Muğla: Fethiyeli Otelcilere Elektrik İndirimi Müjdesi

Muğla: Fethiyeli Otelcilere Elektrik İndirimi Müjdesi

Muğla: Fethiyeli Otelcilere Elektrik İndirimi Müjdesi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Yavuz Torunoğulları, turizmcilere elektrik iadesi müjdesi verdi.

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Yavuz Torunoğulları, turizmcilere elektrik iadesi müjdesi verdi.

Dernek binasında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen FETOB Başkanı Yavuz Torunoğulları, geçen hafta Turizm Bakanlığı'nda düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bakanlık yetkilileri ve Türkiye Otelciler Birliği yetkililerinin katıldıkları turizm toplantısıyla ilgili bilgiler verdi. Öncelikle talepleri arasında yaklaşık 2 yıllık dönemde elektrik indirimleriyle ilgili taleplerinin kabul edildiğini ve bu haklarının verildiğini belirten Torunoğlulları, "Önceden talepte bulunmuş olan tüm otellerimizin elektrik iadeleri hesaplarına Merkez Bankası tarafından yatırıldı. Bundan sonrası içinde 3'er aylık dönemler halinde evrakları düzenleyip göndereceğiz. Daha önceden talepte bulunmamış veya bir şekilde aksamış olanlar başvurularını intikal ettirsinler biz kendi adımıza haklarımızı talep edip, en kısa zamanda ödenmesini sağlayacağız" dedi.

FETOB Başkanı Torunoğulları ayrıca, Ankara'daki toplantıda Türkiye Otelciler Birliği olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kışın açık işletmelerin çalıştırdıkları personelin SSK primlerinde indirim yapılmasını, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Tanıtma Fonu'nu sadece fuarların başladığı günlerde değil çok önceden harekete geçirilmesi gibi konularda istekte bulunduklarını söyledi.

FETOB Başkanı Yavuz Torunoğulları, gelecek aylarda ve 2007 yılında turizmin daha iyi olacağını kaydederek, "Mayıs ve Haziran ayı maalesef biraz zayıf geçti. Ancak Temmuz ve Ağustos aylarında ciddi bir toparlanma var. Elimizde olan bilgilere göre Eylül'de iyi olacağı yönünde" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title