Muğla'ya Kayak Tesisi Müjdesi

Muğla'da Vali Lütfi Yiğenoğlu ve İl Genel Meclisi Başkanı Cem Erkin ile Ayrı Ayrı Görüşen Kayak Federasyonu Başkanı Dr. Özer Ayık, Eren Dağı Kayak Tesisleri'nin Bu Yıl Açılacağını Söyledi.

Muğla'ya Kayak Tesisi Müjdesi

Muğla'da Vali Lütfi Yiğenoğlu ve İl Genel Meclisi Başkanı Cem Erkin ile ayrı ayrı görüşen Kayak Federasyonu Başkanı Dr. Özer Ayık, Eren Dağı Kayak Tesisleri'nin bu yıl açılacağını söyledi.

Muğla'nın "Yeryüzü Cenneti" olarak hak edilmiş bir unvana sahip olduğunu belirten Ayık, "Yaradan Muğla'ya her şeyi vermiş. Aynı anda hem denizin, hem karlı dağların yan yana geldiği bir başka merkez yok. Ne var ki bu potansiyel bu güne kadar değerlendirilememiş. Eren Dağı, Uludağ'a ve öteki kayak merkezlerine alternatif olabilecek bir merkez. Ancak dünyanın hiçbir yerinde kayak merkezleri, turizm yapmak için kurulmuş değildir. Önce kış sporları merkezi olarak yapılmışlardır. O merkezler daha sonra turizm

merkezleri olmuştur. O nedenle Eren Dağı'nda öncelikle Kış Sporları Merkezi kurmalıyız. Biz bu anlamda federasyon olarak her türlü desteğe hazırız. Başlangıç olarak küçük bir telesiyej tesisi kurulup, hemen bu kış burada kaymaya başlanabilir. Federasyon olarak yarışlar düzenleriz. Yöre insanına kaymayı öğretiriz. Ardından yatırımcılar kendiliğinden gelecektir. Bu her yerde böyle olmuştur" dedi.

Toplantıda Muğla Valiliği ve İl Genel Meclisi olarak Eren Dağı'nın alternatif turizme kazandırılması için gereken her çabayı göstereceklerini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Cem Erkin, "Eren Dağı'nda İl Özel İdaresi kaynaklarıyla 'Kayak Merkezi Projesi' çerçevesinde her türlü altyapı tamamlandı. Geriye bir tek telesiyej kaldı. Onu da kurmak için elimizden geleni yapacağız. Sayın federasyon başkanımızın görüşüne biz de katılıyoruz. Bu proje zaten Valimiz Sayın Lütfi Yiğenoğlu zamanında başlamış,

bitirmekte onunla birlikte hepimize nasip olacak. Hep birlikte başaracağız" diye konuştu.

(BT-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA