'Müfettişler Yeni Seçim Raporu Verdiler'

'Müfettişler Yeni Seçim Raporu Verdiler'

Mehmet Ali Şahin, İki Müfettişin, Futbol Federasyonuna Olağanüstü Genel Kurula Gidilmesi İçin Verilen İmzaların Yeterli Olduğu ve Genel Kurul Sürecinin Başladığı Şeklinde Rapor Verdiğini Söyledi.

'Müfettişler Yeni Seçim Raporu Verdiler'

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, görevlendirilen iki müfettişin, Futbol Federasyonuna olağanüstü genel kurula gidilmesi için verilen imzaların yeterli olduğu ve olağanüstü genel kurul sürecinin başladığı şeklinde rapor verdiğini söyledi.

''Amerikan Hastanesi-Hülya Avşar'' Veteran Tenis Turnuvası'nda bir maçı izleyen Bakan Şahin, buradan ayrılırken gazetecilerin Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un olağanüstü genel kurula gidilmesi için verilen hukuka uygun imza sayısının 68 olduğu şeklindeki açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine, görevlendirilen iki müfettişin, imzaların yeterli olduğu ve olağanüstü genel kurul sürecinin başladığı şeklinde rapor verdiğini söyledi. Şahin, ''Önemli olan bizim için yasal kurumların bu konuyla ilgili değerlendirmeleridir. Bunların yapılıyor olmasından dolayı hiç kimse rahatsız olmasın'' dedi.

Bakan Şahin, hiçbir federasyon başkanıyla bir polemik içerisinde olmayı arzu etmediğini, bundan da rahatsızlık duyduğunu kaydetti. Mehmet Ali Şahin, şöyle devam etti:

''Bunlar tamamen Futbol Federasyonu'nun gerçek aktörlerinin kendi alanlarıyla ilgili atmış olduğu adımlardır. Ben bütün bu gelişmeleri gözetim ve denetim yetkimin bir gereği olarak sadece takip ediyorum, izliyorum. Haluk Bey şu anda federasyon başkanımız ve geçmişte de şimdi de federasyon başkanlığı döneminde elinden geldiği kadar, üzerine düşenleri yapmaya gayret etti. Ben özerk federasyonların iç işlerine karışmamaya özen gösteriyorum, ancak özerkliğe ne kadar özen gösteriyorsam sporda temizliğe de o kadar özen gösteriyorum. Özerklik ve temizlik hassasiyet gösterdiğim iki önemli husustur. Bu titizliğim kimse tarafından lütfen yadırganmasın.''

(A) Milli Futbol Takımı'nın, dün akşam Norveç ile berabere kaldığı maçı da değerlendiren Bakan Şahin, ''Dün çok rahat oynadılar. Topa sahip olma oranları yüzde 70 Türkiye, yüzde 30 Norveç'ti. Galibiyetle de ayrılabilirdik, ama sağlık olsun'' dedi.

Kaynak: AA