Muğla'daki Orman Yangınında 3 Ev ve 2 Ahır Yandı

Muğla'daki Orman Yangınında 3 Ev ve 2 Ahır Yandı

Muğla'nın Kavaklıdere İlçesinde Çıkan Orman Yangını Kısmen Kontrol Altına Alındı. Yangında İlk Belirlemelere Göre 3 Ev, 2 Ahır, Tarım Arazileri ve Meyve Bahçeleri Zarar Gördü.

Muğla'daki Orman Yangınında 3 Ev ve 2 Ahır Yandı

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde çıkan orman yangını kısmen kontrol altına alındı. Yangında ilk belirlemelere göre 3 ev, 2 ahır, tarım arazileri ve meyve bahçeleri zarar gördü.

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesine bağlı Demirci Alan mahallesinde bulunan ormanlık alanda başlayan yangın, şiddetli rüzgarın da etkisiyle kısa sürede önce tarım arazileri ve meyve bahçelerine sıçradı. Yangında 3 ev, 2 ahır, tarım arazileri ve meyve bahçeleri zarar gördü.

Yangının ulaştığı evlerden birinde meydana gelen tüp patlaması da yangının büyümesine neden oldu. Patlamada şans eseri ölen ve yaralanan olmadı.

Muğla, Milas, Fethiye ve Marmaris'ten bölgeye gönderilen 4 helikopter, 20 arazöz, 100'den fazla orman işçisi ve 10 iş makinesi ile yapılan müdahale sonrasında yangın kısmen kontrol altına alındı.

Yangında evleri ve ahırları tamamen yanan vatandaşların sorunlarını dinleyen ve yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, ''İlçede bir facianın eşiğinden dönüldü. Yangında tarım arazileri, meyve bahçeleri, ev ile ahırlar zarar gördü. Can kaybı ve yaralanma yaşanmadığı için şanslıyız. Yangın kontrol altına alınmasaydı üzücü sonuçları olabilirdi'' dedi.

Havanın kararmasının ardından yangına müdahale eden 4 helikopter yangın bölgesinden ayrıldı. Kısmen kontrol altına alınan yangının rüzgarın etkisi ile yeniden büyümesini önlemek için orman işçileri yoğun çaba sarf ediyor.

Bölgede yaşayan vatandaşlar da orman işçileri ile birlikte söndürme çalışmasına katılıyorlar.

Kaynak: AA