Muğla'ya 10 Milyon Lira Değerinde Üç Okul Yapılacak

Muğla'ya 10 Milyon Lira Değerinde Üç Okul Yapılacak

Muğla'ya 10 Milyon Lira Değerinde Üç Okul Yapılacak
CHA - Haberler | Güncel

Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Antalya'dan sonra en çok hayırsever katkısının yapıldığı Muğla'da.toplam 9 milyon 500 liralık üç okul protokolü imzalandı.

Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Antalya'dan sonra en çok hayırsever katkısının yapıldığı Muğla'da. toplam 9 milyon 500 liralık üç okul protokolü imzalandı. Vali Fatih Şahin ile hayırseverler arasındaki protokoller gereğince yapılacak olan üç okul da Fethiye ilçesinde olacak.

Muğla'da eğitime en çok katkı sağlayan Fethiye'de, Ölüdeniz Belediye Başkanlığı tarafından 12 derslikli ilköğretim okulu yaptırılacak. Dersliklerle birlikte spor salonu, konferans salonu ve öğrenci pansiyonunun da bulunacağı okul, 14 bin 652 metrekare Hazine arazisine inşa edilecek ve 6 milyon 500 liraya mal olacak. Kumluova Belediyesi tarafından ise beldeye yaptırılacak 16 derslikli çok programlı lisenin maliyeti ise 1 milyon 500 bin lira olarak açıklandı. Fethiye'de eğitime katkılarıyla tanınan ve 15 derslikli Yusuf İzzet Gökçe İlköğretim Okulu'nu yaptıran hayırsever Yusuf İzzet Gökçe, bu defa 16 derslikli kız meslek lisesi binasını yaptırıyor. 1 milyon 500 bin liraya mal olacak okuldan, Fethiye Kız Meslek Lisesi'ndeki 805 öğrenci faydalanacak.

Protokol imze töreninde konuşan Vali Şahin, "Muğla, hayırseverlerin eğitime katkısında Türkiye'de üst seviyede olan iller arasında. Bu katkılar, eğitim seviyemizin yükselmesine ve nitelikli insanlar yetişmesine vesile oluyor. Bizim görevimiz, altyapıyı güçlendirmek. Bu binalara ruh verecek olan ise öğrenciler ve öğretmenlerimizdir." dedi. Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ve Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca da eğitim alanında bugüne kadar belde halkının çok büyük desteğini gördüklerini belirterek, "Yeni protokolünü imzalayacağımız okulların yapımında da belediyemizin yanında hayırseverlerimizin de katkısını bekliyoruz. Amacımız, eğitim seviyesini yükselterek kaliteyi arttırmak." şeklinde konuştu. 80 yaşındaki hayırsever Gökçe ise kendini eğitim neferi olarak gördüğünü kaydederek, "Benim okuduğum okulda babam da okudu. Bir gün Allah nasip eder de param olursa okul yaptıracağıma söz verdim. Bunun ilkini daha önce gerçekleştirdim, şimdi ikincisini yaptırıyorum. Sağlığım müsaade ederse ve eksik eğitim kurumu görürsem yaptırmaya devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

Muğla il genelinde bugüne kadar toplam 85 okul protokolü imzalanırken bin 1 derslik, iki kapalı spor salonu, bir konferans salonu ve üç lojman inşaatı yapıldı. Hayırseverler tarafından eğitime yapılan katkı ise 106 milyon 675 bin liraya ulaştı.

Muğla'ya 10 Milyon Lira Değerinde Üç Okul Yapılacak

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title