'Muğla'daki Olay, Eğitim Ruhuna Aykırı'

'Muğla'daki Olay, Eğitim Ruhuna Aykırı'

Muğla'nın Fethiye İlçesinde Yerel Bir Radyo Kanalı Tarafından Düzenlenen Gecede, Küçük Yaşta Kız Çocuklarına Dansöz Kıyafeti Giydirilmesine Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Tepki Gösterdi.

'Muğla'daki Olay, Eğitim Ruhuna Aykırı'

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yerel bir radyo kanalı tarafından düzenlenen gecede, küçük yaşta kız çocuklarına dansöz kıyafeti giydirilmesine Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tepki gösterdi.

Sorumlular hakkında gerekenin yapılacağını belirten Bakan Çelik, olayın eğitimin ruhuna ve pedagojiye aykırı olduğunu söyledi.

Bir dizi açılış için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte Bursa'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Fethiye Salı Pazarı Meydanı'nda yerel bir radyonun düzenlediği eğlencede 12 yaşındaki ilköğretim 6. sınıf öğrencisi dansöz olarak, 14 yaşındaki başka bir ilköğretim öğrencisinin dans ettirilmesine tepki gösterdi. Bu tür olayların son zamanlarda görülmeye başlandığına dikkat çeken Bakan Çelik; "Bu, eğitim ruhuna, pedagojiye aykırı bir durumdur. Buna göz yumamayız. Gereken neyse yapılacaktır" diye konuştu.

Kaynak: CHA