Muğla Cezaevi Yanındaki Ormanlık Alanda Yangın Çıktı
Haberler » Güncel » Haber

Muğla Cezaevi Yanındaki Ormanlık Alanda Yangın Çıktı

Muğla Merkez Düğerek Mahallesinde Bulunan 700 Kişilik Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'nin Yanında Orman Yangın Çıktı. Çıkan Yangında Yaklaşık 3 Hektar Tarım ve Ormanlık Alan Yandı.

Muğla Cezaevi Yanındaki Ormanlık Alanda Yangın Çıktı

Muğla Merkez Düğerek Mahallesinde bulunan 700 kişilik Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'nin yanında orman yangın çıktı. Çıkan yangında yaklaşık 3 hektar tarım ve ormanlık alan yandı.

Edinilen bilgiye göre, bugün saat 12.15 sıralarında Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi yanındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının, cezaevinin nöbet kulübesinin hemen yanında çıktığı açıklanırken, çıkış nedeni hakkında jandarma ve polis araştırma başlattı. Yangına 7 arazöz, 70 orman yangın söndürme işçisi, Muğla Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri ve 1 helikopter katıldı. Tapulu arazideki kuru otların tutuşmasıyla, yangın kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Alevler daha sonra arazinin üst

tarafındaki ormanlık alana sıçradı. Ekipler ve itfaiye, ormanlık alan önünde müdahalede ettiği yangın, havadan helikopterin de desteğiyle kontrol altına alındı.

Bir saat içinde tamamen kontrol altına alınan yangından sonra yanan sahada soğutma çalışması başlatıldı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

(BT-OMR-Y)