Muğla'da 2 Çocuk Boğularak Hayatını Kaybetti

Muğla'da 2 Çocuk Boğularak Hayatını Kaybetti

Muğla'da 1,5 Metre Derinliğindeki Su Birikintisinin Üzerinden Atlarken Suya Düşen 10 Yaşındaki Çocuk ve Onu Kurtarmak İsteyen Arkadaşı, Boğularak Hayatını Kaybetti.

Muğla'da 2 Çocuk Boğularak Hayatını Kaybetti

Muğla'da 1,5 metre derinliğindeki su birikintisinin üzerinden atlarken suya düşen 10 yaşındaki çocuk ve onu kurtarmak isteyen arkadaşı, boğularak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Düğerek Mahallesi'nde ikamet eden ve akşam saatlerinde Kazankaldır Deresi'ne gezmeye giden Hilmi Can Bozkurt (10), Fatih Zabir (10) ve İbrahim Coşkun (10), su bulunmayan derede bir süre yürüdükten sonra karşılaştıkları su birikintisinin üzerinden atlamak istedi. Çocuklardan Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Fatih Zabir suya düştü. Yüzme bilmeyen arkadaşını kurtarmak isteyen Türdü 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Hilmi Can Bozkurt da, kayalıktan suya düştü. Çocuklar, yaklaşık 1,5 metre derinlikteki su birikintisinin bulunduğu kayaların kaygan olması nedeniyle sudan çıkamazken, İbrahim Coşkun adlı çocuk yardım çağırmak için mahalleye gitti. Mahalle sakinleri olay yerine gittiğinde çocuklar suda boğulmuş olarak bulundu.

Boğularak hayatını kaybeden çocukların aileleri sinir krizi geçirirken, çocukların cesedi otopsi yapılmak üzere Muğla Belediyesi'ne ait cenaze araçları ile Muğla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Otopsinin ardından gece saatlerinde evlerine getirilen çocukların cenazeleri, yarın toprağa verilecek.

(BT-SÇ-CC-Y)

Kaynak: İHA