Muğla'da Sabıkalı Turizm İşletmesi Mercek Altına Alınacak

Muğla'da Sabıkalı Turizm İşletmesi Mercek Altına Alınacak

Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Turist Gelmesi İçin Öncelikle Güvenli Bir Kent Oluşturulması Gerektiğini Belirterek, Turisti Rahatsız Ettiği Yönünde Hakkında İşlem Yapılan İşletmelerin 2008 Yılında Özel Olarak Denetleneceğini Söyledi.

Muğla'da Sabıkalı Turizm İşletmesi Mercek Altına Alınacak

Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, turist gelmesi için öncelikle güvenli bir kent oluşturulması gerektiğini belirterek, turisti rahatsız ettiği yönünde hakkında işlem yapılan işletmelerin 2008 yılında özel olarak denetleneceğini söyledi.

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin haftalık olağan toplantısına konuşan Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, 49 maddeden oluşan "Muğla Turizm Modeli" hakkında bilgi verdi. Yerli ve yabancı turistlerin güvenli bir şekilde tatillerini geçirmelerinin turizmde en önemli husus olduğunu ifade eden Yiğenoğlu, "Allah, buraya hem doğa hem de kültür vermiş. Bu ürünü çok iyi satmamız lazım. Turizm, ilimizde 85 bin istihdam sağlıyor. Bu sektörü canlı tutmak için herkese görev düşüyor. Kamusal kesimle özel

kesimi birleştirip bu incimizi pazara iyi sunmamız lazım" dedi. Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu şöyle devam etti:

"2007 yılından sabıkalı işyerleri, 2008 yılında da özel olarak denetlenecek. 'Taciz olayı var' dendiğinde o işyerine özel denetleyici gidecek. O anda yakalanmayabilir ancak denetim devam edecek. Kaymakamlığın 30 gün kapatma yetkisi var. Biz bunu 7, 15, 30 gün şeklinde uygulayacağız, sonra ruhsatı iptal olacak."

(OU-OK-Y)

Kaynak: İHA