Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'nün Araç Filosu Güçlendirildi

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'nün Araç Filosu Güçlendirildi

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 22 yeni araç törenle tanıtıldı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'nün Araç Filosu Güçlendirildi

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 22 yeni araç törenle tanıtıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından üç adet binek, bir adet minibüs ve bir adet zırhlı araç, iki adet motosiklet ve bir adet Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA), il merkezi ve ilçelerde kullanılmak üzere gönderildi. Vatandaşların katkılarıyla Muğla Güvenlik Hizmetleri Destekleme Derneği tarafından da sekiz adet araç ve iki adet motosiklet hibe edilirken ekonomik ömrünü doldurmuş araçlar karşılığında ise mübadele yoluyla dört adet araç daha alındı.

İl Emniyet Müdürü Kadir Ay, törende yaptığı açıklamada, 2010 ve 2011 yılları itibarıyla özellikle araçları yenilemeyi hedeflediklerini belirterek, "Emniyet Genel Müdürlüğümüz, ilimize çok önem veriyor. İçişleri Bakanlığımız, Antalya ve İzmir gibi illerimize olduğu gibi Muğla ve ilçelerine de son derece önem veriyor. Kurumda bu anlamda ciddi bir yenilenme oldu. MOBESE, geçen yıl faaliyete geçirildi. 2010 yılı itibarıyla bugüne kadar 27 tane aracımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz'ün destekleriyle yenilemişti. Bu yıl da destekleme devam etti ve ilimize toplam 57 araç tahsis edildi. Aynı zamanda Güvenlik Hizmetleri Destekleme Derneği de 12 araç bağışı yaptı. 84 adet aracımız, 2010-2011 yılı itibariyle hizmete başlamış durumda. Bu da çalışmalarımızı önemli ölçüde kolaylaştırıyor, meslekdaşlarımızı daha iyi motive ediyor." dedi.

Daha sonra araçlar tanıtıldı. Tören sonunda İl Emniyet Müdürü Ay tarafından, Güvenlik Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanı Mehmet Arıktan'a teşekkür plaketi verildi.