Muğla: Fethiye Huzurevi'nde Düğün Heyecanı

Muğla: Fethiye Huzurevi'nde Düğün Heyecanı

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Huzurevinde Kalan 81 Yaşındaki İsmet Güven ile 73 Yaşındaki Zeki Ümit, Düzenlenen Törenle Dünya Evine Girdi.

Muğla: Fethiye Huzurevi'nde Düğün Heyecanı

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde huzurevinde kalan 81 yaşındaki İsmet Güven ile 73 yaşındaki Zeki Ümit, düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Fethiye Belediyesi Meclis Salonu'nda Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın kıydığı nikahta çiftin şahitliğini, Fethiye Kaymakamı Hasan Karakaş ve Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Muğla İl Müdürü Hüseyin Arparslan yaptı. Gelin ve damadın yakınları ile arkadaşlarının katıldığı nikah töreninde çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten İsmet Güven, "5 ay önce Fethiye Huzurevi'ne geldim. Hasta olduğum bir gün Zeki bey odama girdi ve evlenme teklifi etti. Ama eli boş gelmişti. Benden isteğimin olup olmadığını sordu. Ben de zeytin istedim. Odasına gidip siyah zeytin getirdi. Bir süre sohbet ettikten sonra evlenme teklifinde bulundu. Evlenme teklifini düşündüm ve yakınlarıma sordum. Daha sonra kabul ettim. Biz yine Fethiye Huzurevi'nde yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

71 yaşındaki damat Zeki Ümit ise, İsmet Güven ile evlenmeyi daha önceden kafasına koyduğunu belirterek, "Nasip bugüneymiş. Aslında daha önce evlik olsun istedim ama İsmet Hanım evliliği düşünmediğini söyledi. Bir gün hasta olmuş yatağına çekilmişti. Odasına gittim ve bir isteğinin olup olmadığını sordum. Bana bugün zeytin yiyemediğini canının çok zeytin çektiğini söyledi. Ben de odama gidip zeytin getirdim ve evlenme teklif ettim. Bir tepki vermeyince de Allah'ın emriyle kendisini istedim. Düşünüp taşınacağını söyleyince beklemeye başladım. Ertesi gün teklifi kabul etti. Bir siyah zeytin nelere yarıyor" diye konuştu.

Nikah sonrasında 81 yaşındaki gelin İsmet Güven, erken davranarak damadın ayağına bastı. Zeki Ümit, eşi İsmet Güven'i öperek ona yüzük taktı.