Muğla'da 1 Mayıs Yürüyüşünde Arbede
Haberler » Güncel » Muğla'da 1 Mayıs Yürüyüşünde Arbede - Haber

Muğla'da 1 Mayıs Yürüyüşünde Arbede

Muğla'nın 13 ilçesinden yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları kortej yürüyüşünde, tertip komitesi görevlisi ile yürüyüşe katılan bir grup arasında arbede yaşandı.

'nın 13 ilçesinden yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen 1 Mayıs kutlamaları kortej yürüyüşünde, görevlisi ile yürüyüşe katılan bir grup arasında arbede yaşandı. Polis ekiplerinin araya girmesiyle arbede yatıştırıldı.


Menteşe ilçesinde düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında, Tertip Komitesi'nin çağrısı üzerine yüzlerce kişi, Atatürk Stadyumu altındaki boş arazide bir araya geldi. Siyasi partiler ve birçok sendikanın da katıldığı kutlamalar, kortej yürüyüşüyle başladı. CHP Muğla milletvekilleri Suat Özcan, Süleyman Girgin, Burak Erbay ve Mürsel Alban, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün ile ilçe belediye başkanlarının da katıldığı yürüyüşte Yaşasın 1 Mayıs, Faşizme karşı omuz omuza, Direne direne kazanacağız ve Susma sustukça sıra sana gelecek sloganları atıldı. Yürüyüş sırasında tertip komitesinde görevli Turgay Aslan, Türk Harb-İş Sendikası grubundakileri hızlı olmaları konusunda uyardı. Bunun üzerine gruptakiler ile Aslan arasında arbede yaşandı. Polis ekiplerinin araya girmesiyle, olaylar büyümeden sonlandı. Kutlamalarda en fazla ilgiyi ise yöresel kıyafetleri ile yürüyen kadınlar çekti. Büyükşehir Belediyesi Sosyo Kültürel Alanı'nda bir araya gelen işçiler, yerel isimlerin verdiği konserlerle keyifli vakit geçirdi. Çok sayıda polis ekibinin güvenlik önlemi aldığı kutlamalar, sessizce sona erdi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Muğla'da 1 Mayıs Yürüyüşünde Arbede

Manşet

Haberler