Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Tek Adamlık Cevabı: "Tek Adamdan Rahatsızsa, Hdp Gibi CHP'ye...

Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Tek Adamlık Cevabı: "Tek Adamdan Rahatsızsa, Hdp Gibi CHP'ye...

Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na tek adamlık cevabı: "Tek adamdan rahatsızsa, HDP gibi CHP'ye eşbaşkanlık getirsinEDİRNE - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne'nin Keşan İlçesi'nde işadamları, sivil toplum kuruluşları ve muhtarların katılımıyla düzenlenen toplantıda...

Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na tek adamlık cevabı: "Tek adamdan rahatsızsa, HDP gibi CHP'ye eşbaşkanlık getirsin

EDİRNE - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne'nin Keşan İlçesi'nde işadamları, sivil toplum kuruluşları ve muhtarların katılımıyla düzenlenen toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "tek adamlık" sözlerine yanıt verdi.
Edirne'nin Keşan ilçesinde düzenlenen toplantıya, Bakan Müezzinoğlu'nun yanısıra Edirne Valisi Günay Özdemir, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı ve geçmiş dönem Edirne Milletvekili Necdet Budak, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, MHP Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege, geçmiş dönem MHP Edirne Milletvekili Cemalettin Uslu ile çok sayıda iş adamı, esnaf ve stk temsilcisi ile partili katıldı.
"16 Nisan'da Cumhur, Cumhurbaşkanına yetki verecek"
Toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 Nisan'ın Cumhurun, Cumhurbaşkanına yetki verdiği bir gün olacağını belirterek, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle millete o muhasır medeniyet seviyesi üzerinde hayalleri, hedefleri gerçekleştirecek kim ise, halktan büyük çoğunluğu alan 5 yıl süresince milletin iktidarı olacak. Bu da güçlü bir gidiş ve milli iradenin yetki verdiği bir sistemi millet adına milletin önüne getirdik. Parlemento, yasama görevini milletvekiliyle yapacak. Bu ülkenin daha güçlü bir hukuk devleti, daha güçlü bir ülke olması için yasama görevini parlemento yapacak."dedi.
İki grup kafa karışıklığı yaratıyor.
Müezzinoğlu, yeni sistemle ilgili kafa karışıklığı yaratmak isteyen iki grup olduğunu belirterek, "Bu gruplardan bir tanesi bu milletin kaderiyle, bu milletin geleceğiyle oynayanlar. PKK'dan tutun, FETÖ'süyle, Avrupa'daki kolları onların yıllardır destekçisi. PKK terör örgütüne 'terör örgütü' dediği halde her türlü maddi, manevi silah desteği sağlayan ülkelerin kimler olduğunu herkes biliyor. Bu ülkenin düşmanlarını iyi ayırın. Bunlara kendi duruşumuzla, potansiyleimizle cevap vermeliyiz."diye konuştu.
"CHP'ye Eş başkanlık getirebilir"
Sözlerinin devamında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde özellikle CHP'lilerin 'tek adam' eleştirilerine de cevap veren Bakan Müezzinoğlu, "Bir mahallenin bir muhtarı olur, tektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin, cumhurun başkanı da tektir ve tek olacaktır. Şayet bu anlamda Sayın Kılıçdaroğlu, tek adamlık konusunda kendisi çift olmak istiyorsa Cumhuriyet Halk Partisi'nin başına da eş başkanlık, HDP'de var, oraya da HDP eş başkanlığı gibi CHP eş başkanlığı koyabilir. O zaman görür belki iki misli çalışır, yüzde 25'lerden yüzde 50'lilere belki o zaman gelir. Bir denesin. Bu anlamda slogan cümlelerle milli iradenin hukukunu zedeleyecek algı yöntemlerine sapmaması lazım. Cumhuriyet Halk Partisi maalesef bu ülkenin kurucu siyasi iradesi olmasına rağmen son 30 yıldır milletten kopmuştur Milletin hayallerinin ve ideallerinin öncülüğünü yapamamıştır. Cesaretten uzak korku üreten bir siyaset anlayışıyla milletin huzuruna geliyor."dedi.
Bakan Müezzinoğlu, toplantının ardından Tekel Meydanı'ndaki Demirciler Caddesi üzerinde esnafları ziyaret etti.