Muğla: Ali Şen'den Futbol Federasyonu Değerlendirmesi

Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali Şen, Son Günlerde Yaşanan Futbol Federasyonu'nun Genel Kurula Gitmesi Konusundaki Tartışmalarla İlgili Olarak, "Futbol Federasyonu'nun Başına Geçecek Kişinin, Türkiye'yi 2008 Avrupa Şampiyonası'na Taşıması Gerekir" Dedi.

Muğla: Ali Şen'den Futbol Federasyonu Değerlendirmesi

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, son günlerde yaşanan Futbol Federasyonu'nun genel kurula gitmesi konusundaki tartışmalarla ilgili olarak, "Futbol Federasyonu'nun başına geçecek kişinin, Türkiye'yi 2008 Avrupa Şampiyonası'na taşıması gerekir" dedi.

Futbol Federasyonu'nun özerk bir kuruluş olduğunu belirten Ali Şen, "Seçim yeni oldu. O zaman siyasetin desteklediği aday kaybetti, Haluk Ulusoy kazandı. Haluk Ulusoy'un gitmesi için ya yönetim kurulunun istifa edip kongre kararı alması ya da genel kurul üyelerinin gerekli sayıda imzayı toplaması lazım. Kanunen bakana verilmiş olan yetkiler var, ancak bakanın yetkilerini kullanamazsınız. FIFA'nın bazı kuralları var. Siyaset dünyası, spor ile hep ilgilenmiştir. Fakat siyasetin futbola karışması biraz bumerang gibidir, gelip kendi kafasına vurur. 2008 yılında Avrupa Şampiyonası finalleri olacak. 2006 Dünya Kupası'nda Almanya'da yoktuk. Bu kavga ve gürültü içinde 2008 Avrupa Şampiyonası finallerine de katılamazsak halktan müthiş tepki gelir. Onun için futbol dünyası, kendi kararını kendi versin. Şu ana kadar 3 maçta 9 puan alındı. Grup birincisi olarak gitsinler ve Avrupa Şampiyonu olsunlar. Bütün mesele bu" diye konuştu.

Siyasilerin, federasyona kendi açılarından müdahale etmesinin doğru olacağını vurgulayan Ali Şen, "Bakan, Sri Lanka'dan açıklama yapıyor 'Futbol Federasyonu özerklik, krallık değildir' diyor. Sayın Bakan, 'Denizlispor-Fenerbahçe maçının öncesi ve sonrası ile ilgili Futbol Federasyonu'nun hatalı davrandığına dair elimde belge var' diyor, yani 'Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu çaldı' diyor. Bundan daha büyük sebep, bundan daha büyük rapor yok. Şimdi bakanın çıkıp bunu açıklaması lazım. Böyle bir şey varsa, Haluk Ulusoy böyle dehşetli bir kusur işlediyse bir saniye bile orada duramaz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA