Muğla'dan Silopi'ye Mektup Kardeşliği

Muğla'dan Silopi'ye Mektup Kardeşliği
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Muğla ile Şırnak’ın Silopi ilçesi arasında mektup kardeşliği projesi başlatıldı.

Muğla ile Şırnak'ın Silopi ilçesi arasında mektup kardeşliği projesi başlatıldı. Proje kapsamında Muğla'dan gelen mektuplar hediyeleri ile birlikte Silopi'deki öğrencilere dağıtıldı.

Muğla Yönelt Koleji ile Silopi Vatan İlkokulu arasında öğrenciler mektup kardeşliği ile gönül köprüsü oluşturdu. Silopi Vatan İlkokulu'nda sınıf öğretmenliği yapan Side Şahin memleketi Muğla'da bulunan Yönelt Koleji ile irtibata geçerek her iki okul arasında gönül köprüsü oluşturdu. İlk olarak Muğla Yönelt Koleji öğrencileri tarafından yazılan mektuplar Silopi Vatan İlkokulu'na hediyeleri ile birlikte gönderildi. Öğrenciler büyük bir sevinçle mektuplarını ve hediyelerini açarak kendilerine mektup gönderenlere teşekkür etti. Konu hakkında bilgi veren Vatan İlkokulu sınıf öğretmeni Side Şahin, "Sene başından beridir devam ettirdiğimiz bir kardeşlik projemiz var. Memleketim Muğla'dan Dilan hocam ve Ali Bilgin hocamla birlikte yürüttüğümüz bir proje var. Bu projemizi gerçekleştirirken öğrenciler Muğla'dan ve bizden gönderilen mektuplar sayesinde bir mektup kardeşliği oldu. Hem onlardan gelen mektuplar hem bizden giden mektuplarla çok güzel bir iletişim yakaladılar. Bir birlerine hediye gönderdiler" diye konuştu.

Sınıf öğretmeni Side Şahin ayrıca öğrencilerinin de hazırlayacakları mektupları hediyeler ile birlikte göndereceklerini sözlerine ekledi. - ŞIRNAK

Muğla'dan Silopi'ye Mektup Kardeşliği
Muğla'dan Silopi'ye Mektup Kardeşliği
Muğla'dan Silopi'ye Mektup Kardeşliği

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title