Muğla: Dünya Uluslararası 1. Kadınlar Yelken Kupası Başladı

Dünya Uluslararası 1. Kadınlar Yelken Kupası, Değişik Ülkelerden 20 Yelken Takımının Katılımı ile Bodrum Turgutreis'te Başladı.

Muğla: Dünya Uluslararası 1. Kadınlar Yelken Kupası Başladı

Dünya Uluslararası 1. Kadınlar Yelken Kupası, değişik ülkelerden 20 yelken takımının katılımı ile Bodrum Turgutreis'te başladı.

Sadece kadın yelkencilerin katıldığı Dünya Uluslararası 1. Kadınlar Yelken Kupası, Bodrum'un Turgutreis Beldesi'nde başladı. Yarışmaya İsrail, Rusya, Türkiye, Hollanda ve çeşitli ülkelerden toplam 200 kadın sporcu katılıyor. Turgutreis Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışların ilk gününde, rüzgarın az olması nedeniyle start saat 15.00'te verildi. Startın gecikmesi nedeniyle çok sayıda yarışmacı denize girerek vakit geçirirken, bazıları ise müzik eşliğinde yelkenlilerin üzerinde oynadı. Daha sonra rüzgarın hafif şiddetlenmesi ile birlikte Turgutreis-Turgutreis etabının startı verildi.

Yarışmada, Turgutreis-Turgutreis etabının ardından alan ikinci gün Turgutreis-Bodrum etabı, üçüncü gün Bodrum-Bodrum, dördüncü gün Bodrum-Yalıkavak ve son gün Yalıkavak-Turgutreis etabı geçilecek.