Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürü Uğur Açıklaması

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürü Uğur Açıklaması

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürü Uğur Açıklaması
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

"Denizi ve çevreyi kirleten kim olursa olsun gerekli idari işlemler uygulanmakta olup, konu ile ilgili mevzuat kapsamında idari yaptırım gerçekleştirilecektir"

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürü İlker Uğur, "Denizi ve çevreyi kirleten kim olursa olsun gerekli idari işlemler uygulanmakta olup, konu ile ilgili mevzuat kapsamında idari yaptırım gerçekleştirilecektir" dedi.

Uğur, yazılı açıklamasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın çevre konusunda son derece hassas davranarak çevre kirliliğinin önlenmesi için yapılan çalışmalara destek verdiklerini, çevreyi kirletenin ister sıradan vatandaş, ister kamuoyunda tanınan kişiler olsun imtiyaz verilmediğini belirtti.

Basın tarafından görüntülenen işadamı Mustafa Koç'un denizi kirleten görüntülerinin ortaya çıkmasının son derece üzücü olduğuna dikkati çeken Uğur, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kamuoyunun önünde bulunan kişilerin çevre konusunda daha duyarlı ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Denizi ve çevreyi kirleten kim olursa olsun gerekli idari işlemler uygulanmakta olup, konu ile ilgili mevzuat kapsamında idari yaptırım gerçekleştirilecektir." - Muğla

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title