Mudanya Devlet Hastanesi Resmi Açılış İçin Gün Sayıyor

Mudanya Devlet Hastanesi Resmi Açılış İçin Gün Sayıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından Mudanya’da yaptırılan 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi’nin resmi açılışı Cumartesi günü yapılacak.

Mudanya Devlet Hastanesi Resmi Açılış İçin Gün Sayıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından Mudanya'da yaptırılan 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi'nin resmi açılışı Cumartesi günü yapılacak. Hasta kabulüne başlanan yeni hastanenin ilk hastaları ve personeli, AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su ve AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Arif Bayrak tarafından çiçeklerle karşılandı.

Mudanya Tepedevrent Mevkii'nde 100 yataklı olarak yapılan Mudanya Devlet Hastanesi, 8 Mart Cumartesi günü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılacağı törenle resmen açılacak. Hasta kabulüne başlanan yeni hastaneyle birlikte, ilçe içinde fiziki açıdan yetersiz kalan 77 yıllık Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi'nde yaşanan sorunlar çözülecek.

AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Arif Bayrak, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Paşabey Arslan ve meclis üyesi adayları, sabah erken saatlerde yeni hastanenin ilk hastalarını ve personelini kapıda çiçeklerle karşıladı. Başhekim Op. Dr. Murat Öztürk'ten hastaneyle ilgili bilgiler alan partililer, poliklinikleri ve odaları gezdiler.

Modern yapısı ve manzarasıyla büyük beğeni toplayan Mudanya Devlet Hastanesi, zemin + 3 kat üzerine inşa edildi. 100 yatak kapasiteli hastanede, 4 ameliyathane, 78 hasta yatak odası, müşahede salonları, ofisler ve idari odaların yanı sıra 23 poliklinik odası ve bir adet diş polikliniği yer alıyor. - BURSA