muhalefet - 08.07.2021
Türkiye'den Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'deki muhalefetle ilgili tasarının kabul edilmesine tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) kabul edilen "HDP özelinde Türkiye'deki muhalefete baskı" başlıklı kararın, AP'nin gerçeklerden kopuk, ideolojik ve yanlı tutumunun yeni bir örneği olduğunu bildirdi.
Muhalefet - 08.07.2021
Avusturyalı hukuk profesöründen İslam Yasası'nda yapılan değişikliğe tepki
İslam Yasası'nda bazı maddelerin düzenlenmesi Avusturya'da dün iktidardaki Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi tarafından meclise taşınan terörle mücadele yasa tasarısı, parlamentoda sandalyesi bulunan diğer 3 muhalefet partisinin de desteğiyle mecliste kabul edilmişti.
Muhalefet - 08.07.2021
Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'deki muhalefetle ilgili tasarı kabul edildi
Avrupa Parlamentosu'nda (AP), "HDP özelinde Türkiye'deki muhalefete baskı" başlıklı karar tasarısı kabul edildi.
Muhalefet - 08.07.2021
AK Parti'li Aydemir: "CHP, İYİ Parti ve bunların ortağı HDP, halkın içinde yoklar, mizansenle yürüyorlar"
AK Parti milletvekilleri olarak Meclis'te görev yaptıklarını, diğer zamanlarda ise seçim bölgelerinde veya vazife verilen illerde halkı dinlediklerini anlatan Aydemir, muhalefet partilerinin ise vatandaşın düşüncelerinin veya durumlarının tam aksini yansıtma gayreti içerisinde olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Muhalefet Haberleri | Muhalefet Haber - Haberler - Sayfa 9 - Muhalefet haberleri, son dakika muhalefet haber ve gelişmeleri burada. Yeniköy Geçici Hayvan Barınağını Ziyaret Eden Başkan Gürkan, YARATILANI SEVERİZ YARATANDAN ÖTÜRÜ TEMEL FELSEFEMİZ VE DEĞERİMİZDİR
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 01:10:18. #1.16#

title