Muğla'dan Silopi'ye Gönül Köprüsü

Muğla'dan Silopi'ye Gönül Köprüsü
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Muğla'daki özel bir kolej ile Silopi'deki ilkokul öğrencileri arasındaki mektup kardeşliği, gönül köprüsüne dönüştü.

Muğla'daki özel bir kolej ile Silopi'deki ilkokul öğrencileri arasındaki mektup kardeşliği, gönül köprüsüne dönüştü.

Silopi'deki Vatan İlkokulunda görevli sınıf öğretmeni Side Şahin, memleketi Muğla'daki özel bir kolejdeki öğretmenler vasıtasıyla her iki okulun öğrencilerini tanıştırdı.

Zaman içerisinde öğrenciler kendi aralarında mektuplaşırken, bu dostluk gönül köprüsüne dönüştü. Mektup arkadaşlıklarını ilerleten ve değerli arkadaşlıklar kuran öğrenciler, birbirlerine mektup içinde toka, bilezik ve bileklik gibi çeşitli hediyelik eşyalar göndermeye başladı.

Sınıf öğretmeni Şahin, yaptığı açıklamada, gönül köprüsünün sene başından itibaren oluşmaya başladığını ifade ederek, "Memleketim Muğla'dan Dilan ve Ali Bilgin hocamla birlikte yürüttüğümüz bir proje var. Bu projede Muğla'dan ve bizden gönderilen mektuplar sayesinde bir kardeşlik oluştu. Hem onlardan gelen mektuplar hem bizden giden mektuplarla çok güzel bir iletişim yakaladı öğrenciler. Birbirlerine hediyeler gönderiyorlar" dedi.

Silopili öğrenciler ise öğretmemeleri sayesinde tanıştıkları öğrencilerle çok iyi arkadaş olduklarını ve onları Silopi'ye davet ettiklerini belirttiler.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title