Muhafazakar Partili Türkiye'nin Dostları Grubu Yaz Resepsiyonu Verdi

Muhafazakar Partili Türkiye'nin Dostları Grubu Yaz Resepsiyonu Verdi

CHA - Haberler | Yerel
Muhafazakar Partili Türkiye'nin Dostları Grubu Yaz Resepsiyonu Verdi

Muhafazakar Partili Türkiye'nin Dostları Grubu ve Polonya Dostları Grubu'nun ortaklaşa düzenlediği yaz resepsiyonu, Londra Covent Garden'daki Sofra Restoran'da gerçekleştirildi.

Muhafazakar Partili Türkiye'nin Dostları Grubu (Consevative Friends of Turkey-CFT) ve Polonya Dostları Grubu'nun (CFP) ortaklaşa düzenlediği yaz resepsiyonu, Londra Covent Garden'daki Sofra Restoran'da gerçekleştirildi.

Türkiye ve Muhafazakar Parti ilişkilerine yardımcı olmayı hedefleyen bir kuruluş olan CFT, bu etkileşimi gerçekleştirmek için siyasi kurumlar, akademisyenler, dernekler de dahil olmak üzere, geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan faaliyetler arasında Türkiye ve İngiltere'nin stratejik ilişkisi üzerine oturumlar, İngiltere'deki Türk toplumu arasında Muhafazakar Parti çalışmalarının tanıtımı ve daha iyi anlaşılması için çeşitli organizasyonlar da yer alıyor. Bu amaçlarla geçtiğimiz günlerde düzenlenen yaz resepsiyonuna medya, siyaset ve iş dünyasından önemli isimler katıldı. CFT'nin kurucu üyelerinden Parlamento üyesi Greg Hands, Onur Çetin, milletvekili Richard Harrington ve CFP kurucu başkanı Teresa Potocka da resepsiyona katılan önemli isimler arasındaydı.

Greg Hands yaptığı konuşmada partiye olan desteğin ve azınlık olan toplum kesimlerinin siyasete katılımının önemi hakkında konuştu. Hands, Türkiye ve Polonya'ya yaptığı gezilere değinerek, Londra'daki azınlık gruplara el uzatmanın önemini vurguladı. Konuşmada bazı istatistik bilgilere de yer veren vekil, İngiltere'de yaşayan Polonyalı sayısının İngiltere'nin yüzde 1'ini oluşturduğunun belirterek en büyük ikinci yabancı topluluk olan Polonyalıların, Muhafazakar Parti icin kazanılması gereken önemli bir kesimi oluşturduğunu söyledi.

Londra'daki Türk toplumunun da partiler için büyük önem taşıdığını vurgulayan Greg Hands, bu ilişkinin önemini geçtiğimiz günlerde Muhafazakar Parti Avrupa Bakanı David Lidington'ın 'Türkiye İngiltere ilişkileri daha iyi olmamıştı' sözlerini vurgulayarak yineledi. Muhafakar Parti Grup Başkan Vekili Hands, konuşmasını Muhafazakar Parti'nin azınlık gruplara ulaşmaya çalışırken neler yaptıklarını anlatarak sonlandırdı.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title