Muğla Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Odası'nda Yeni Dönem
Haberler » Güncel » Haber

Muğla Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Odası'nda Yeni Dönem

Muğla Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Olağan Kongresinde 12 Yıldır Görevi Yürüten İhsan Özgen Karşısında Aday Olan Güven Akarken, Seçimi Kazanmasının Ardından Devir Teslim Töreni Yapıldı.

Muğla Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Odası'nda Yeni Dönem

Muğla Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası olağan kongresinde 12 yıldır görevi yürüten İhsan Özgen karşısında aday olan Güven Akarken, seçimi kazanmasının ardından devir teslim töreni yapıldı.

Muğla Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası'nda gerçekleştirilen devir teslim törenine, eski Başkan İhsan Özgen ve yeni yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Eski başkan İhsan Özgen, kongrede karşısına aday olan ve seçimi kazanan yeni yönetimi kutlayarak, "12 yıldır bu görevi yürütüyordum. 9 yıldan bu yana başkan yardımcılığı yapan Güven Akarken kardeşimiz genel kurulda oyların çoğunluğunu alarak oda başkanı oldu." dedi.

Özgen, demokrasiye ve sandığa inanılıyorsa sandığa girip çıkmak zorunda olduklarını ifade etti. Özgen, "Üyelerimizin ne yazık ki 1/3 ancak genel kurula gelebildi. Dilerim ki; daha çoğunlu gelsin hep çabam bugüne kadar bu yolda olmuştu. Onun için tek tek dolaşarak onlara çağrı yazıları verdik. Ama bu kadar gelebildi. Tabii bizim görevimiz henüz bitmedi. Bundan böyle seçilen arkadaşlarımıza yardımcı olmak en önemli görevimiz." ifadelerini kullandı.

Muğla Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası'nın yeni Başkanı Güven Akarken ise seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu, kendilerinin bu bayrağı bir adım daha ileriye götürmek için çalışacaklarını söyledi. Akarken, şöyle dedi:

"İhsan başkanımı mutlaka hizmette geçmeye çalışacağım. Ama bunu yaparken de tecrübesinden faydalanacağız. İnanıyorum ki o da bu duruma sıcak bakacaktır. Bundan sonra beraberce esnafın lehine olan yeni bir dönem başlamıştır. Biz artık esnafın sorunlarına çözüm noktasında gerçekten esnafla beraber çalışmak istiyoruz. Bunun sözünü de verdik. Esnafımız gerçekten bitme noktasına gelmiştir. Artık Muğla'nın da, Muğla'yı yönetenlerinde bunu gördüğüne inanıyorum. Bundan sonra güzel günler bizi bekliyor diye düşünüyorum."

Geçen hafta sonunda yapılan kongrede göreve gelen Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası yönetimine Güven Akarken, Ali Türköz, Ramazan Cimit, Ekrem İnce, Nafiz Sarıoğlu, Süleyman Kaya, Hayrettin Akay, Haluk Doğulu ve Özay Kırkan seçilmişti.

(CİHAN)